5. května 1979: 14 měsíců od svého záhadného zmizení se Američan Steven Kubacki vrací domů a na nic si nepamatuje.
Domů     Plačící madona z Argentiny: Krvavé slzy léčí těžce nemocné!
Plačící madona z Argentiny: Krvavé slzy léčí těžce nemocné!
od 5.2.2023
3.3tis
Soška se znenadání rozplakala, foto Pixabay
329
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

V roce 2017 začíná sošky Panny Marie v domácnosti jisté argentinské rodiny ze San Jose de Metan ronit krvavé slzy. A věřící, kteří se k plačící madoně přicházejí pomodlit, brzy hlásí nejrůznější zázraky. Soška prý zachraňuje životy a léčí pacienty bez naděje.

Argentinka Rosana Mendoza Frias žije se svou rodinou ve městě San Jose de Metan na severozápadě země a stejně jako drtivá většina ostatních obyvatel latinské Ameriky, i ona je silně věřící.

Nejspíš by ji nikdy v životě nenapadlo, že se zrovna pod její střechou začnou odehrávat náboženské zázraky, pak ale přichází osudný dubnový den roku 2017, kdy se její život obrátí naruby.

Rosana toho dne poklekne k modlitbě před pozlacenou soškou Panny Marie růže tajemné, která je stejně jako maďarská plačící soška spojována se sérií mariánských zjevení v italském městečku Montichiari v roce 1947. Tuto sošku si žena přinesla domů před osmi lety, kdy procházela náročným a bolestným obdobím po potratu.

Právě víra jí pomohla se s událostí vyrovnat a nyní se zdá, že Panna Marie po letech dává najevo, že je s ní. Když k sošce Rosana během modlitby vzhlédne, všimne si krvavě rudé tekutiny vytékající z očí madony. Jak se tam mohla dostat?

Modlitby několika věřící byly vyslyšeny, foto Pixabay
Modlitby několika věřící byly vyslyšeny, foto Pixabay

Madona budí strach

Hlava rodiny Friasových a majitel stavení, kde byla soška původně umístěna, Frias Mendoza vzpomíná, že v něm událost nejprve vzbudila hrůzu. Noc předtím, než se poprvé stal svědkem domnělého zázraku, ho Panna Marie prý navštívila ve snu.

Pohled na madonu ronící krvavé slzy v jeho vlastním domě ho vyděsí. „Myslel jsem si, že je to nějaký trest, a měl jsem strach,“ přiznává. Pohled na nevinnou drobnou tvář sošky pokrytou krví je skutečně znepokojující.

Může jít skutečně o nějaký trest či snad varování? Možná ještě znepokojivější je fakt, že nejde o jednorázovou záležitost. V průběhu několika dalších měsíců se krvavý pláč padesáticentimetrové sošky opakuje ještě mnohokrát při různých příležitostech.

Jednou se záhadná červená tekutina objeví ve chvíli, kdy se Rosana modlí za zdraví své matky. Jeden takový pláč majitelka sošky natočí svým telefonem a video umístí na internet.

Během následujících hodin se u jejího domu vytvoří několikatisícový dav návštěvníků, kteří chtějí sošku vidět na vlastní oči.

Nakonec je soška přenesena do zdejšího kostela, Aby byla věřícím dostupnější, z domu Friasových se totiž záhy stala rušná svatyně, kterou chtělo denně navštívit množství poutníků z širokého okolí.

Společnost je rozdělená

Názory na význam těchto krvavých slz se rozcházejí. Někteří je považují za podvod a viní zdejší zástupce církve z nějakého bizarního marketingového tahu. Krev prý mohla být na obličej sošky jednoduše někým nanesena.

Do karet skeptikům hraje i fakt, že soška nebyla řádně prozkoumána a rudou tekutinu nikdo neposlal do laboratoře, aby se zjistilo, zda jde o skutečnou krev či něco jiného. Ti, kteří věří v pravost úkazu, v slzách spatřují varování.

Někteří tvrdí, že socha pláče kvůli pokusům liberalizovat přísné zákony o potratech v zemi.

Argentinský senát totiž asi rok a půl od prvního „krvácení“ madony hlasuje o bouřlivě projednávaném návrhu zákona o legalizaci potratů, což z obou stran názorového spektra přináší hlasité protesty. Mohly by slzy být odezvou na tyto události?

