Skip to content

Dvě těla, jeden život: Neuvěřitelný příběh odloučených dvojčat

Někteří sourozenci nesdílejí jen vzhled, ale také osud. Jedním z nejlépe zdokumentovaných případů je příběh dvou chlapců, kteří byli odděleni hned po porodu a umístěni do adoptivních rodin. Oba dostali jméno Jim, tím ale jejich synchronizované životy teprve začaly.

Je rok 1940 a v americkém státě Ohio přivádí na svět teprve patnáctiletá dívka své dva syny. Novorozenci prakticky ihned putují do adoptivních rodin, které se s jejich matkou nikdy nesetkají. Náhradním rodičům úředníci v obou případech tvrdí, že druhý chlapec po porodu zemřel.

Podivuhodný příběh dvojčat se začíná psát už v jejich 16 měsících. Jedna z rodin, Lewisovi, dorazí na adopční úřad vyplnit důležité dokumenty a nahlásit, jaké jméno svému adoptivnímu děťátku vybrali.

„Ten druhý chlapec taky dostal jméno Jim,“ prohodí ledabyle jeden z úředníků. Následujících 37 let tato nápověda nedává matce jednoho z dvojčat spát. Je bratr Jima Lewise stále naživu? Žena na svého adoptivního syna občas naléhá, aby se pokusil bratra vypátrat.

Nikdo ale netuší, jaké překvapení ho bude čekat…

Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy, foto Pixabay

ZE SCHŮZKY DO LABORATOŘE

V roce 1979, ve věku 39 let, se bratři konečně setkávají. Jim Springer, druhý z bratrů, žil celou dobu v přesvědčení, že jeho sourozenec dávno zemřel. Tušil však, že mu něco schází. V jednom z rozhovorů prohlašuje: „Vždycky jsem cítil jakousi prázdnotu.

“ O jejich příběh se okamžitě začíná zajímat americký psycholog Dr. Thomas Bouchard (*1937), který tou dobou studuje synchronizované životy dvojčat. Jimové jsou pro něj unikátním případem, protože žili tak dlouho od sebe.

Navrhuje proto schůzku ve své laboratoři v co nejbližším termínu. Doufá, že si toho muži nestihnou říct příliš, aby nebyli vzájemně ovlivněni. „Myslím, že najdeme všechny druhy odlišností, které překvapí i samotná dvojčata,“ míní psycholog na začátku výzkumu.

Jenže jeho prognóza poněkud nevyjde.

V dospělosti oba řídili stejné auto, foto Pixabay

JEN PÁR KILOMETRŮ

Jimové vyrůstali ve městech vzdálených jen 65 kilometrů, kde jim společnost dělal jejich pes jménem Toy. Také v dospělosti k sobě měli blízko. Ukázalo se, že dovolené trávili na stejné pláži na Floridě, necelý kilometr od sebe.

A to aniž by to tušili! Bylo to ono nadpřirozené pouto, co je drželo při sobě? Životopis obou Jimů vypadá, jako by patřil jedinému muži. Oba měří 180 centimetrů, váží 80 kilo, pijí stejnou značku piva, kouří stejné cigarety a řídí světlý Chevrolet. Náhoda?

Seznam zarážejících shod ještě pokračuje. Oba se poprvé oženili s dívkou jménem Linda, rozvedli se a vzali si Betty. Své syny pojmenovali James Alen a James Allen. Dříve pracovali u benzinových stanic, prodávali hamburgery a ve vedlejším poměru zastávali post zástupce šerifa.

Celý život trpí stejnými nemocemi a mají stejné návyky. Jaké zvláštní síly stojí za mimořádným spojením těchto dvojčat?

Foto: Pixabay
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články