V 90. letech se do počítačů americké armády nabourá britský hacker hledající informace o údajné havárii UFO poblíž Roswellu.
Během toho údajně narazí na dokumenty, z jejichž obsahu vyplývá, že armáda USA pracuje na vývoji tajného vesmírného plavidla, které se ničím nepodobá dosud známým technologiím.
Zvědavost a touha zjistit, co vlastně americké úřady vědí o UFO, přiměje 21letéto britského hackera Mathewa Bevana (*1974) operujícího od přezdívkou Kuji proniknout do počítačů amerického letectva, NASA a NATO. Tehdy američtí vyšetřovatelé mylně dospějí k závěru, že jde o „zahraničního agenta, pravděpodobně východoevropského původu“.
Jak moc se mýlili, vyjde najevo 21. června 1996, kdy je Bevan zatčen.
Během výslechu mladý hacker přiznává, že jeho cílem bylo konečně utnout dlouholeté spekulace o původu objektu, který v červenci roku 1947 havaroval u města Roswell v Novém Mexiku.
Přestože oficiální závěry tvrdí, že trosky neznámého objektu jsou ve skutečnosti zbytky meteorologického balonu, mnozí se tomuto vysvětlení zdráhají uvěřit a objekt havarovaný u Roswellu považují za mimozemskou loď.
Co se ve skutečnosti na pozemek tamního farmáře zřítilo? Mathew Bevan byl touto otázkou natolik pohlcen, že se rozhodl najít odpověď i za cenu porušení zákona.
Byla to hračka
Okolí farmy Williama Brazela poseté troskami neznámého původu je krátce po ohlášení nálezu neprodyšně uzavřeno armádou, která trosky následně do posledního kusu sesbírá a odveze na neznámé místo.
Mnozí dnes mají za to, že roswellský objekt skončil za branami Wright-Pattersonovy letecké základny poblíž města Dayton v Ohiu. Právě proto se základna v roce 1994 stává terčem mladého britského hackera.
Bevan při výslechu o dva roky později přiznává, že dostat se do tamního počítače bylo velice snadné. Neměl by ale počítač s domnělými informacemi o mimozemské havárii být jedním z nejlépe zabezpečených zařízení?
Ať už je za prolomení bezpečnosti zodpovědný laxní přístup pracovníků základny nebo hackerův talent, Bevan prý odhaluje informace o vyvíjeném vesmírném plavidle.
Mimozemská antigravitace
„Dokumenty velmi jasně odkazovaly na funkční prototyp antigravitačního stroje, který k pohonu využíval těžký prvek. Nebylo to normální letadlo. Bylo to velmi malé, rozdělené, s reaktorem dole a prostorem pro posádku nahoře,“ popisuje Bevan.
Toto odhalení jej motivuje hledat dál, pročež nahlédne také do počítačů NASA, jednoznačnou odpověď na své otázky ale nenajde a během následného soudu nejsou příliš nápomocní ani zástupci americké armády, kteří odmítají sdělit povahu informací, které hacker mohl získat.
To částečně přispěje k následnému osvobození Bevana. Dodnes mají mnozí badatelé za to, že pokud popsaný stroj na Wright-Pattersonově základně skutečně existuje, vznikl nejspíše zpětným inženýrstvím, tedy právě díky zkoumání cizích technologií. Má skutečně americká armáda k dispozici mimozemská vesmírná plavidla?