Bez počítačů by dnes nefungovaly ani ty nejzákladnější věci. I proto nyní patří počítačové hrozby k největším možným bezpečnostním rizikům.
Podle nejnovějších výzkumů je totiž každý počítač, který je připojen k internetu, v průměru do 20 minut nějakým způsobem napaden. Statisticky má pak každý z nás ve svém počítači zhruba 30 programů, které nás nějakým způsobem špehují!
Kdo za těmito útoky vlastně stojí? A proč to vlastně dělá? O tom existuje řada spekulací!
Víte, že podle celosvětových odhadů způsobují hackeři ročně škody podnikům ve výši 15 miliard dolarů (cca 264 miliard korun – asi jedna čtvrtina státního rozpočtu ČR)?
Není divu, že americká FBI považuje odhalování počítačové kriminality za svoji třetí prioritu, a to hned za potíráním terorismu a špionáže. Vypátrat kybernetické zločince je přitom stále čím dál obtížnější, protože po sobě skvěle maskují stopy.
I přesto se to občas podaří. Když 14. srpna 2005 například infikuje vir nazvaný Zotob 100 tisíc počítačových sítí v amerických podnicích, žertují mezi sebou jeho autoři Turek ATILLA EKICI a Maročan FARID ESSEBAR emailem.„Nemůžou mě najít,“ píše Ekici.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.