Nebo byl domnělý zázrak pouze zneužit odpůrci zákona, kteří si nakonec prosadili jeho zamítnutí?

Nemocné zmizel nádor

Navzdory vyostřeným emocím ve sporu o legalizaci potratům, do něhož byla plačící soška možná neprávem zavlečena, a strachu, který její slzy v některých vzbouzejí, existuje i mnoho těch, kdo po návštěvě sošky pociťují požehnání a obrovskou úlevu na duši a někdy i na těle.

Rosana Frias dokonce prohlašuje, že se stala svědkem několika zázraků. Jedné ženě, která sošku domě Friasových navštívila, prý zmizel asi osmicentimetrový nádor. Zázračného uzdravení se dočká také policista, který byl účastníkem téměř smrtelné dopravní nehody.

Podle lékařů neměl přežít, navzdory prognózám ale přežil a zotavil se. Majitelka sošky, že právě skrze její plačící madonu Bůh věřícím přináší zázraky. Má pravdu? Nebo snad poutníky uzdravuje jejich pevná víra?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 23.4.2024 3.3tis
Vědci a skeptici z celého světa vysvětlují podivuhodné prožitky racionálně. Předpokládají, že jsou za nimi mozkové nebo duševní poruchy. Jak je ale možné, že si zážitky z minulých životů odnášejí i zcela psychicky i fyzicky zdraví lidé? „Prostě si je vymýšlejí,“ tvrdí skeptici. To však nemohou dokázat.   O tom, že minulé životy jsou spíše proj
od 21.4.2024 3.2tis
Pod pojmem bilokace se skrývá fantastická schopnost ocitnout se na dvou či více místech současně. Je vůbec něco takového možné? Svědectví o podobných tajemných událostech je celá řada. Dá se taková schopnost získat? Italský biskup a pozdější světec Alfons z Liguori (1696–1787) oznamuje užaslým věřícím, že dnes 22. září 1774 naposledy vydechl p
od 18.4.2024 2.7tis
Nahrávka ze září roku 2012 údajně zachycuje zásah nadpřirozené bytosti, která jistému šťastlivci v poslední vteřině zachránila život. Na Tchaj-wanu žijící spisovatel a ufolog Scott C. Waring odmítá rozšířené tvrzení, že jde o zásah strážného anděla. Průmyslová kamera podle něj zachytila teleportaci a bytost na záznamu je mimozemského původu. Jak se k tomuto názoru badatel dobral?  
od 3.4.2024 2.5tis
V mexickém státě Queretaro se nachází městečko Tlacote, které bylo v jednu dobu prakticky každý den v obležení poutníků. Všichni tam stáli frontu na vodu z místního pramene, která prý dokázala hotové zázraky. Jaké bylo pozadí příběhu slavného pramene z Tlacote? A jak to tam vypadá dnes?     Nad malou farmou u městečka Tlacote el Bajo, kter
od 2.4.2024 2.6tis
Jméno nejslavnějšího poutního místa na jihovýchodě Rakouska je odvozeno od rakouského slova „zelle”, tedy cela. Legenda pamatuje skromnou celu, kterou si zde postavil mnich jménem Magnus. Ten je v polovině 12. století vyslán do horského kraje v dnešním rakouském Štýrsku, aby duchovně sloužil tamním lidem. Na cestu si odnáší sošku Panny Marie s Ježíškem, kterou sám vyřezal z lipového dřeva. A na zá
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
U viru ptačí chřipky byly zjištěny nové mutace
21stoleti.cz
U viru ptačí chřipky byly zjištěny nové mutace
Podle nové, dosud nerecenzované studie získal virus ptačí chřipky, který momentálně šíří mléčnými farmami ve Spojených státech, desítky nových mutací. A to včetně těch, které jej mohou učinit schopněj
Milionářské sny o medu
iluxus.cz
Milionářské sny o medu
Milionáři často dostanou, co chtějí, a Sir Jim Ratcliffe, spolumajitel Manchester United, je toho dokonalým příkladem. Po osmnáctiměsíčním boji o plánování vyhrál spor se sousedem ohledně úlů a teniso
Záhada mých skvrn na rukou
skutecnepribehy.cz
Záhada mých skvrn na rukou
