Téměř dokonalý tvar a velikost našeho Měsíce prý není náhodná. Podle některých konspiračních teoretiků jde totiž o uměle vytořenou družici či dokonce obří mimozemskou loď. O jaké důkazy se zastánci této teorie opírají?
Někteří badatelé, zejména z řad konspiračních teoretiků, si všímají, že pozemšťané mají se svým Měsícem skutečně neobvyklé štěstí.
Zatímco měsíce jiných planet mívají často tvar neforemné hroudy a neestetické brambory, noční nebe nad Zemí zdobí takřka dokonalá koule. Jako by ji snad někdo vytvořil. Může na tom být něco pravdy?
Poněkud fantastické teorie, podle kterých byl Měsíc kýmsi uměle vytvořen, se skutečně objevují.
CO ŘÍKÁ VĚDA?
Zastánci těchto teorií si jako argument berou k ruce například starodávné texty z Číny. V zápisech z 9. – 10. století př. n. l. z dob čínské dynastie Čou můžeme nalézt podrobné popisy hvězdného nebe. Ani jeden z nich ale nezmiňuje existenci Měsíce.
Znamená to snad, že Měsíc tou dobou neexistoval? Pokud by ho ale kdokoliv mezi moderní současností a 10. stoletím př. n. l. na oblohu instaloval, určitě by to vzbudilo velké pozdvižení, které by v písemných pramenech z celého světa zaznamenáno bylo.
Dalším častým argumentem jsou také výsledky rezonančních měření, které údajně napovídají, že Měsíc je uvnitř dutý. A poměrně mělké měsíční krátery jsou podle příznivců hypotézy o umělém původu tělesa důkazem, že pod nánosem hornin se ukrývá tvrdá konstrukce.
„Podle jedné teorie je dokonce Měsíc umělým tělesem, jakousi obrovskou kosmickou lodí umělého původu. A existuje prý zatím asi jen 250 000 let,“ doplňuje současná česká spisovatelka Magdalena Zachardová.
Mnohem pravděpodobnější však je, že se náš Měsíc utvořil podobným způsobem jako další měsíce v naší sluneční soustavě. Jen jsme s ním zkrátka měli více štěstí.