Skip to content

Co skrývá záhadná Antarktida?

Obývala bílý kontinent starodávná civilizace? Nebo se zde ukrývá tajná nacistická základna? Antarktida patří k jedněm nejméně prozkoumaným a také nejzáhadnějším místům na naší planetě. Zřejmě proto existují konspirační teorie, které se snaží vysvětlit mnoho zajímavých objevů.

Antarktida se rozprostírá kolem jižního pólu, nemá nejzápadnější ani nejvýchodnější bod, protože se na pólu sbíhají všechny poledníky. Jako první na její území vkročili s největší pravděpodobností novozélandští Maorové, její vnitrozemí bylo ještě na počátku 20.

století zcela neznámým místem. Jižního pólu oficiálně dosáhl až v roce 1911 Nor Roald Amundsen, a to po drsném souboji s britským polárníkem Robertem Falconem Scottem, který zde tragicky zahynul.

CHLAD A TAJEMSTVÍ

Antarktida je bezpochyby nejchladnějším kontinentem na Zemi a podnebí je zde extrémně studené a v centrálních oblastech také suché. Patří ale také k nejstřeženějším místům na světě. To nahrává mnoha teoriím, že se pod ledem ukrývá mnoho zajímavých věcí, které mají zůstat utajeny.

Těmto domněnkám napomáhá také nedostupnost Antarktidy a nemožnost si fakta jakkoli ověřit. Konspirační teorie se začaly objevovat především po 2. světové válce. Už několik desetiletí se má za to, že tento kontinent vypadal v minulosti úplně jinak.

Pokrývala ho bujná vegetace a kvetl zde život. Podle vědců zde rostl listnatý subtropický les, jelikož se nalezly fosilie celkem 13 stromů, které se v Antarktidě vyskytovaly na konci permu, tedy ještě předtím, než se na Zemi objevili dinosauři.

Pravděpodobně byla v té době součástí superkontinentu Gondwana, který se rozprostíral po celé jižní polokouli. Led se v Antarktidě objevil asi před 35 miliony let, přičemž se tak stalo během „pouhých“ 100 000 let.

Antarktida vypadal údajně zcela jinak, než ji známe dnes.
KONTINENT BEZ LEDU

Tato informace ale odporuje důkazům v podobě několika existujících starých map, které zobrazují Antarktidu zcela bez ledové pokrývky. Dá se tento fenomén racionálně vysvětlit? Jednu z map vytvořil v roce 1513 turecký admirál Piri Reis (1470–1555). Je na ní zakreslena část pobřeží a vnitrozemí zcela bez ledu. Spisovatel Graham Hancock mapu podrobně prozkoumal a ke svému překvapení zjistil, že k jejímu sestavení byly použity velmi složité matematické výpočty.

Mapa je extrémně přesná, i co se týče zeměpisné délky a šířky. Podle textů i tvrzení samotného Reise se ale nejedná o původní mapu. Admirál ji podle vlastních slov složil ze zhruba 20 mnohem starších map, které poskládal dohromady a překreslil do jednoho celku.

Některé z nich se datují až do 4. stol. př. n. l. Jedna patřila dokonce Alexandru Velikému. Jiná mapa zase zobrazuje spojenou Sibiř a Aljašku, což dokazuje, že pochází ještě z doby, kdy byly kontinenty skutečně propojené.

Takto byla zakreslena podrobná mapa Antarktidy před několika stoletími.
ZNALI NAŠI PŘEDKOVÉ VÍCE?

Původní obyvatelé Jižní Ameriky už kdysi dávno vyprávěli o obrovské zemi, známé jako Terra australis, která se měla nacházet daleko na jihu zeměkoule. Podle některých to může být známka toho, že naši předkové znali nejen přesný tvar Země a její velikost, ale měli i velké znalosti v oblasti navigace, kartografie a astronomie.

A to možná i desetitisíce let před naší současnou civilizací. Všechny tyto střípky informací napovídají, že v Antarktidě kdysi opravdu existoval život. Podle některých se zde dokonce nacházely monumenty a chrámy.

Tuto teorii potvrzují i satelitní snímky s jasně patrnými podivnými oblastmi, na nichž je možné rozeznat pozůstatky dávný staveb včetně pyramid. Dvě z nich se nacházejí ve vnitrozemí, zatímco třetí leží poblíž pobřeží.

Některé konspirační teorie tvrdí, že se jedná o bájnou Atlantidu. Proč ale vlastně zmizela? Podle některých mohl za její zánik výbuch sopky, nečekané zamrznutí zemského povrchu nebo obrovská povodeň.

ZÁHADNÉ JEZERO VOSTOK

Mimozemský život má údajně existovat i v jezeře Vostok. Tato 250 km dlouhá a 50 km široká vodní plocha se stala předmětem mnoha bádání. Do jeho průzkumu se kromě Rusů pustili i Američané, kteří v roce 2001 nečekaně zastavili hlubinný vrt do ledovce.

