2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Pátrání po podzemní říši: Leží Agartha v Antarktidě?
Pátrání po podzemní říši: Leží Agartha v Antarktidě?
od 19.11.2024
3.4tis
Hitler namluvil svým mužům, že využití síly vril pomůže vyhrát válku.
347
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Agartha je bájná podzemní říše, kde údajně přežívá vyspělá a inteligentní rasa árijců, potomků zaniklé Atlantidy. Ovládají prý sílu vril, jejíž pomocí například mohou uvést do chodu létající stroje. 

Hitler namluvil svým mužům, že využití síly vril pomůže vyhrát válku. Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina

Agarťané žijí v rozsáhlém systému podzemních chodeb pod povrchem Země, které jsou osvětleny zvláštní zelenavou září vycházející přímo ze stěn a stropů. Nacističtí okultisté se zřejmě opírají o spisy ruské spiritistky Heleny Blavatské (1831–1891).

Její dílo sice stojí na pomezí mezi pohádkami a realitou, přesto však legendě o podzemní říši zcela podlehnou. Opět tím totiž podpoří myšlenku nadřazenosti světlovlasých lidí.

Hitlerovi muži si rovněž slibují využití síly vril, která by jim mohla pomoci vyhrát válku. S teorií „dutozemě“ nepracuje jen Blavatská, ale i mnoho starých kultur, například Tibeťané. K nim se Němci upínají nejvíce. Kam až se při svém pátrání dostanou?

Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská
Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská

Hledali také v Česku

Nacisté uspořádají hned několik vědeckých výprav do Tibetu. Oficiálním důvodem je výzkum mrazuvzdorných obilnin v nehostinných podmínkách či nalezení odolného koňského plemene.

Ale z tajných listin lze údajně vyčíst, že zde pátrají zejména po knihovně tibetských mudrců a po posvátných místech.

Zajímají se také o učení a mimořádné schopnosti tibetských mnichů, o nichž se traduje, že znají tajemství věčného mládí, dokáží být odolní proti extrémním teplotám a při meditacích mohou komunikovat s vyššími bytostmi či astrálně cestovat do vzdálených koutů planety.

Ovládnout tyto schopnosti by nacistům zcela jistě přišlo vhod. Jak daleko v této záležitosti dospěli? Odpověď na tuto otázku možná můžeme najít na území České republiky. Také zde totiž probíhají podivné výzkumy.

Okultisty Třetí říše zaujme zejména rozsáhlé podzemí v Jihlavě, kde zřejmě pátrají po dalším možném vchodu do Agarthy. V roce 1940 se do katakomb vydávají berlínští vědci v doprovodu tří Asiatů, pravděpodobně Tibeťanů, a zůstávají zde po několik dalších dnů.

V pozdějších letech je v podzemí nalezena zvláštní chodba, která po nasvícení vyzařuje podivné zelené světlo. Přesně takové, jaké má osvětlovat i bájnou říši. 

Protiletecký kryt, nebo meditační pomůcka?

Analýzy odhalí, že stěna svítící chodby je s nejvyšší pravděpodobností natřena fosforeskující barvou lichtgelb. Ta se často využívá k označení vchodů do protileteckých krytů, aby byla cesta viditelná i nějakou dobu po výpadku proudu.

Tím mnozí badatelé považují záhadu chodby nazývané „Svítivka“ za vyřešenou. Proč by ale měli vzdělaní Tibeťané pracovat na leteckém krytu? Český spisovatel a záhadolog Ivan Mackerle (1942–2013) nabízí ještě jednu variantu.

„Pozorování zelenkavé záře kolem objektů nebo osob je typické pro případy zážitků souvisejících s přechody do jiné reality, do světa přízraků a podivných bytostí za hranicemi našeho konvenčního světa.

Za bariérou vytvořenou naším mozkem, která nás drží v bezpečí každodenní zkušenosti a chrání před neznámem.” Nazeleno natřená chodba tedy mohla sloužit i jako pomůcka k odpoutání se od hmotného světa.

Měli snad tajemní Asiaté za úkol předat vědcům v katakombách něco z jejich vědění? 

Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina
Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina

Kdo vládne jižnímu pólu?

Nehostinný, pustý kontinent, kde teploty klesají hluboko pod bod mrazu, se překvapivě těší neobyčejné pozornosti Třetí říše. Na Antarktidu se vydává několik vědeckých expedic.

Neoficiální prameny uvádějí, že oblast kolem jižního pólu je žhavým kandidátem pro hledání vstupu do Agarthy. Zemská kůra tu je prý natolik tenká, že zvláštní světlo z tajemné říše proniká na povrch a vzniká tak polární zář.

Překvapivé informace přináší americký letec Richard E. Byrd (1888–1957), který sem těsně po válce vede vědeckou expedici. Antarktidu však neprozkoumá, neboť je za podivných okolností donucen výpravu předčasně ukončit.

V roce 1947 pak prohlásí, že „v případě ozbrojeného konfliktu hrozí reálné riziko, že budou Spojené státy napadeny objekty, které jsou schopné přeletět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí“.

