26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Neobjasněné události
Děsivá projížďka nočním Tokiem: Muži v černém jsou i v Japonsku?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 18.1.2022
3.3tis
V nočním Tokiu se odehrávají tajemná setkání! FOTO: Takuya Matsuyama / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
345
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto.

Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje!

V nočním Tokiu se odehrávají tajemná setkání! FOTO: Takuya Matsuyama  / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Narazil bloger Nobu v Tokiu na jednoho z obávaných mužů v černém? FOTO: Unsplash

Japonské Tokio se dávno ponořilo do tmy. Ulice skrápí noční déšť, v kalužích vody se odrážejí blikající světla neonových poutačů. Jeden z posledních autobusů směrem domů dobíhá mladý bloger Nobu. Právě se vrací z místní svatyně Meiji, oázy zeleně sousedící s hypermoderním velkoměstem.

Nebyl zde meditovat. Nobu se na svém internetovém blogu věnuje pozorováním UFO, a právě Meiji jako kdyby záhadné létající objekty něčím přitahovalo. Mladík dnes nebyl úspěšný, jenže to ještě netuší, že se i tak dočká velmi znepokojivého zážitku.

Pozdní autobus je prázdný a na další zastávce přistupuje postarší muž v černém obleku. I když ve vozidle kromě Nobua nikdo není, muž si sedá přes uličku přímo naproti němu. To přijde mladíkovi zvláštní a začíná si ho víc všímat.

Napřed ho zaujmou jeho prsty. Jsou neobvykle dlouhé a štíhlé, ale hlavně velmi neklidné. Muž s nimi neustále bubnuje o kufr, který drží na klíně. V odrazech okenního skla Nobu vidí, že na něj onen muž vrhá občasné rychlé pohledy.

Takhle uplyne několik zastávek. Žádní lidé nepřistupují. Dva muži dál sedí přímo proti sobě. Nobu začíná být víc a víc nervózní, už nevydrží uhýbat očima a podívá se přímo na cizince v černém.

Narazil bloger Nobu v Tokiu na jednoho z obávaných mužů v černém? FOTO: Unsplash

Proč se maskuje?

Oblek tomuto muži v černém údajně moc nepasuje, je mu evidentně větší. Na hlavě má pánský klobouk fedora, tedy typ, který nosili například američtí mafiáni ve 30. letech, ale v současném Japonsku moc „neletí“.

Potí se, i když není horko, a kapky potu nechávají na jeho tváři výrazné brázdy. Jako kdyby při stékání smývaly make-up, pod kterým ukrývá mnohem světlejší pleť. A ještě jeho nenechavé dlouhé prsty. Nobu vidí, že nejde o žádné nervózní poklepávání.

Ten muž se prý snaží kufr otevřít, ale jako kdyby vůbec nevěděl, jak na to, prsty mu podivně sjíždějí po zámku. Nobu ví, že musí pryč, a na zastávce rychle vybíhá ze dveří autobusu. Stihne při tom zachytit překvapený výraz muže v černém.

„Vypadal tak překvapeně, zřejmě to vůbec nečekal. A jeho obličej… byl strašně zvláštní. Jako kdyby byl zároveň malé dítě i starý člověk,“ vybavuje si Nobu. S bušícím srdcem se Nobu otáčí, chce se naposledy podívat na svého děsivého spolucestujícího.

Jenže tam nikdo není. Autobus je prázdný. Jak si jeho setkání vysvětlit? Potkal prostě jen nějakého podivína, který souběžně s ním vystoupil a rychle zmizel? Nebo to mělo být varování, ať se od svatyně Meiji drží dál?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 26.5.2022 476
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.2tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.5tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.0tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.6tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]