26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Černé zrcadlo z muzea prokletých objektů: Co se odráží v jeho skle?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.1.2022
3.0tis
Někteří v zrcadle spatřují svá rozkládající se mrtvá těla, foto Pixabay
314
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům.

Někteří v zrcadle spatřují svá rozkládající se mrtvá těla, foto Pixabay Objekt měl sloužit při seancích ke komunikaci s duchy, foto Pixabay V černé ploše se zjevují démonické tváře, foto Pixabay

Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze jako Sarah, jednoho dne získává takzvané černé zrcadlo.

Jde o zrcadlo, jehož plocha byla potřena neprůhlednou černou barvou. Takový předmět slouží spiritistům ke komunikaci s duchy. Černá zrcadla jsou považována za mocnou pomůcku. V rukou nezkušeného člověka se ale stává poměrně nebezpečnou.

Matka ženy, která Newkirka vyhledala, si jedno takové zrcadlo donesla domů z jakéhosi kongresu spiritistů a záhy se na něm stala doslova závislá. Sarah tvrdí, že její matka trávila denně dlouhé hodiny jen tím, že seděla před zrcadlem a upřeně do něj zírala.

Nakonec ho ale zamkla do skříně s jediným vysvětlením. Je prý zlé. Spatřila snad v jeho černém skle něco, co ji vyděsilo?

POHLED JEN PRO ODVÁŽNÉ

Podle Newkirka lze v černém zrcadle spatřit nejrůznější děsivé věci. O tom se přesvědčí hned několik návštěvníků výstavy, kterým je umožněno do něj na vlastní nebezpečí pohlédnout. Jedna z návštěvnic prý při pohledu do zrcadla okamžitě zbledne a odvrátí se.

Prohlásí, že v černě natřeném skle spatřila svou vlastní rozkládající se mrtvolu. Dříve, než ji kdykoliv stihne vyslechnout, rozrušená z výstavy uteče. Také další návštěvníci v něm spatřují nejrůznější děsivé výjevy.

Ti šťastní v něm nespatří nic. Mnohem více je ale těch, kteří v zrcadle uzří pokroucené tvary, temné masy, démonické postavy nebo obraz sebe samých. Jejich tváře jsou ale seschlé, zdeformované nebo jsou dokonce mrtví.

Někteří pozorují vize tak děsivé, že u nich vzápětí propukají panické záchvaty. Čím jsou tyto obrazy způsobeny? Obestírá černé zrcadlo nějaká temná kletba?

Objekt měl sloužit při seancích ke komunikaci s duchy, foto Pixabay

ŽIVÍ SE STRACHEM

Sám Newkirk se odmítá do zrcadla podívat. Má ale teorii, kterou děsivé obrazy vysvětluje. „Poté, co jsem zrcadlo obdržel a sledoval stovky lidí prožívající vlastní děsivé zážitky, jsem dospěl k přesvědčení, že zrcadlo není prokleté samo o sobě, ale zřejmě se živí lidskou interakcí, možná dokonce strachem,“ uvádí Newkirk.

„Na začátku bylo černá zrcadlo jen dalším objektem se zajímavým příběhem, ale jak jsme ho začali krmit stabilním proudem vyděšených návštěvníků na strašidelných místech po celé zemi, šlo docela dobře vidět, že zrcadlo je tou pozorností ovlivněno.“ Zjednodušeně řešeno, lidský strach pro černé zrcadlo zřejmě funguje jako zdroj energie, díky němuž se stává silnějším a dokáže vytvářet děsivější obrazy.

Je jeho vysvětlení správné, nebo jde jen o masovou hysterii, jak jevy vysvětlují mnozí skeptici? Je zajímavé, že i ti nejzatvrzelejší skeptikové po pohledu do černého zrcadla mění názor a jeho temné moc najednou nepochybují.

V černé ploše se zjevují démonické tváře, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.0tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.8tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.1tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.7tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]