reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Dvě těla, jeden život: Neuvěřitelný příběh odloučených dvojčat
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.3.2021
6.6tis
Chlapci prožili dětství odděleně, foto Pixabay
48
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Někteří sourozenci nesdílejí jen vzhled, ale také osud. Jedním z nejlépe zdokumentovaných případů je příběh dvou chlapců, kteří byli odděleni hned po porodu a umístěni do adoptivních rodin. Oba dostali jméno Jim, tím ale jejich synchronizované životy teprve začaly.

Chlapci prožili dětství odděleně, foto Pixabay Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy, foto Pixabay V dospělosti oba řídili stejné auto, foto Pixabay

Je rok 1940 a v americkém státě Ohio přivádí na svět teprve patnáctiletá dívka své dva syny. Novorozenci prakticky ihned putují do adoptivních rodin, které se s jejich matkou nikdy nesetkají. Náhradním rodičům úředníci v obou případech tvrdí, že druhý chlapec po porodu zemřel.

Podivuhodný příběh dvojčat se začíná psát už v jejich 16 měsících. Jedna z rodin, Lewisovi, dorazí na adopční úřad vyplnit důležité dokumenty a nahlásit, jaké jméno svému adoptivnímu děťátku vybrali.

„Ten druhý chlapec taky dostal jméno Jim,“ prohodí ledabyle jeden z úředníků. Následujících 37 let tato nápověda nedává matce jednoho z dvojčat spát. Je bratr Jima Lewise stále naživu? Žena na svého adoptivního syna občas naléhá, aby se pokusil bratra vypátrat. Nikdo ale netuší, jaké překvapení ho bude čekat…

Oba měli psa, kterého pojmenovali Toy, foto Pixabay

ZE SCHŮZKY DO LABORATOŘE

V roce 1979, ve věku 39 let, se bratři konečně setkávají. Jim Springer, druhý z bratrů, žil celou dobu v přesvědčení, že jeho sourozenec dávno zemřel. Tušil však, že mu něco schází. V jednom z rozhovorů prohlašuje:

„Vždycky jsem cítil jakousi prázdnotu.“ O jejich příběh se okamžitě začíná zajímat americký psycholog Dr. Thomas Bouchard (*1937), který tou dobou studuje synchronizované životy dvojčat.

Jimové jsou pro něj unikátním případem, protože žili tak dlouho od sebe. Navrhuje proto schůzku ve své laboratoři v co nejbližším termínu. Doufá, že si toho muži nestihnou říct příliš, aby nebyli vzájemně ovlivněni.

„Myslím, že najdeme všechny druhy odlišností, které překvapí i samotná dvojčata,“ míní psycholog na začátku výzkumu. Jenže jeho prognóza poněkud nevyjde.

V dospělosti oba řídili stejné auto, foto Pixabay

JEN PÁR KILOMETRŮ

Jimové vyrůstali ve městech vzdálených jen 65 kilometrů, kde jim společnost dělal jejich pes jménem Toy. Také v dospělosti k sobě měli blízko. Ukázalo se, že dovolené trávili na stejné pláži na Floridě, necelý kilometr od sebe.

A to aniž by to tušili! Bylo to ono nadpřirozené pouto, co je drželo při sobě? Životopis obou Jimů vypadá, jako by patřil jedinému muži. Oba měří 180 centimetrů, váží 80 kilo, pijí stejnou značku piva, kouří stejné cigarety a řídí světlý Chevrolet.

Náhoda? Seznam zarážejících shod ještě pokračuje. Oba se poprvé oženili s dívkou jménem Linda, rozvedli se a vzali si Betty. Své syny pojmenovali James Alen a James Allen.

Dříve pracovali u benzinových stanic, prodávali hamburgery a ve vedlejším poměru zastávali post zástupce šerifa. Celý život trpí stejnými nemocemi a mají stejné návyky. Jaké zvláštní síly stojí za mimořádným spojením těchto dvojčat?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 1.2tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.2tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.7tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]