reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Náboženství a okultismus
Drahé kameny a jejich tajemná moc
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.5.2020
6.0tis
Magické kameny fascinují lidstvo od pradávna. Foto: Foto: blackmagicwitch.com
628
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Lidé odpradávna věří, že drahé přírodní minerály v sobě skrývají tajemnou moc. Většina z nich podle této víry dokáže při správném používání přinést štěstí, klid a další pozitiva. Některé kameny údajně mohou i léčit. Existují však také takové, které jsou prý schopny ublížit!

Magické kameny fascinují lidstvo od pradávna. Foto: Foto: blackmagicwitch.com Co nám tají drahé kameny? Foto: wisewitchesandwitchcraft.com Umí rubíny zahnat noční můry? Foto: shutterstock.com Černý onyx je údajně poutačem negativní energie. Foto: cherylshealinggems.com Jantar má pomáhat proti alergiím. Foto: ambercollector.com
Co nám tají drahé kameny? Foto: wisewitchesandwitchcraft.com

V magickou moc drahých kamenů věří lidé již celé věky. Jejich tajemná krása vždy dráždila naši představivost. Skrývá se za ní něco víc? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano. Legendy starých národů o vzácných kamenech vyprávějí, že spadly na Zemi z nebe jako dar od bohů a jsou klíčem pro spojení s vyššími silami.

I proto se jimi osazovaly schránky s různými relikviemi a interiéry kaplí, nebo také královské klenoty, aby byly prostředníky vyšší moci.

Umí rubíny zahnat noční můry? Foto: shutterstock.com

VZNEŠENÉ TALISMANY

Rudé rubíny a zelené smaragdy jsou jedněmi z nejvzácnějších kamenů. Jsou ceněny nejen pro svou nepopiratelnou krásu, ale také pro výjimečné schopnosti. Jaké? Rubín v sobě má skrývat moc plašit zlé sny a neštěstí.

Tento kámen, přezdívaný též holubičí krev, má prý povzbuzovat k velkým činům a ničit slabost, ale také posilovat egoismus. Jasně zeleným smaragdům je zase přisuzováno umění zachovat lásku a prodloužit mládí.

Mystický smaragd údajně dokáže prozradit nevěru mezi partnery tím, že se zakalí, či dokonce pukne! Smaragdy uctívají jako magické kameny již staří Egypťané, byly nalezeny dokonce v hrobkách faraonů. Dalším mocným krystalem je fialový křemen ametyst.

Ten má posilovat cudnost a zahánět vztek a strach. Katoličtí biskupové dodnes nosí prsten s ametystem k posílení zdrženlivosti. Kousky tohoto kamene si dříve vkládala šlechta do vína, protože údajně snižuje vliv alkoholu na mysl.

Černý onyx je údajně poutačem negativní energie. Foto: cherylshealinggems.com

MOHOU BÝT I ZRÁDNÉ

Rubín i smaragd jsou pozitivními kameny. Existují však i takové, které mohou mít údajně opačný účinek a dokážou svému majiteli ublížit! Patří mezi ně onyx a obsidián, které svou černou barvou už na první pohled nepůsobí nevinně, ale také měňavý opál.

Tyto drahé kameny mohou být nebezpečné, neboť prý v sobě shromažďují negativní energii a pak ji vyzařují. Nejrychleji se prý zlými silami naplní onyx. Jsou dokonce popsány případy, kdy se na kůži pod šperkem z onyxu tvořily opary a ekzém.

Dalším černým krystalem je obsidián, údajně záludný a nebezpečný kámen. Sice prý dokáže chránit před zlými silami zvenčí, ale pokud v sobě máte záporné emoce, podpoří je. Dokáže údajně probudit zlobu a přivolat zlé sny a nemoci.

Pozor bychom si měli dát i na opál. Již staré národy věřily, že nosí neštěstí. Dnes se lidé zabývající se silou magických kamenů dávají slyšet, že je zesilovačem nitra a doporučují jej proto jen vyrovnaným a zralým lidem.

Jantar má pomáhat proti alergiím. Foto: ambercollector.com

TRADICE ŽIJE

Mohou kameny skutečně ovlivnit naše nálady a duševno? Léčitelé a vyznavači přírodní medicíny tvrdí, že dokážou i mnohem víc! Magické kameny jsou prý schopny absorbovat do sebe negativní faktory a odvrátit je od svého nositele.

Jantar nošený na těle je prý podpůrným prostředkem v boji proti alergiím. Pomocí smaragdů přikládaných na víčka se už ve středověku – a prý úspěšně – léčily záněty očí. Z drahých kamenů se vyrábí také elixíry, kdy se do vody na pár hodin vloží vzácný kámen, aby jeho síla přešla do tekutiny, která se pak vypije.

Tyto elixíry používají již Babyloňané. Jejich léčivé účinky se sice nedají prokázat, co se však prokázat dá, je mimořádná účinnost lékaři používaných rubínových laserů, jimiž se například rozbíjí žlučové kameny.

Jistou léčebnou moc tak krystalům nelze upřít. Roušku tajemství, která je dosud zahaluje, zřejmě jen tak snadno nestrhneme a ještě dlouho nás bude lákat touha zkusit jejich magickou moc na vlastní kůži.

Jitka Krulcová

Foto: blackmagicwitch.com, wisewitchesandwitchcraft.com, shutterstock.com, cherylshealinggems.com, ambercollector.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.10.2022 85
Ve folkloru středního Mexika se vyskytují nebezpečné přízraky, kterým říkají podle původního aztéckého názvu chaneque. Tito démoni prý dokážou člověka posednout a na několik dní ho unést. Místní se jich v některých případech obávají dodnes. Obchází skutečně tato mýtická stvoření mexickou džunglí? JEN JEDNI Z MNOHA V jazyce náhuatl chaneque znamená „ti, kdo obývají nebezpečná […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 1.2tis
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.1tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.3tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 2.0tis
Na rozdíl od jiných vědců se nestaví skepticky k posmrtnému životu, naopak projevuje silný zájem o spiritismus a několikrát se kladně vyjádří k myšlence možné komunikace se záhrobím. Dokonce prý usiloval o stvoření aparátu, pomocí kterého bude možné s mrtvými promlouvat. Podařilo se mu to? Slavný americký vynálezce Thomas Alva Edison (1847–1931) je znám především […]