3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Černé zrcadlo z muzea prokletých objektů: Co se odráží v jeho skle?
Černé zrcadlo z muzea prokletých objektů: Co se odráží v jeho skle?
od 17.1.2022
3.0tis
Někteří v zrcadle spatřují svá rozkládající se mrtvá těla, foto Pixabay
314
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům.

Někteří v zrcadle spatřují svá rozkládající se mrtvá těla, foto Pixabay Objekt měl sloužit při seancích ke komunikaci s duchy, foto Pixabay V černé ploše se zjevují démonické tváře, foto Pixabay

Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze jako Sarah, jednoho dne získává takzvané černé zrcadlo.

reklama

Jde o zrcadlo, jehož plocha byla potřena neprůhlednou černou barvou. Takový předmět slouží spiritistům ke komunikaci s duchy. Černá zrcadla jsou považována za mocnou pomůcku. V rukou nezkušeného člověka se ale stává poměrně nebezpečnou.

Matka ženy, která Newkirka vyhledala, si jedno takové zrcadlo donesla domů z jakéhosi kongresu spiritistů a záhy se na něm stala doslova závislá. Sarah tvrdí, že její matka trávila denně dlouhé hodiny jen tím, že seděla před zrcadlem a upřeně do něj zírala.

Nakonec ho ale zamkla do skříně s jediným vysvětlením. Je prý zlé. Spatřila snad v jeho černém skle něco, co ji vyděsilo?

POHLED JEN PRO ODVÁŽNÉ

Podle Newkirka lze v černém zrcadle spatřit nejrůznější děsivé věci. O tom se přesvědčí hned několik návštěvníků výstavy, kterým je umožněno do něj na vlastní nebezpečí pohlédnout. Jedna z návštěvnic prý při pohledu do zrcadla okamžitě zbledne a odvrátí se.

reklama

Prohlásí, že v černě natřeném skle spatřila svou vlastní rozkládající se mrtvolu. Dříve, než ji kdykoliv stihne vyslechnout, rozrušená z výstavy uteče. Také další návštěvníci v něm spatřují nejrůznější děsivé výjevy. Ti šťastní v něm nespatří nic.

Mnohem více je ale těch, kteří v zrcadle uzří pokroucené tvary, temné masy, démonické postavy nebo obraz sebe samých. Jejich tváře jsou ale seschlé, zdeformované nebo jsou dokonce mrtví.

Někteří pozorují vize tak děsivé, že u nich vzápětí propukají panické záchvaty. Čím jsou tyto obrazy způsobeny? Obestírá černé zrcadlo nějaká temná kletba?

Objekt měl sloužit při seancích ke komunikaci s duchy, foto Pixabay
Objekt měl sloužit při seancích ke komunikaci s duchy, foto Pixabay

ŽIVÍ SE STRACHEM

Sám Newkirk se odmítá do zrcadla podívat. Má ale teorii, kterou děsivé obrazy vysvětluje.

„Poté, co jsem zrcadlo obdržel a sledoval stovky lidí prožívající vlastní děsivé zážitky, jsem dospěl k přesvědčení, že zrcadlo není prokleté samo o sobě, ale zřejmě se živí lidskou interakcí, možná dokonce strachem,“ uvádí Newkirk.

reklama

„Na začátku bylo černá zrcadlo jen dalším objektem se zajímavým příběhem, ale jak jsme ho začali krmit stabilním proudem vyděšených návštěvníků na strašidelných místech po celé zemi, šlo docela dobře vidět, že zrcadlo je tou pozorností ovlivněno.“ Zjednodušeně řešeno, lidský strach pro černé zrcadlo zřejmě funguje jako zdroj energie, díky němuž se stává silnějším a dokáže vytvářet děsivější obrazy.

Je jeho vysvětlení správné, nebo jde jen o masovou hysterii, jak jevy vysvětlují mnozí skeptici? Je zajímavé, že i ti nejzatvrzelejší skeptikové po pohledu do černého zrcadla mění názor a jeho temné moc najednou nepochybují.

V černé ploše se zjevují démonické tváře, foto Pixabay
V černé ploše se zjevují démonické tváře, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.2tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.7tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly