3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Děsivé předtuchy tragédií: Odkud se berou a měli bychom víc naslouchat svým instinktům?
Děsivé předtuchy tragédií: Odkud se berou a měli bychom víc naslouchat svým instinktům?
od 5.10.2022
1.7tis
Osudné tornádo pomohlo k naplnění chmurné předtuchy… FOTO: Pxfuel
163
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že když ve snu uslyšíte mrtvé promluvit, blíží se smrt i k vám. Tuto pověru měla na vlastní kůži tragicky okusit mladá Američanka Mary Hudgins. V noci 5. dubna 1936 se s úlekem probudí z příšerného snu.

V něm ji navštíví její dávno mrtvá matka a pronese jedinou větu: „Přicházím si pro tebe…“ Mary ovládne pocit, že před chmurným osudem není úniku. Další vývoj jí dá za pravdu.

Osudné tornádo pomohlo k naplnění chmurné předtuchy... FOTO: Pxfuel Také havárie letadla z předtuchy se naplní... FOTO: Pxfuel

Na rozdíl od jiných lidí, kteří někdy měli zlou předtuchu, se tomu Mary Hudgins (1910–1936) nesnaží vzdorovat. Hned ráno oznámí svému manželovi Iversonu D. Hudginsovi, že bude mít brzy na starost výchovu jejich jediného dítěte.

reklama

Šokovaný muž na to ani nestihne nic moc říct a jeho žena odchází do práce. Ten den zasáhne město Gainesville, kde rodina žije, série smrtících tornád. Těsně předtím, než udeří, zvoní u Hudginsonových doma telefon. Iverson ho zvedá a na druhém konci je Mary.

„Sbohem,“ řekne mu, a je to naposledy, co slyší její hlas. Mary se stane jednou z více než 200 obětí tornáda. Měla naslouchat znamení a být opatrnější, pokusit se někde ukrýt? Nebo před nadcházejícím koncem nebylo úniku? A jak to bylo s další zlověstnou předtuchou, která se naplnila?

Také havárie letadla z předtuchy se naplní... FOTO: Pxfuel
Také havárie letadla z předtuchy se naplní… FOTO: Pxfuel

Nenaplněné rodinné setkání

Kanaďanka afrického původu Carol Karanja je nervózní. Chystá se podniknout dalekou cestu z Kanady až do Keni, kde se má poprvé v životě setkat se svou pravou rodinou. Týden před odletem ale píše své tamější sestře Kelly: „Nějak z toho nejsem vůbec nadšená.

reklama

Mám pocit, že mě čeká něco špatného, jen nevím, co to je.“ V podobném duchu komunikuje i se svým otcem, Johnem Quindosem Karanjou. Pouhý den před odletem mu posílá zprávu: „Netěším se.

Nevím, co se děje, tati, Mám hrozný strach a nevím proč.“ Keňská rodina si myslí, že jde jen o pochopitelnou nervozitu z tak zásadního setkání. 10. března 2019 tak Carol v Etiopii přesedá do dnes již nechvalně proslulého Boeingu 737 Max.

Společnost jí dělá její matka Ann Wangui Karanja a tři děti: sedmiletý Ryan Njoroge, čtyřletá Kellie Pauls a devítiměsíční Rubi Pauls. Několik minut po startu jsou představitelé tří generací Karanjů mrtví, stroj se i se 157 lidmi na palubě zřítí k zemi.

Nejhorší obavy Carol se tak naplní beze zbytku, rodina už se pohromadě nikdy neshledá…

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 942
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.5tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly