reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Záhady historie
Konec světa podle proroků začne v plamenech
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.3.2021
6.3tis
261
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Opakujícím se tématem proroctví je velký oheň přicházející z východu, světová válka a nové zbraně hromadného ničení. Mohou se jejich hrozby naplnit?

Svět prý skončí v plamenech, foto Pixabay Francouzský prorok Nostradamus, foto César de Notre-Dame / Creative Commons / volné dílo Proroci předvídají možné použití chemických zbraní, foto Pixabay

Mnoho proroků včetně slavného francouzského lékaře Nostradama (1503–1566) vidí zkázu lidského druhu ve válečném konfliktu, moderní badatelé dokonce hovoří o nové jaderné válce. „Nebe bude planout při 45 stupních, oheň se blíží k velkým novým městům.

Obrovský plamen vysoko vyšlehne, až budou chtít mít důkaz pro Normany,“ píše v roce 1554 Nostradamus. Je možné vyvodit, že tyto řádky odkazují na hrozbu atomového útoku?

Francouzský prorok Nostradamus, foto César de Notre-Dame / Creative Commons / volné dílo

ÚTOK PŘIJDE Z VÝCHODU

Hned několik různých proroctví jednohlasně předpovídá nejen velký ničivý oheň, ale i jeho původ. Proroci shodně umisťují zrod velkého sporu kamsi na východ. „A po druhém velkém boji mezi národy přijde třetí světový požár, který rozhodne o všem.

Objeví se docela nové zbraně. Za jediný den zemře více lidí než předtím ve všech válkách dohromady,“ předpovídá temné vyhlídky lidstva německý mystik Matthias Stormberger (1753–?) a pokračuje:

„Boje se budou vést umělými děly. Nastanou gigantické katastrofy. S otevřenýma očima budou národy Země vstupovat do těchto katastrof. Nebudou si uvědomovat, co se děje, a kdo si to uvědomí a řekne to, bude umlčen.

Všechno bude jinak než předtím, a mnohá místa na Zemi se promění ve velké hřbitovy. Třetí válka se stane koncem mnoha národů.“ Máme se skutečně obávat třetí světové války?

Proroci předvídají možné použití chemických zbraní, foto Pixabay

KATASTROFA PRO DALŠÍ GENERACE

„Ty národy, které se bouřily proti zákonu Krista, zahynou ohněm. Evropa pak bude příliš velká pro ty, kteří přežili,“ prorokuje francouzská hraběnka Francesca de Billiante (†1935). „Vidím žluté bojovníky a rudé bojovníky, jak postupují proti zbytku světa.

Evropa bude zcela potažena žlutou mlhou, která bude hubit dobytek na polích.“ Zmínka o žlutých a rudých bojovnících možná poukazuje na spojenectví Ruska a Číny, případně také KLDR. Zajímavá je i věta o žlutém mraku, který přináší smrt.

Podle hraběnky totiž tento mrak bude uměle vytvořený. Což může značit použití chemických či biologických zbraní. K takovému kroku se podle některých expertů mohou národy v další světové válce skutečně uchýlit. Mohou se strašlivé vize proroků naplnit?

Foto: Pixabay, Creative Commons Foto v úvodu: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 16
Další z mnoha legend o ztracených pokladech na území dnešních Spojených států se odehrává v Novém Mexiku. V jižní části tohoto státu poblíž hranic s Mexikem leží vrchol známý jako Victorio Peak. Podle pověstí se někde poblíž něj má ukrývat poklad. Přestože však do oblasti vyrazilo už mnoho expedic, všechny se vrátily s neúspěchem. Existuje poklad ve Victorio Peak doopravdy, […]
od Mirek Brát 30.6.2022 1.5tis
Být považovaný za čaroděje, neznamená rezignovat na klasickou vědu. Příkladem je John Napier z Merchistonu (1550-1617). Co všechno Napier objevil a pomohly mu k tomu i nějaké ty „čáry máry“? John Napier se zapsal do historie jako matematik, fyzik a astronom. Známý je jako objevitel logaritmů i primitivních počítačích „strojů“. Angažoval se i ve zbrojařských vizích. Je […]
od Mirek Brát 30.6.2022 1.3tis
Skoro to vypadá, že v dávné mytologii už skoro nebylo pro samé ptáky fénixe (či jejich bratránky), kam šlápnout. Samozřejmě, ten nejznámější bude pták fénix z antických příběhů. Byl pták fénix pouze bájný tvor, nebo opravdu takový opeřenec někdy žil? Od dob, kdy Heinrich Schliemann se svazkem Homéra v ruce celkem úspěšně pátral po rozvalinách […]
od Mirek Brát 29.6.2022 2.7tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.1tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]