Domů     Neobjasněné události
Dvě těla, jeden život: Neuvěřitelný příběh odloučených dvojčat
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.3.2021
6.6tis
Dvě těla, jeden život: Neuvěřitelný příběh odloučených dvojčat
Chlapci prožili dětství odděleně, foto Pixabay
48
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Někteří sourozenci nesdílejí jen vzhled, ale také osud. Jedním z nejlépe zdokumentovaných případů je příběh dvou chlapců, kteří byli odděleni hned po porodu a umístěni do adoptivních rodin. Oba dostali jméno Jim, tím ale jejich synchronizované životy teprve začaly.

Chlapci prožili dětství odděleně, foto Pixabay Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy, foto Pixabay V dospělosti oba řídili stejné auto, foto Pixabay

Je rok 1940 a v americkém státě Ohio přivádí na svět teprve patnáctiletá dívka své dva syny. Novorozenci prakticky ihned putují do adoptivních rodin, které se s jejich matkou nikdy nesetkají. Náhradním rodičům úředníci v obou případech tvrdí, že druhý chlapec po porodu zemřel.

Podivuhodný příběh dvojčat se začíná psát už v jejich 16 měsících. Jedna z rodin, Lewisovi, dorazí na adopční úřad vyplnit důležité dokumenty a nahlásit, jaké jméno svému adoptivnímu děťátku vybrali.

„Ten druhý chlapec taky dostal jméno Jim,“ prohodí ledabyle jeden z úředníků. Následujících 37 let tato nápověda nedává matce jednoho z dvojčat spát. Je bratr Jima Lewise stále naživu? Žena na svého adoptivního syna občas naléhá, aby se pokusil bratra vypátrat. Nikdo ale netuší, jaké překvapení ho bude čekat…

Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy, foto Pixabay

ZE SCHŮZKY DO LABORATOŘE

V roce 1979, ve věku 39 let, se bratři konečně setkávají. Jim Springer, druhý z bratrů, žil celou dobu v přesvědčení, že jeho sourozenec dávno zemřel. Tušil však, že mu něco schází. V jednom z rozhovorů prohlašuje:

„Vždycky jsem cítil jakousi prázdnotu.“ O jejich příběh se okamžitě začíná zajímat americký psycholog Dr. Thomas Bouchard (*1937), který tou dobou studuje synchronizované životy dvojčat.

Jimové jsou pro něj unikátním případem, protože žili tak dlouho od sebe. Navrhuje proto schůzku ve své laboratoři v co nejbližším termínu. Doufá, že si toho muži nestihnou říct příliš, aby nebyli vzájemně ovlivněni.

„Myslím, že najdeme všechny druhy odlišností, které překvapí i samotná dvojčata,“ míní psycholog na začátku výzkumu. Jenže jeho prognóza poněkud nevyjde.

V dospělosti oba řídili stejné auto, foto Pixabay

JEN PÁR KILOMETRŮ

Jimové vyrůstali ve městech vzdálených jen 65 kilometrů, kde jim společnost dělal jejich pes jménem Toy. Také v dospělosti k sobě měli blízko. Ukázalo se, že dovolené trávili na stejné pláži na Floridě, necelý kilometr od sebe.

A to aniž by to tušili! Bylo to ono nadpřirozené pouto, co je drželo při sobě? Životopis obou Jimů vypadá, jako by patřil jedinému muži. Oba měří 180 centimetrů, váží 80 kilo, pijí stejnou značku piva, kouří stejné cigarety a řídí světlý Chevrolet.

Náhoda? Seznam zarážejících shod ještě pokračuje. Oba se poprvé oženili s dívkou jménem Linda, rozvedli se a vzali si Betty. Své syny pojmenovali James Alen a James Allen.

Dříve pracovali u benzinových stanic, prodávali hamburgery a ve vedlejším poměru zastávali post zástupce šerifa. Celý život trpí stejnými nemocemi a mají stejné návyky. Jaké zvláštní síly stojí za mimořádným spojením těchto dvojčat?

reklama
Související články
od Jan Šedivý 22.10.2021 967
Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět. Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších […]
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 2.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 6.1tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 5.1tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]