21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Neobjasněné události
Dům zabiják: Než se dostaví, všichni zemřou
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.8.2020
6.1tis
Tajemný dům prý zabije každého, kdo v něm chce zůstat
579
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

V nedokončeném domě na západě Běloruska prý nikdo nevydrží déle než pár hodin. A strávit zde noc je zhola nemožné. Ponurá minulost místa údajně brání tomu, aby se zde kdokoliv usadil. Ti, kteří se o to navzdory varování pokusí, často zaplatí životem.

Tajemný dům prý zabije každého, kdo v něm chce zůstat Dům začal zabíjet dřív, než byl dostavěn, foto BelarusFeed Polští vojáci v Sovětsko-polské válce. Foto Wikimedia Commons Polští vojáci v Kyjevě, foto Wikimedia Commons
Dům začal zabíjet dřív, než byl dostavěn, foto BelarusFeed

Do Minsku, hlavního města nynějšího Běloruska, je to odsud asi 160 kilometrů, přesto by pozemek zdarma ve vesnici Gorodky na okraji Voložinského okresu, dokázal odmítnout jen málokdo. Jen stěží bychom ale mohli hovořit o nějakém štěstí.

Stavební parcela je totiž zatížena životu nebezpečnou minulostí, která jen čeká na to, až se bude moci projevit. Stavba, jež na místě začne vznikat, je tak předem odsouzena k nezdaru a lidé doufající v nový domov, si nevědomky podepisují rozsudek smrti.

Alespoň se tak vyjadřují legendy, které si místní obyvatelé vyprávějí za temných večerů spolu s dalšími strašidelnými příběhy pro navození mrazivé atmosféry. Kolik je na příbězích o domu smrti pravdy? Mohou skutečně duchové minulosti zabíjet?

Polští vojáci v Sovětsko-polské válce. Foto Wikimedia Commons

MRTVÍ A VYDĚŠENÍ

Pokud by se někdo chtěl začít zajímat o prokleté stavení v obci Gorodky, narazil by hned na samém začátku na tíživý nedostatek informací. Existuje-li detailní verze příběhu, zřejmě si ji tamní usedlíci předávají výhradně postaru ústní formou.

Alespoň částečně legendu přibližuje internetový zpravodajský portál BelarusFeed, který o stavení hovoří jako o domu, v němž se nikdo neodváží strávit noc. „Stavba nebyla nikdy dokončena, protože podle místní legendy byli majitelé stiženi četnými problémy ještě předtím, než tam vůbec začali žít,” píše se v článku BelarusFeed.

„Najednou všichni muži z rodiny, která v domě měla bydlet, začali tragicky umírat jeden po druhém. Takže dům zůstal prázdný.” Dodnes se prý v obavách o vlastní život nikdo neodvážil stavbu dokončit. Tradují se také zvěsti o několika odvážlivcích, kteří se pokusili v opuštěném domě přespat.

Ti prý, ještě než přišlo ráno, zemřeli nebo přišli o rozum. V čem tkví prokletí onoho stavení?

Polští vojáci v Kyjevě, foto Wikimedia Commons

NAD HROBY VOJÁKŮ

Za úmrtí a nešťastné události, které postihly vlastníky domku a pozdější nocležníky, jsou prý zodpovědné 100 let staré události. V letech 1919 až 1921 na území střední a východní Evropy probíhají boje Sovětsko-polské války.

A právě v místech, kde později vyrostl prokletý dům, býval hřbitov pro padlé polské vojáky. Po válce, v dobách Sovětského svazu, úřady nechají hřbitov zničit a pozemky rozdají na stavbu. Právě to má být příčinou nešťastného osudu domku.

Podle místních tu přetrvávají duchové pohřbených vojáků, jejichž místo posledního odpočinku bylo takto znesvěceno. Jejich zloba prý dodnes nikomu nedovolí, aby se na půdě, v níž leží těla padlých, kdokoliv usadil, byť jen na jedinou noc. Může být pobyt v domě skutečně životu nebezpečný?

Foto: BelarusFeed, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 887
Los Angeles je jednou z nejlepších destinací pro lov ve strašidelném domě a tento dům v bavorském stylu v Beverly Hills má obzvlášť děsivou historii. V roce 1932 to byl domov ikonické herečky Jean Harlow a jejího násilnického manžela Paula Berna, který se střelil do hlavy, když stál před zrcadlem. Objevil ho jejich majordomus a […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.6tis
Majestátní Boeing 377 Stratocruiser se pyšní přezdívkou Romance v oblacích. Letecká společnost Pan America v něm jako první aerolinka nabízí luxusní cesty kolem celého světa. A právě během jedné z nich, 8. listopadu 1957, se romance změní v horor. Co přesně se stalo, nikdo netuší, ale stroj se 44 lidmi na palubě navždy zmizí z […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.4tis
V roce 1902 se depozitář Národního muzea rozšíří o dva zajímavé exempláře. Šlechtic Bohuslav Jiruš mu ve své závěti odkáže dvě bedny, jejichž obsah dosud není znám.     Významný lékař, botanik a nadšený cestovatel totiž ustanoví, že smějí být otevřeny až 200 let po jeho smrti, tedy v roce 2101! Jaký má jeho odkaz […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.8tis
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.9tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]