3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Děsivá projížďka nočním Tokiem: Muži v černém jsou i v Japonsku?
Děsivá projížďka nočním Tokiem: Muži v černém jsou i v Japonsku?
od 18.1.2022
3.3tis
V nočním Tokiu se odehrávají tajemná setkání! FOTO: Takuya Matsuyama / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
345
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje!

V nočním Tokiu se odehrávají tajemná setkání! FOTO: Takuya Matsuyama / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Narazil bloger Nobu v Tokiu na jednoho z obávaných mužů v černém? FOTO: Unsplash

Japonské Tokio se dávno ponořilo do tmy. Ulice skrápí noční déšť, v kalužích vody se odrážejí blikající světla neonových poutačů. Jeden z posledních autobusů směrem domů dobíhá mladý bloger Nobu.

reklama

Právě se vrací z místní svatyně Meiji, oázy zeleně sousedící s hypermoderním velkoměstem. Nebyl zde meditovat. Nobu se na svém internetovém blogu věnuje pozorováním UFO, a právě Meiji jako kdyby záhadné létající objekty něčím přitahovalo.

Mladík dnes nebyl úspěšný, jenže to ještě netuší, že se i tak dočká velmi znepokojivého zážitku. Pozdní autobus je prázdný a na další zastávce přistupuje postarší muž v černém obleku.

I když ve vozidle kromě Nobua nikdo není, muž si sedá přes uličku přímo naproti němu. To přijde mladíkovi zvláštní a začíná si ho víc všímat. Napřed ho zaujmou jeho prsty. Jsou neobvykle dlouhé a štíhlé, ale hlavně velmi neklidné.

Muž s nimi neustále bubnuje o kufr, který drží na klíně. V odrazech okenního skla Nobu vidí, že na něj onen muž vrhá občasné rychlé pohledy. Takhle uplyne několik zastávek. Žádní lidé nepřistupují. Dva muži dál sedí přímo proti sobě.

Nobu začíná být víc a víc nervózní, už nevydrží uhýbat očima a podívá se přímo na cizince v černém.

Narazil bloger Nobu v Tokiu na jednoho z obávaných mužů v černém? FOTO: Unsplash
Narazil bloger Nobu v Tokiu na jednoho z obávaných mužů v černém? FOTO: Unsplash

Proč se maskuje?

Oblek tomuto muži v černém údajně moc nepasuje, je mu evidentně větší. Na hlavě má pánský klobouk fedora, tedy typ, který nosili například američtí mafiáni ve 30. letech, ale v současném Japonsku moc „neletí“.

reklama

Potí se, i když není horko, a kapky potu nechávají na jeho tváři výrazné brázdy. Jako kdyby při stékání smývaly make-up, pod kterým ukrývá mnohem světlejší pleť. A ještě jeho nenechavé dlouhé prsty. Nobu vidí, že nejde o žádné nervózní poklepávání.

Ten muž se prý snaží kufr otevřít, ale jako kdyby vůbec nevěděl, jak na to, prsty mu podivně sjíždějí po zámku. Nobu ví, že musí pryč, a na zastávce rychle vybíhá ze dveří autobusu. Stihne při tom zachytit překvapený výraz muže v černém.

„Vypadal tak překvapeně, zřejmě to vůbec nečekal. A jeho obličej… byl strašně zvláštní. Jako kdyby byl zároveň malé dítě i starý člověk,“ vybavuje si Nobu. S bušícím srdcem se Nobu otáčí, chce se naposledy podívat na svého děsivého spolucestujícího.

Jenže tam nikdo není. Autobus je prázdný. Jak si jeho setkání vysvětlit? Potkal prostě jen nějakého podivína, který souběžně s ním vystoupil a rychle zmizel? Nebo to mělo být varování, ať se od svatyně Meiji drží dál?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.3tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.6tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.