3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Canneto di Caronia: Prokletá sicilská vesnice
Canneto di Caronia: Prokletá sicilská vesnice
od 31.5.2022
3.0tis
Samovznícení? Poltergeist? Náhoda? Nevíme… Foto: UnSplash
306
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Podivný případ se odehrává v italském městečku Canneto di Caronia na Sicílii v roce 2004. Vše začíná 24. ledna. Dva obyvatelé města málem uhoří ve svých vozech, když jim během jízdy jejich auta sama od sebe vzplanou.

Samovznícení? Poltergeist? Náhoda? Nevíme... Foto: UnSplash Canneto Caronia- Bylo by to hezky... kdyby pořád něco nehořelo... Foto: Giovanni.prinzi /CC BY-SA 4.0 Může za podivné ohně snad nějaká entita? Foto: UnSplash

Případy jsou téměř identické – řidiče nejprve překvapí podivný zvuk vycházející z navigace a také samovolné troubení. Jako by si auta vyváděla, co chtějí. Pak náhle zahoří jasnými plameny.

reklama

Jeden z postižených vyvázne s popáleninami, druhý si zachrání život, když jen o vlásek unikne explozi vozu. Může jít o náhodu, dalo by se říct. Jenže nikdo nečeká, že tyto dvě na sobě nezávislé události jsou pouhým předvojem děsivých jevů budoucích.

Ještě toho večera zaznamená podivný úkaz místní centrála jedné telefonní společnosti. Její zákazníci z oblasti kolem Canneta volají telefonní čísla, která neexistují! Jde snad o nějakou poruchu? Jenže to není vše.

V domě muže jménem Nino Pezzino údajně zničehonic vzplane pojistková skříňka. Přestože ji okamžitě nahradí zcela novou, ta chytne opět. Samovznícení elektrických zařízení pokračují i v následujících dnech, kdy postihnou celkem 29 domů v městečku!

Lidé hlásí, že jim chytají vysavače, ale například i nábytek, nebo dokonce vodovodní potrubí. Do celé věci se vkládá místní elektrárenská společnost, která oblast odpojí od sítě.

reklama

Jenže nevysvětlitelné jevy pokračují a jsou přitom dokumentovány videozáznamy a fotografiemi. Co se to v sicilském městečku děje?

Canneto Caronia- Bylo by to hezky... kdyby pořád něco nehořelo... Foto: Giovanni.prinzi /CC BY-SA 4.0
Canneto Caronia- Bylo by to hezky… kdyby pořád něco nehořelo… Foto: Giovanni.prinzi /CC BY-SA 4.0

VĚDĚC DŮLEŽITÝM SVĚDKEM

Podivné požáry zachvátí kdeco a mají řadu očitých svědků. Jedním z nich je i profesor fyziky Giuseppe Maschio. V jednom domě pozoruje elektrický kabel, do něhož nejde proud. Místnost je vyklizená, nachází se v ní pouze jedna židle.

reklama

Bez jakékoliv příčiny, přímo před zraky výzkumníka, začne hořet! Nevysvětlitelný úkaz ho nenechá na pochybách, že to, co se tu děje, je paranormálního původu. „Něco tam venku se stará o to, že se zde může vytvořit nepochopitelně mohutné magnetické pole.

Pole tak silné, že bych nikdy nepovažoval za možné, že na této planetě může existovat,“ nastiňuje Maschio možné vysvětlení. Stojí ale za vším opravdu magnetismus?

Může za podivné ohně snad nějaká entita? Foto: UnSplash
Může za podivné ohně snad nějaká entita? Foto: UnSplash

JAK TO TEDY JE?

Do oblasti jsou vyslány dokonce vojenské jednotky, aby vše řádně prošetřily. Jelikož však žádné objasnění nepřinesou, vyvstávají různé senzační spekulace.

Za vším prý může stát ponorka, která se nachází nedaleko v moři a jejíž pohon vytváří ono silné magnetické pole. Ve hře je prý rovněž kulový blesk, polární záře, nebo aktivita blízké sopky Etny. Žádná z těchto teorií se však nikdy neprokáže.

A tak zbývá jen jediné: v městečku Canneto řádil poltergeist! Nasvědčuje tomu zejména charakter událostí. Mezi projevy tzv. hlučného ducha se totiž řadí právě samovolné vzněcování předmětů, nebo poruchy v elektroinstalaci.

Jako oficiální příčinu jevů v Cannetu však poltergeista uvést nelze, protože jeho existence nikdy potvrzena nebyla. Je ovšem možné vzít tuto hypotézu v potaz. Co když italské městečko opravdu zachvátil zlý duch?

Foto: UnSplash, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 185
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o