V roce 1965 zde posádka argentinského loďstva skutečně pozoruje nezvyklé čočkovité létající stroje. A v roce 2011 americký archeolog Joseph Skipper poukazuje na fotografii Antarktidy pořízené z Marsu.

Podle něj je na snímku zachycen vchod do podzemí a poblíž něj leží cosi, co ze všeho nejvíc připomíná zamrzlý létající talíř. Je možné, že nacisté skutečně objevili Agarthu včetně létajících strojů poháněných silou vril?

Zdroje informací: Tamas, Mircea Alexandru (2003), Agarttha, the invisible center, Rose-Cross Books, ISBN 978-0-9731191-1-4, wikipedia.org, Greer, John Michael (2003), The New Encyclopedia of the Occult, Llewellyn Publications, ISBN 1-56718-336-0
Foto: 1: Bundesarchiv, Bild 183-H12704 / CC BY-SA 3.0 de, 2: Tomás Povedano – Sociedad Teosófica de Costa Rica/ volné dílo, 3: John Martin – http://www.geocities.com/spirit_teachings/spheres.htm, volné dílo
Lokalita:
Související články
od 30.6.2025 2.6tis
2. července to bude celkem 78 let, kdy došlo v americkém Roswellu k události, která se stala milníkem a ikonou americké, ale i světové ufologie. Událost, k níž tehdy došlo, nebyla doposud uspokojivě vysvětlena, kolují o ní nejrůznější domněnky a je považována za natolik důležitou, že den 2. července byl označen jako „Světový den UFO“. K čemu tedy v červenci 1947 v Roswellu prokazatelně došlo? [
od 29.6.2025 2.7tis
Nejděsivější zvířecí monstrum? Od dob natočení filmu Čelisti je jím pro mnoho lidí žralok bílý. Asi málokomu při sledování záběrů, kterak se obří predátor se zkrvavenými zuby vrhá na svou oběť, nenaskočila husí kůže. Oceánem se ale v minulosti prohánělo ještě mnohem strašlivější stvoření. Šlo o megalodona. Je možné, že hlubiny obývá dodnes? Návště
od 28.6.2025 2.7tis
Je to na první pohled vetchý stařík. Sedí v křesle, poklimbává, hlavou se mu honí myšlenky, které by spousta lidí považovala za výplod bláznivého stárnoucího mozku. David Rockeffeler je ale jeden z mála mužů, kteří své plány mohou uskutečnit. Má na to totiž peníze i známosti. Nastane již brzy nový světový pořádek, jak si ho on a jeho blízcí představují?
od 28.6.2025 3.2tis
8. března 2014 vzlétl let MH370 společnosti Malaysia Airlines z Kuala Lumpuru s 239 lidmi na palubě a zamířil do Pekingu. Nedlouho poté se však letadlo záhadně odklonilo od své trasy, zmizelo z radarů a už nikdy nebylo nalezeno. Co se stalo s tímto obřím strojem a jeho pasažéry? Je možné, že za tím stojí něco víc než jen tragická nehoda? Tato neuvěřitelná událost dodnes straší svět a zůstává jedno
od 27.6.2025 2.6tis
Americký amatérský astronom Timothy Hood celá tři desetiletí sleduje úmrtí badatelů pohybujících se v oblasti výzkumu UFO. Dle statistik vyvozuje, že ufologové a britští vědci v určitých oborech umírají velmi často za záhadných okolností. Jejich úmrtí jsou mnohdy označována za nešťastné náhody nebo sebevraždy, ale podle Hooda by za jejich smrtí mohl stát
Nenechte si ujít další zajímavé články
Třebíč: Město mnoha tváří
epochanacestach.cz
Třebíč: Město mnoha tváří
Malebné město Třebíč se rozprostírá uprostřed podhůří kopcovité krajiny Českomoravské vrchoviny. Třebíč mění svoji tvář po celý rok a nabízí vyžití v každém ročním období. Třebíčské památky lákají k návštěvě řadu turistů a jsou klenotem pro místní obyvatele. Jedinečnost třebíčských památek dokládá zápis baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti s židovským hřbitovem na Seznam světového kulturního a
Cesty, jak udržet města obyvatelná
21stoleti.cz
Cesty, jak udržet města obyvatelná
Do roku 2050 vzroste světová populace na 9,8 miliardy, přičemž 70 % z těchto lidí bude žít ve městech a jejich nejbližším okolí. Aby to bylo možné, je potřeba hledat inovativní řešení a dostupné techn
Zahraniční inspirace pro zahradu
rezidenceonline.cz
Zahraniční inspirace pro zahradu
Světové nábytkářské firmy nabízejí kolekce stále luxusnější a nápaditější. Soustřeďují se především na movitou klientelu, která vyžaduje exkluzivní materiály, vypracované detaily, dokonalé řemeslo. K slavným designérům, jejichž produkty si můžete prohlédnout ve fotogalerii patří například Patricia Urquiola, Philippe Starck, Rodolfo Dordoni nebo Marcel Wanders. Exteriérový nábytek je k nerozeznání od kousků určených do interiéru. Díky současným
