Skip to content

Drahé kameny a jejich tajemná moc

Lidé odpradávna věří, že drahé přírodní minerály v sobě skrývají tajemnou moc. Většina z nich podle této víry dokáže při správném používání přinést štěstí, klid a další pozitiva. Některé kameny údajně mohou i léčit.

Existují však také takové, které jsou prý schopny ublížit!

Co nám tají drahé kameny? Foto: wisewitchesandwitchcraft.com

V magickou moc drahých kamenů věří lidé již celé věky. Jejich tajemná krása vždy dráždila naši představivost. Skrývá se za ní něco víc? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano. Legendy starých národů o vzácných kamenech vyprávějí, že spadly na Zemi z nebe jako dar od bohů a jsou klíčem pro spojení s vyššími silami.

I proto se jimi osazovaly schránky s různými relikviemi a interiéry kaplí, nebo také královské klenoty, aby byly prostředníky vyšší moci.

Umí rubíny zahnat noční můry? Foto: shutterstock.com
VZNEŠENÉ TALISMANY

Rudé rubíny a zelené smaragdy jsou jedněmi z nejvzácnějších kamenů. Jsou ceněny nejen pro svou nepopiratelnou krásu, ale také pro výjimečné schopnosti. Jaké? Rubín v sobě má skrývat moc plašit zlé sny a neštěstí.

Tento kámen, přezdívaný též holubičí krev, má prý povzbuzovat k velkým činům a ničit slabost, ale také posilovat egoismus. Jasně zeleným smaragdům je zase přisuzováno umění zachovat lásku a prodloužit mládí.

Mystický smaragd údajně dokáže prozradit nevěru mezi partnery tím, že se zakalí, či dokonce pukne! Smaragdy uctívají jako magické kameny již staří Egypťané, byly nalezeny dokonce v hrobkách faraonů. Dalším mocným krystalem je fialový křemen ametyst.

Ten má posilovat cudnost a zahánět vztek a strach. Katoličtí biskupové dodnes nosí prsten s ametystem k posílení zdrženlivosti. Kousky tohoto kamene si dříve vkládala šlechta do vína, protože údajně snižuje vliv alkoholu na mysl.

Černý onyx je údajně poutačem negativní energie. Foto: cherylshealinggems.com
MOHOU BÝT I ZRÁDNÉ

Rubín i smaragd jsou pozitivními kameny. Existují však i takové, které mohou mít údajně opačný účinek a dokážou svému majiteli ublížit! Patří mezi ně onyx a obsidián, které svou černou barvou už na první pohled nepůsobí nevinně, ale také měňavý opál.

Tyto drahé kameny mohou být nebezpečné, neboť prý v sobě shromažďují negativní energii a pak ji vyzařují. Nejrychleji se prý zlými silami naplní onyx. Jsou dokonce popsány případy, kdy se na kůži pod šperkem z onyxu tvořily opary a ekzém.

Dalším černým krystalem je obsidián, údajně záludný a nebezpečný kámen. Sice prý dokáže chránit před zlými silami zvenčí, ale pokud v sobě máte záporné emoce, podpoří je. Dokáže údajně probudit zlobu a přivolat zlé sny a nemoci.

Pozor bychom si měli dát i na opál. Již staré národy věřily, že nosí neštěstí. Dnes se lidé zabývající se silou magických kamenů dávají slyšet, že je zesilovačem nitra a doporučují jej proto jen vyrovnaným a zralým lidem.

Jantar má pomáhat proti alergiím. Foto: ambercollector.com
TRADICE ŽIJE

Mohou kameny skutečně ovlivnit naše nálady a duševno? Léčitelé a vyznavači přírodní medicíny tvrdí, že dokážou i mnohem víc! Magické kameny jsou prý schopny absorbovat do sebe negativní faktory a odvrátit je od svého nositele.

Jantar nošený na těle je prý podpůrným prostředkem v boji proti alergiím. Pomocí smaragdů přikládaných na víčka se už ve středověku – a prý úspěšně – léčily záněty očí. Z drahých kamenů se vyrábí také elixíry, kdy se do vody na pár hodin vloží vzácný kámen, aby jeho síla přešla do tekutiny, která se pak vypije.

Tyto elixíry používají již Babyloňané. Jejich léčivé účinky se sice nedají prokázat, co se však prokázat dá, je mimořádná účinnost lékaři používaných rubínových laserů, jimiž se například rozbíjí žlučové kameny.

Jistou léčebnou moc tak krystalům nelze upřít. Roušku tajemství, která je dosud zahaluje, zřejmě jen tak snadno nestrhneme a ještě dlouho nás bude lákat touha zkusit jejich magickou moc na vlastní kůži.

Jitka Krulcová

Foto: blackmagicwitch.com, wisewitchesandwitchcraft.com, shutterstock.com, cherylshealinggems.com, ambercollector.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Robot barmanem: Jihokorejská kavárna má nového zaměstnance
21stoleti.cz

Robot barmanem: Jihokorejská...

Řada podniků se po těžkých časech pandemie...
Změří každému teplotu
epochaplus.cz

Změří každému teplotu

Dvě termovizní kamery, které se na...
Všem romantikům zaslíbený Střekov
epochanacestach.cz

Všem romantikům zaslíbený...

Tyčí se na...
Strašidelný invalidní vozík: Jezdil s ním duch mrtvého pacienta?
epochalnisvet.cz

Strašidelný invalidní vozík:...

Strážný Manoj Kumar z nemocnice ve městě...
Víte, jaké je magické číslo vaší duše?
nasehvezdy.cz

Víte, jaké je magické číslo...

Číslo duše se odvíjí od vašeho data...
Starosvětský styl Miley Cyrus
rezidenceonline.cz

Starosvětský styl Miley Cyrus

Okázalá stavba sice zvenčí i zevnitř na první...
Tábor odjel z Tábora pryč
epochaplus.cz

Tábor odjel z Tábora pryč

Za zdánlivě banální větou v nadpisu se skrývá...
Křehké tartaletky se smetanovým krémem
nasehvezdy.cz

Křehké tartaletky se...

Malé košíčky z křehkého těsta...
Hora Říp: Památný symbol národa
epochanacestach.cz

Hora Říp: Památný symbol...

Neexistuje snad ani...
Bezpečnostní rám z VUT automaticky pozná, zda má pracovník správné ochranné vybavení
21stoleti.cz

Bezpečnostní rám z VUT automaticky...

Přilba, rukavice, bezpečnostní postroj a zaměstnanec...
Představuje se nejvýkonnější SUV na světě BMW ALPINA XB7
iluxus.cz

Představuje se nejvýkonnější...

Exkluzivní výrobce ALPINA vstoupil do...
Z HIV se vyléčil vyvolený číslo 2
epochalnisvet.cz

Z HIV se vyléčil vyvolený...

Z rány osudu se stal dar. Pro druhého člověka na...