Skip to content

Duše zemřelých se prý někdy mstí a berou spravedlnost do vlastních rukou

Říká se, že se někdy oběti vražd a zločinů vrací ze záhrobí, aby vykonaly pomstu na těch, kdo je na onen svět poslali. I přesto, že to může znít velmi nerealisticky, se zdá, že v některých případech se duše zemřelých skutečně vydaly na lov svých vrahů.

Jedním z těch, které trápila duše jejich oběti, byl prý i známý zločinec Al Capone, který byl v roce 1931 vsazen do vězení Alcatraz. A právě tam ho měl v cele pravidelně navštěvovat duch Jamese Clarka, muže, kterého dal Al Capone zabít o dva roky dříve při takzvaném Valentýnském masakru.

Strážci ve věznici uvedli, že obávaný Al Capone často vzlykal jako malé dítě a prosil jistého Jamese, ať ho nechá na pokoji. Nikdo jiný však v jeho cele nikdy nikoho neviděl.

Duchové obětí trápily ve vězení prý také sériového vraha jménem Terry Childs. Ten byl zatčen v roce 1983 a později uvedl, že se v jeho cele zjevovaly přízračné postavy, které ho okrádaly o příčetnost, až dokud se nepřiznal ke všem vraždám, které spáchal.

Až pak mu duše jeho obětí prý daly pokoj.

Usvědčení a odsouzení vrahové

O téměř století dříve zase prý dostihl své popravčí duch vojáka jménem Bill Sketoe, který byl oběšen za údajnou dezerci. Všech šest lidí, kteří se podíleli na jeho pověšení, zemřelo za podivných okolností v následujících několika dnech.

Do jednoho uhodil blesk, dalšího udupal splašený kůň, který mu byl předtím léta věrný. A jiný se zase utopil v bažině v oblasti, kterou velmi dobře znal.

V roce 2002 bylo v Torontu nalezeno tělo ženy jménem Lisa Posluns. Její duch se měl měsíc po vraždě zjevit komisaři, který měl případ na starosti. Duch mu prý oznámil, že vrahova oblíbená barva je černá.

Komisař si okamžitě vzpomněl na Lisiného kolegu, který vždy nosil černé oblečení. Později byly o jeho vině nalezeny důkazy a muž byl pravomocně odsouzen. Podle těchto několika příběhů se tak může zdát, že se duše zemřelých někdy vrací do našeho světa, aby nastolily spravedlnost.

Některé za pomocí dalšího násilí, jiné mírnějšími způsoby.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články