Křupavá domácí pizza
tisicereceptu.cz
Křupavá domácí pizza
Oblohu na pizzu lze podle libosti měnit, a pokaždé si tak připravit chuťově jinou variantu. Upečete stejně tak dobrou pizzu jako ve vaší oblíbené pizzerii. Ingredience 10 g sušeného droždí 1 lž
Nejkrásnější výhled Coachelly: residence snů v srdci pouště
epochalnisvet.cz
Nejkrásnější výhled Coachelly: residence snů v srdci pouště
Ačkoliv bylo toto honosné sídlo vyhlášeno prestižním americkým magazínem Robb Report za nejluxusnější rezidenci už před více než patnácti lety, díky architektonickému mistrovství si stále drží svůj nadčasový půvab…Čím je tato nemovitost, kterou si nyní můžete pořídit za 59 milionů dolarů, tak výjimečná?   Kalifornské údolí Coachella je známé nejen stejnojmenným hudebním festivalem, který každoročně
Hudba jako lék
panidomu.cz
Hudba jako lék
Hudba nás ovlivňuje po celý život a v různých podobách je všude kolem nás. Její blahodárné účinky sami vnímáme a jsou i vědecky potvrzené. Zpěv ptáků, hlasy zvířat, ale i šumění listí nebo bublání vody v potoce můžeme považovat za hudbu. Vnímáme ji už před narozením, kdy slyšíme matčino srdce, dech i hlas. Čím je klidnější
Loví Krbová na dětských hřištích chlapy?
nasehvezdy.cz
Loví Krbová na dětských hřištích chlapy?
V manželství herečky Ljuby Krbové (66) z nekonečného seriálu Ulice a spisovatele Ondřeje Neffa (79) to prý už delší dobu skřípe. Oblíbená herečka stále častěji uniká do práce a na cesty do exotickýc
Malta – perla Středomoří plná zázraků
nejsemsama.cz
Malta – perla Středomoří plná zázraků
Chutě se tady mísí s historickými příběhy, vůní moře a neodolatelnou středomořskou atmosférou, s lehkým vánkem, teplým vzduchem a všudypřítomným sluníčkem. Maltská republika, souostroví ve Středozemním moři, které tvoří ostrov Malta, Gozo a Comino, je nejmenší členskou zemí Evropské unie. Nejčastěji místní průvodci připomínají příběh Odyssea a nymfy Kalipso, ale památky na Maltě odkazují na všechna období, kterými prošla, tedy Féničanů, Řeků, Římanů, Kartaginců,
Nothing představuje Phone (3): Skutečná vlajková loď, která inspiruje vaši kreativitu
iluxus.cz
Nothing představuje Phone (3): Skutečná vlajková loď, která inspiruje vaši kreativitu
Společnost Nothing dnes představila Phone (3), svůj první skutečně vlajkový telefon. Phone (3) představuje odvážný nový pohled na osobní technologie – takový, který je radostný, výrazný a nezaměniteln
Ludvík Klega riskoval život pro druhé
historyplus.cz
Ludvík Klega riskoval život pro druhé
Podílí se na organizaci zdravotní péče pro čs. legionáře. Během jejich ústupu přes Sibiř pomáhá sestavovat sanitní vlaky a zakládat kamenné nemocnice. Klega však není „pouze“ obětavý. Nejednou neváhá riskovat svůj život pro záchranu druhých… Když byl ještě chlapec, kvůli různým nemocem mu zemřeli otec a tři sourozenci. Nejspíš právě to byl důvod, proč se
Námluvy a svatba JFK a Jackie Bouvierové: Muž má mít v páru hlavní slovo
epochaplus.cz
Námluvy a svatba JFK a Jackie Bouvierové: Muž má mít v páru hlavní slovo
Krásná, chytrá a trochu plachá, přesně taková je v roce 1951 Jacqueline Lee Bouvierová. Přesto má 22letá dívka o svém životě už tehdy úplně jasno. Touží po tom se dobře vdát, založit velkou a šťastnou rodinu a užívat si luxusu, který jí život nabízí. Půvabná Jacqueline Lee Bouvierová (1929–1994) narazí na mladičkého Kongresmana Johna Fitzgeralda Kennedyho
U přehrady jsem snila o své lásce
skutecnepribehy.cz
U přehrady jsem snila o své lásce
Zamilovala jsem se do černovlasého kluka, kterého jsem občas potkávala. Tajně, nikdo o tom nevěděl, on už vůbec ne. A měl holku. Moje sny o princi se nesplnily. Nebyla jsem ani dost hezká, ani dost zajímavá. Toužila jsem po dětech, po rodině, a to mladí muži zpravidla neradi slyší. A ještě ke všemu jsem se mizerně učila, a tak ode mě kluci nemohli ani opisovat.
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz