reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Záhady historie
Duše zemřelých se prý někdy mstí a berou spravedlnost do vlastních rukou
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 1.3.2021
4.9tis
Mohou se duše zemřelých vracet na svět, aby se mstily? ZDROJ: Wikimedia Commons
617
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že se někdy oběti vražd a zločinů vrací ze záhrobí, aby vykonaly pomstu na těch, kdo je na onen svět poslali. I přesto, že to může znít velmi nerealisticky, se zdá, že v některých případech se duše zemřelých skutečně vydaly na lov svých vrahů.

Al Capone před nástupem do Alcatrazu. ZDROJ: Wikimedia Commons Mohou se duše zemřelých vracet na svět, aby se mstily? ZDROJ: Wikimedia Commons

Jedním z těch, které trápila duše jejich oběti, byl prý i známý zločinec Al Capone, který byl v roce 1931 vsazen do vězení Alcatraz. A právě tam ho měl v cele pravidelně navštěvovat duch Jamese Clarka, muže, kterého dal Al Capone zabít o dva roky dříve při takzvaném Valentýnském masakru.

Strážci ve věznici uvedli, že obávaný Al Capone často vzlykal jako malé dítě a prosil jistého Jamese, ať ho nechá na pokoji. Nikdo jiný však v jeho cele nikdy nikoho neviděl.

Duchové obětí trápily ve vězení prý také sériového vraha jménem Terry Childs. Ten byl zatčen v roce 1983 a později uvedl, že se v jeho cele zjevovaly přízračné postavy, které ho okrádaly o příčetnost, až dokud se nepřiznal ke všem vraždám, které spáchal. Až pak mu duše jeho obětí prý daly pokoj.

Usvědčení a odsouzení vrahové

O téměř století dříve zase prý dostihl své popravčí duch vojáka jménem Bill Sketoe, který byl oběšen za údajnou dezerci. Všech šest lidí, kteří se podíleli na jeho pověšení, zemřelo za podivných okolností v následujících několika dnech.

Do jednoho uhodil blesk, dalšího udupal splašený kůň, který mu byl předtím léta věrný. A jiný se zase utopil v bažině v oblasti, kterou velmi dobře znal.

V roce 2002 bylo v Torontu nalezeno tělo ženy jménem Lisa Posluns. Její duch se měl měsíc po vraždě zjevit komisaři, který měl případ na starosti. Duch mu prý oznámil, že vrahova oblíbená barva je černá.

Komisař si okamžitě vzpomněl na Lisiného kolegu, který vždy nosil černé oblečení. Později byly o jeho vině nalezeny důkazy a muž byl pravomocně odsouzen. Podle těchto několika příběhů se tak může zdát, že se duše zemřelých někdy vrací do našeho světa, aby nastolily spravedlnost. Některé za pomocí dalšího násilí, jiné mírnějšími způsoby.

 

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 29.6.2022 1.7tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.1tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa! Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 2.2tis
Na indonéském ostrově Jáva leží unikátní chrámový komplex nazvaný tajemným přízviskem Borobudur. Kruhové terasy, reliéfní panely a všudypřítomní Buddhové mají za sebou nevšední, často pohnutý osud.     Celá záhadná stavba Borobudur připomíná obří zvon, který je obklopen dalšími 72 zvony. Každý ze zvonů je prý připraven pro 72 sedících Buddhů. Je pravděpodobně dílem královského […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.7tis
Při severozápadním pobřeží Malajsie v Malackém průlivu sedí ostrov, kterému se místní už dlouhá léta vyhýbají. Věří totiž, že je od konce 18. století prokletý. Za vším stojí obyčejný lidský příběh o lásce a závisti.     Legenda praví, že tu kdysi žila krásná ostrovní dívka jménem Mahsuri. Byla provdaná za válečníka známého jako Wan […]