Jako důvod uvedli obavu ze statisíce let starých mikroorganismů, z nichž některé jsou dodnes vědcům zcela neznámé. Podle jiných teorií mohou v jezeře žít i jiné formy života, kterým vyhovuje život v temné a chladné vodě.

Vědci zde také narazili na výraznou odchylku geomagnetického pole. Podle profesora petrohradské univerzity Nikolaje Vasiljeva se jedná o místo, které funguje jako brána, přes kterou se na Zemi dostávají návštěvníci z vesmíru, putující z jiných dimenzí.

UKRÝVAJÍ SE ZDE NACISTÉ?

Velký otazník visí také nad tím, zda se v Antarktidě dokonce nenachází bývalá nacistická základna. Kde se objevila tato hypotéza? Je známo, že už během druhé světové války hledali nacisté po celé planetě mnoho artefaktů a mimozemských technologií s nadějí, že jim zajistí naprostou převahu a ovládnou svět.

Z toho důvodu se velmi často mluví o stavbě „základny 211“ a vybudování nové země, zvané Nové Švábsko. Toto území zkoumala německá expedice ještě před vypuknutí války a údajně objevila teplou tekoucí sladkou vodu a území bez ledu, pokryté vegetací.

Jedno z nejpozoruhodnějších vyjádření pak pochází přímo od námořního admirála Karla Dönitze, který řekl: „Flotila německých ponorek je hrdá na to, že pro vůdce vybudovala v jiné části světa pozemské Shangri-La, nedobytnou pevnost.

“ Je vůbec zmíněné prohlášení pravdivé a byli nacisté schopni podniknout takovou misi? Bohužel neexistuje dostatek důkazů, které by to potvrdily.

Našli nacisté „bezpečné“ místo, kde mohli pracovat na svých projektech?
OPERACE HIGHJUMP

Tajemnou základnu hledal také jeden z nejslavnějších amerických polárníků, admirál Richard Byrd (1888–1957). Tato akce se nazývala Operace Highjump a na poválečné poměry byla nevídaná. Do průzkumu se zapojilo 13 lodí, doprovodné letectvo, letadlová loď USS Philippine Sea, dva křižníky a celkem 4700 mužů v plné výzbroji.

Otázkou je, proč byla přerušena o celých 6 měsíců dříve, než bylo plánováno. Byrd předal získané informace v roce 1947 chilskému reportérovi, který ale později za podivných okolností spáchal sebevraždu.

Byrd varoval také vládu Spojených států amerických, že jim hrozí ozbrojený konflikt. Své tvrzení opíral o pozorování objektů, které viděl nad Antarktidou létat a které byly podle něj schopny přeletět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí.

Stroje viděla o 20 let později i posádka argentinské lodi. Jednalo se o stroje, na kterých už během války pracovali nacisté, nebo šlo o mimozemský úkaz?

PŘEMÍSTĚNÍ STROJŮ

Jev pozorovaly také argentinské a chilské meteorologické stanice a tři námořní základny. Všechny výpovědi se shodovaly v tom, že pracovníci viděli na obloze létající talíře. Vědec Ernst Zündel, který byl přesunut v rámci Operace Paperclip do Spojených států, tvrdí, že šlo o tajnou nacistickou zbraň, která byla na konci války tajně dopravena k jižnímu pólu.

Cesty nacistů na jižní pól jsou přitom oficiálně potvrzené. Ještě před válkou, v roce 1938, opustila německý Hamburk loď Schwabenland a směřovala na jižní kontinent. Během této expedice podnikla dvě letadla několik průzkumných letů nad kontinentem a pořídila několik tisíc leteckých snímků.

Několik svědků vidělo nad Antarktidou létající stroje.
POTOPENÉ PONORKY

Později během války, mezi říjnem 1942 a zářím 1944, navíc bylo v oblasti Antarktidy potopeno celkem 16 ponorek, což jen potvrzuje jejich přítomnost. Nejzajímavější je však osud ponorky U-859, která vyplula v roce 1944 a vezla 33 tun rtuti zapečetěné ve skleněných lahvích ve vodotěsných cínových bednách.

A i když byla potopená britským námořnictvem, otázkou stále zůstává, proč vezli Němci tak daleko rtuť, která se dá používat k výrobě některých typů pohonu kosmických lodí. Je to snad důkaz o výrobě tajné zbraně?

Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochaplus.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší vrásky...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
Staročeská kuchařka: Ničily luštěniny rozum?
epochaplus.cz

Staročeská kuchařka: Ničily...

„Kterak to, že po všech porážkách se Francie vždy zase...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
Život mě nešetřil!
skutecnepribehy.cz

Život mě nešetřil!

Prožila jsem si roky, kdy...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Čokoládové cupcakes s mascarpone krémem
panidomu.cz

Čokoládové cupcakes s...

Malé dortíky zdobené smetanovým...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...