Není úplně lehké se k ní dostat. Přesto, anebo možná právě proto po tom řada lidí touží. Wicca pravidelně pořádá obřady pod širým nebem, uctívá Boha a Bohyni, praktikuje magii a vyznává pohanské svátky.
Jedná se o příznivou cestu lidstva, či o ďáblovo znamení, jak s oblibou tvrdí odpůrci tohoto tajemného uskupení?
Za počátkem tohoto hnutí stojí anglický badatel Gerald B. Gardner (1884 – 1964).
Ten se rovněž postaral o jeho silnou propagaci, která pochopitelně vyzdvihovala kladné stránky nově vzniklého náboženství, odkazující především na to, že Wicca své myšlenky nevyzdvihuje nad ostatní a své náboženství nenadřazuje nad jiná. Tak začala od 50. let minulého století Wicca nabírat na popularitě.
Příznivci spolku uctívají Boha či Bohyni, což se liší v jednotlivých náboženských proudech. Krom toho si vedou i tzv. Knihu stínů, do které si zapisují zaklínadla a rituály.
Právě tato tradice stoupenců hnutí je trnem v oku kupříkladu fundamentalistickým křesťanům. Ti se domnívají, že by sílící řady tajemného spolku mohly být náběhem na vyplnění nešťastného proroctví z Bible.
„Duch výslovně praví, že v posledních dobách někteří odpadnou od víry a přidrží se těch, kteří svádějí démonskými naukami,“(1 list Timoteovi, kapitola 4, verš 1). Nyní je otázkou, která strana je v právu a zda je Wicca skutečně hrozbou či nikoliv.