Od dětství jsem trpěla záhadnou nemocí. Nikdo mi nedokázal pomoci. Až minulý život ukázal příčinu. Prvně se mi to stalo jako miminku a s naprostou pravidelností se ten nevysvětlitelný „problém“ opakoval každý rok – vždy ve stejném období. Tu záhadnou nemoc nedokázal nikdo nikdy rozluštit, až do mých třiatřiceti let. Do roka a do dne V čem spočívala ta
Je zamilovaný do Kohoutové?
nasehvezdy.cz
Je zamilovaný do Kohoutové?
Někdy se stává, že se do sebe během natáčení zamilují dva herečtí kolegové. Možná je to i případ Bereniky Kohoutové (33) a Filipa Blažka (50), kteří hrají zamilovanou dvojici v seriálu Jedna rodina.
Asijské nudle s vepřovým masem
tisicereceptu.cz
Asijské nudle s vepřovým masem
Co nesmí chybět v žádném asijském pokrmu? Především chilli, které dodá pokrmu ten správný říz, čerstvé bylinky, křupavá zelenina a sezamová semínka. Suroviny 200 g vepřových nudliček (například
Zavražděná Otýlie Vranská: Kdo rozporcoval mrtvou dívku v kufrech?
epochaplus.cz
Zavražděná Otýlie Vranská: Kdo rozporcoval mrtvou dívku v kufrech?
Nádražák lehce nadzvedne víko opuštěného kufru a sáhne dovnitř. Snad se mu podaří nahmatat třeba občanský průkaz. Jeho ruka však narazí na něco měkkého, poddajného. A studeného. „Myslel jsem, že sahám na kus masa,“ sdělí později kriminalistům. V podstatě to tak bylo. Je mladá i pohledná. A tak se Slovenka Otýlie Vranská vydá hledat štěstí
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
nejsemsama.cz
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
Tehdy jsem byla sama ještě dítě! Pozdě jsem litovala, že jsem své miminko dala k adopci, ale neměla jsem na výběr. Po letech si mě však našlo! Je to tak dávno, a přesto se na to nedá zapomenout! Stále to strašně bolí. Bylo mi šestnáct, když jsem se zamilovala do vojáka, který sloužil v našem městě. Myslela jsem
Na talíř, když šéfkuchař ho dává…
panidomu.cz
Na talíř, když šéfkuchař ho dává…
… králem všech květin je špenát, zpíval kdysi slavný zpěvák. Špenát je ale vskutku populární listová zelenina, která se používá téměř ve všech světových kuchyních. Z dětství si jej určitě pamatujete jako poměrně neoblíbenou přílohu k masu a naopak milované jídlo Pepka námořníka, kterému plechovka špenátu vždycky spolehlivě pomohla dodat mimořádné síly. Vědci docela nedávno
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
epochanacestach.cz
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
Zámek Kynžvart je vystavěn v kombinaci klasicismu a empíru a od roku 1828 v něm sídlilo muzeum, jedno z nejstarších v Čechách. Býval letním sídlem hraběte a diplomata poloviny 19. století Klemense Metternicha, a proto se v něm také odehrálo mnoho významných setkání evropských politiků. Navštívil ho ale například také básník Johann Wolfgang Goethe. Poté, co byl zestátněný zámek v roce
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
epochalnisvet.cz
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
Vědci nalezli v třetihorním baltském jantaru důkazy, že nejen vzhled hmyzu, ale také jeho chování je konzervováno desítky milionů let. Přibližně před 40 miliony let se termití pár druhu Electrotermes affinis zrovna věnoval námluvám, když uvízl v lepkavé pryskyřici stromu a navždy zůstal uvězněn ve zkamenělém jantaru. Tato dosud jediná známá fosilie páru termitů poskytla
Kde leží hrob abatyše Mlady?
historyplus.cz
Kde leží hrob abatyše Mlady?
Archeologové důkladně prozkoumávají ostatky, vyzvednuté z hrobu č. 110 na pohřebišti svatojiřského kláštera na Pražském hradě. Dlouhá léta se vědci domnívali, že patří abatyši Anežce Přemyslovně, nevlastní sestře Přemysla Otakara I., která zemřela roku 1228. Teď se ale zdá být všechno jinak… Datování kosterních ostatků, odhalených v hrobě č. 110, určuje, že jejich majitel či
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř