Bigfoot, tajemný primát obývající hluboké lesy na severu USA a v Kanadě, patří mezi nejznámější světové záhady. Podle mnohých oplývá toto stvoření vysokou inteligencí a schopností do určité míry komunikovat.
Za jeho způsob komunikace jsou často považovány podivné struktury ze dřeva, které lidé v jinak téměř neporušené přírodě severoamerických hvozdů nacházejí.
Je skutečně možné, že by se Bigfoot pokoušel lidem skrze stavby ze dřeva něco sdělit? Podle mnohých si jimi primát označuje své území a varuje tak do něj vstupující soky. Jiní zase argumentují, že jde o dílo senzacechtivých lidí.
Dřevěné struktury se ale často objevují na velmi odlehlých místech, která by byla pro senzacechtivé lovce Bigfoota jen stěží dostupná. Mnohé z nich dokonce připomínají obydlí. Hnízda, které si dřeva staví například gorily.
Tato hnízda, umístěná v těsné blízkosti stromů, pozorovali nadšenci do záhad také v odlehlých místech Sibiře.
V jejich blízkosti se pak nacházely například kostry zvířat nebo místa se zničeným podrostem, která vypadala jako by na nich pravidelně a dlouhodobě ulehalo nějaké těžké zvíře.
VÝTVORY BEZ AUTORŮ
Mnohé ze staveb potřebovaly ke svému vztyčení větší než zvířecí porci inteligence. A naopak větší než lidskou porci síly.
Ačkoliv to s jistotou neříká, kdo je jejich autorem, nahlodávají tato fakta skeptické teorie o lidech, kteří tyto struktury staví, aby způsobili senzaci a upozornili na sebe.
Dřevěné skládačky navíc mnohem častěji než náhodní turisté, kteří by se chtěli proslavit, nacházejí například strážci národních parků nebo vědci.