Skip to content

Drahé kameny a jejich tajemná moc

Lidé odpradávna věří, že drahé přírodní minerály v sobě skrývají tajemnou moc. Většina z nich podle této víry dokáže při správném používání přinést štěstí, klid a další pozitiva. Některé kameny údajně mohou i léčit.

Existují však také takové, které jsou prý schopny ublížit!

Co nám tají drahé kameny? Foto: wisewitchesandwitchcraft.com

V magickou moc drahých kamenů věří lidé již celé věky. Jejich tajemná krása vždy dráždila naši představivost. Skrývá se za ní něco víc? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano. Legendy starých národů o vzácných kamenech vyprávějí, že spadly na Zemi z nebe jako dar od bohů a jsou klíčem pro spojení s vyššími silami.

I proto se jimi osazovaly schránky s různými relikviemi a interiéry kaplí, nebo také královské klenoty, aby byly prostředníky vyšší moci.

Umí rubíny zahnat noční můry? Foto: shutterstock.com
VZNEŠENÉ TALISMANY

Rudé rubíny a zelené smaragdy jsou jedněmi z nejvzácnějších kamenů. Jsou ceněny nejen pro svou nepopiratelnou krásu, ale také pro výjimečné schopnosti. Jaké? Rubín v sobě má skrývat moc plašit zlé sny a neštěstí.

Tento kámen, přezdívaný též holubičí krev, má prý povzbuzovat k velkým činům a ničit slabost, ale také posilovat egoismus. Jasně zeleným smaragdům je zase přisuzováno umění zachovat lásku a prodloužit mládí.

Mystický smaragd údajně dokáže prozradit nevěru mezi partnery tím, že se zakalí, či dokonce pukne! Smaragdy uctívají jako magické kameny již staří Egypťané, byly nalezeny dokonce v hrobkách faraonů. Dalším mocným krystalem je fialový křemen ametyst.

Ten má posilovat cudnost a zahánět vztek a strach. Katoličtí biskupové dodnes nosí prsten s ametystem k posílení zdrženlivosti. Kousky tohoto kamene si dříve vkládala šlechta do vína, protože údajně snižuje vliv alkoholu na mysl.

Černý onyx je údajně poutačem negativní energie. Foto: cherylshealinggems.com
MOHOU BÝT I ZRÁDNÉ

Rubín i smaragd jsou pozitivními kameny. Existují však i takové, které mohou mít údajně opačný účinek a dokážou svému majiteli ublížit! Patří mezi ně onyx a obsidián, které svou černou barvou už na první pohled nepůsobí nevinně, ale také měňavý opál.

Tyto drahé kameny mohou být nebezpečné, neboť prý v sobě shromažďují negativní energii a pak ji vyzařují. Nejrychleji se prý zlými silami naplní onyx. Jsou dokonce popsány případy, kdy se na kůži pod šperkem z onyxu tvořily opary a ekzém.

Dalším černým krystalem je obsidián, údajně záludný a nebezpečný kámen. Sice prý dokáže chránit před zlými silami zvenčí, ale pokud v sobě máte záporné emoce, podpoří je. Dokáže údajně probudit zlobu a přivolat zlé sny a nemoci.

Pozor bychom si měli dát i na opál. Již staré národy věřily, že nosí neštěstí. Dnes se lidé zabývající se silou magických kamenů dávají slyšet, že je zesilovačem nitra a doporučují jej proto jen vyrovnaným a zralým lidem.

Jantar má pomáhat proti alergiím. Foto: ambercollector.com
TRADICE ŽIJE

Mohou kameny skutečně ovlivnit naše nálady a duševno? Léčitelé a vyznavači přírodní medicíny tvrdí, že dokážou i mnohem víc! Magické kameny jsou prý schopny absorbovat do sebe negativní faktory a odvrátit je od svého nositele.

Jantar nošený na těle je prý podpůrným prostředkem v boji proti alergiím. Pomocí smaragdů přikládaných na víčka se už ve středověku – a prý úspěšně – léčily záněty očí. Z drahých kamenů se vyrábí také elixíry, kdy se do vody na pár hodin vloží vzácný kámen, aby jeho síla přešla do tekutiny, která se pak vypije.

Tyto elixíry používají již Babyloňané. Jejich léčivé účinky se sice nedají prokázat, co se však prokázat dá, je mimořádná účinnost lékaři používaných rubínových laserů, jimiž se například rozbíjí žlučové kameny.

Jistou léčebnou moc tak krystalům nelze upřít. Roušku tajemství, která je dosud zahaluje, zřejmě jen tak snadno nestrhneme a ještě dlouho nás bude lákat touha zkusit jejich magickou moc na vlastní kůži.

Jitka Krulcová

Foto: blackmagicwitch.com, wisewitchesandwitchcraft.com, shutterstock.com, cherylshealinggems.com, ambercollector.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
Pěšky kolem světa za 13 let!
epochaplus.cz

Pěšky kolem světa za 13 let!

Letadlem je možné obletět planetu zhruba...
Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
Proč „zanikne“ podmokelský poklad?
epochaplus.cz

Proč „zanikne“ podmokelský...

Píše se rok 1771 a české země sužují...
Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...