Je více než pravděpodobné, že téměř každý z nás tento ošidný vrtoch schválnosti zná. Nepříjemné události nás potkávají náhle a v nejméně vhodnou dobu. Výraz zoufalství často vystřídá logická otázka: Proč je tomu tak?
Léta pozorovaný jev dodnes nemá jednoznačné řešení! Hraje nějaká neznámá síla s potrefenými nešťastníky podivnou hru? A existuje vůbec tento proklínaný zákon nechtěných událostí?
Zákon schválnosti zřejmě pocítí na vlastní kůži řecký vynálezce Archimédés (287 př. n. l.–212 př. n. l.), když ho při dobývání Syrakus překvapí jeden římský voják zrovna ve chvíli, kdy si rýsuje do písku důležité matematické obrazce.
Protože Archimédés hovoří řecky a voják latinsky, nenachází společnou řeč a krutý zákon si vybírá daň nejvyšší. Podle jedné z uváděných verzí totiž Archimédés navrhuje válečné stroje a Římané jej při dobytí Syrakus chtějí získat na svou stranu.
Učenec sice není proti, ale chce ještě dokončit právě řešený příklad. Tomu však římský voják nerozumí a zřejmě v domnění, že se Archimédés vzpírá odejít, jej zabije. Možná vám někdy připadá, že je Bůh tak trochu zlomyslný.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.