Teorie vzniku života na Zemi pracují též s variantou, že k nám jeho stavební prvky přilétly z okolního vesmíru. Potvrzují to i objevy vědců z NASA, kteří měli rozeznat sekvence života, rozuměj DNA, na jednom meteoritu.
Pak je úplně v pořádku, že v některých bizarních projevech pozemského života vidíme „mimozemšťany“.
Když sledujeme sci-fi snímek Abyss (Propast) z roku 1989, žasneme nad zobrazením projevů mimozemského života pod hladinou oceánu.
Úplně první mimozemšťan žijící v mořských hlubinách se objevil již v roce 1897. Psal o něm anglický spisovatel H .G. Wells v povídce nazvané In Abyss (V propasti).
Inspirace pana Camerona?
Není určitě náhodou, že James Cameron, režisér i autor scénáře již kultovního filmu Abyss, je nadšený potápěč. Je více než pravděpodobné, že samotný předobraz filmových vyslanců mimozemské oceánské civilizace pod hladinou nejednou potkal.
Jde o žebernatky, z evolučního hlediska pravděpodobně nejstarší mnohobuněčné organizmy na Zemi.
Často jsou označované jako tvorové z jiného světa. Pokud k nám opravdu dorazil někdy před čtyřmi, pěti miliardami let život z vesmíru, pak jsou mu žebernatky určitě nejblíže ze všech živočišných forem. Nacházely se na naší planetě již před pěti sty miliony let.
Za vodou do vesmíru
V případě, že první živé jednobuněčné organizmy vznikají na Zemi ve vodním prostředí, můžeme podobnou analogii očekávat i při hledání života v okolním vesmíru? Není jistě náhodou, že výzkumníky enormně lákají možné tekuté rezervoáry existující v kosmu.
Příkladem je Jupiterův měsíc Europa. Kdoví, možná mimozemšťané z našeho „mokrého dvorku“, mají někde ve vesmíru svoje bratránky a sestřenice.