Skip to content

Konec světa podle proroků začne v plamenech

Opakujícím se tématem proroctví je velký oheň přicházející z východu, světová válka a nové zbraně hromadného ničení. Mohou se jejich hrozby naplnit?

Mnoho proroků včetně slavného francouzského lékaře Nostradama (1503–1566) vidí zkázu lidského druhu ve válečném konfliktu, moderní badatelé dokonce hovoří o nové jaderné válce. „Nebe bude planout při 45 stupních, oheň se blíží k velkým novým městům.

Obrovský plamen vysoko vyšlehne, až budou chtít mít důkaz pro Normany,“ píše v roce 1554 Nostradamus. Je možné vyvodit, že tyto řádky odkazují na hrozbu atomového útoku?

Francouzský prorok Nostradamus, foto César de Notre-Dame / Creative Commons / volné dílo

ÚTOK PŘIJDE Z VÝCHODU

Hned několik různých proroctví jednohlasně předpovídá nejen velký ničivý oheň, ale i jeho původ. Proroci shodně umisťují zrod velkého sporu kamsi na východ. „A po druhém velkém boji mezi národy přijde třetí světový požár, který rozhodne o všem.

Objeví se docela nové zbraně. Za jediný den zemře více lidí než předtím ve všech válkách dohromady,“ předpovídá temné vyhlídky lidstva německý mystik Matthias Stormberger (1753–?) a pokračuje: „Boje se budou vést umělými děly.

Nastanou gigantické katastrofy. S otevřenýma očima budou národy Země vstupovat do těchto katastrof. Nebudou si uvědomovat, co se děje, a kdo si to uvědomí a řekne to, bude umlčen. Všechno bude jinak než předtím, a mnohá místa na Zemi se promění ve velké hřbitovy.

Třetí válka se stane koncem mnoha národů.“ Máme se skutečně obávat třetí světové války?

Proroci předvídají možné použití chemických zbraní, foto Pixabay

KATASTROFA PRO DALŠÍ GENERACE

„Ty národy, které se bouřily proti zákonu Krista, zahynou ohněm. Evropa pak bude příliš velká pro ty, kteří přežili,“ prorokuje francouzská hraběnka Francesca de Billiante (†1935). „Vidím žluté bojovníky a rudé bojovníky, jak postupují proti zbytku světa.

Evropa bude zcela potažena žlutou mlhou, která bude hubit dobytek na polích.“ Zmínka o žlutých a rudých bojovnících možná poukazuje na spojenectví Ruska a Číny, případně také KLDR. Zajímavá je i věta o žlutém mraku, který přináší smrt.

Podle hraběnky totiž tento mrak bude uměle vytvořený. Což může značit použití chemických či biologických zbraní. K takovému kroku se podle některých expertů mohou národy v další světové válce skutečně uchýlit.

Mohou se strašlivé vize proroků naplnit?

Foto: Pixabay, Creative Commons Foto v úvodu: Pixabay
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články