Domů     Záhady historie
Konec světa podle proroků začne v plamenech
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.3.2021
6.3tis
Konec světa podle proroků začne v plamenech
261
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Opakujícím se tématem proroctví je velký oheň přicházející z východu, světová válka a nové zbraně hromadného ničení. Mohou se jejich hrozby naplnit?

Svět prý skončí v plamenech, foto Pixabay Francouzský prorok Nostradamus, foto César de Notre-Dame / Creative Commons / volné dílo Proroci předvídají možné použití chemických zbraní, foto Pixabay

Mnoho proroků včetně slavného francouzského lékaře Nostradama (1503–1566) vidí zkázu lidského druhu ve válečném konfliktu, moderní badatelé dokonce hovoří o nové jaderné válce. „Nebe bude planout při 45 stupních, oheň se blíží k velkým novým městům.

Obrovský plamen vysoko vyšlehne, až budou chtít mít důkaz pro Normany,“ píše v roce 1554 Nostradamus. Je možné vyvodit, že tyto řádky odkazují na hrozbu atomového útoku?

Francouzský prorok Nostradamus, foto César de Notre-Dame / Creative Commons / volné dílo

ÚTOK PŘIJDE Z VÝCHODU

Hned několik různých proroctví jednohlasně předpovídá nejen velký ničivý oheň, ale i jeho původ. Proroci shodně umisťují zrod velkého sporu kamsi na východ. „A po druhém velkém boji mezi národy přijde třetí světový požár, který rozhodne o všem.

Objeví se docela nové zbraně. Za jediný den zemře více lidí než předtím ve všech válkách dohromady,“ předpovídá temné vyhlídky lidstva německý mystik Matthias Stormberger (1753–?) a pokračuje:

„Boje se budou vést umělými děly. Nastanou gigantické katastrofy. S otevřenýma očima budou národy Země vstupovat do těchto katastrof. Nebudou si uvědomovat, co se děje, a kdo si to uvědomí a řekne to, bude umlčen.

Všechno bude jinak než předtím, a mnohá místa na Zemi se promění ve velké hřbitovy. Třetí válka se stane koncem mnoha národů.“ Máme se skutečně obávat třetí světové války?

Proroci předvídají možné použití chemických zbraní, foto Pixabay

KATASTROFA PRO DALŠÍ GENERACE

„Ty národy, které se bouřily proti zákonu Krista, zahynou ohněm. Evropa pak bude příliš velká pro ty, kteří přežili,“ prorokuje francouzská hraběnka Francesca de Billiante (†1935). „Vidím žluté bojovníky a rudé bojovníky, jak postupují proti zbytku světa.

Evropa bude zcela potažena žlutou mlhou, která bude hubit dobytek na polích.“ Zmínka o žlutých a rudých bojovnících možná poukazuje na spojenectví Ruska a Číny, případně také KLDR. Zajímavá je i věta o žlutém mraku, který přináší smrt.

Podle hraběnky totiž tento mrak bude uměle vytvořený. Což může značit použití chemických či biologických zbraní. K takovému kroku se podle některých expertů mohou národy v další světové válce skutečně uchýlit. Mohou se strašlivé vize proroků naplnit?

reklama
Související články
od Jan Šedivý 23.10.2021 955
Během života vladaře Karla IV. se odehraje mnoho výjimečných událostí. Má mezi ně patřit i působení slepého věštce na jeho pražském dvoře. Tento nevidomý muž měl totiž spatřit děsivou budoucnost českých zemí! Jezdci na koních vjíždějí do pražských uliček. Kolem roku 1360 přivážejí k římskému císaři a českému králi Karlu IV. (1316–1378) slepého muže přezdívaného Tartar. Hoch pocházející z Domažlicka […]
od Jan Šedivý 22.10.2021 951
Příběh odvážné Francouzky, která zahynula krutou smrtí na hranici, přitahuje i po staletích. Byla a zůstala ojedinělým zjevením, symbolem hrdosti a statečnosti. Johanka se Francií prohnala jak vítr, který nepřináší jen svěží vzduch, ale především vytoužené spasení. Johanka (1412–1431) se pravděpodobně narodila 6. ledna roku 1412 Jakubovi d´Arcovi a jeho ženě Isabele, kteří žili v lotrinské vesnici Domrémy. […]
od Jan Šedivý 22.10.2021 1.8tis
Na břehu řeky Boyne, necelou hodinu cesty od hlavního irského města Dublinu, stojí v přírodě něco, co na první pohled připomíná obrovský pecen chleba, který si tu odložil nějaký pravěký obr. Kamenná mohyla je však velice zajímavá. Už jen samotný fakt, kdy byla postavena, stojí za povšimnutí. Newgrange bylo podle odhadu vytvořeno přibližně okolo roku […]
od Jan Šedivý 21.10.2021 2.1tis
Zajíc s parožím, který umí napodobit lidskou řeč, rád si pochutná na whisky a páří se jenom za nevlídných, bouřlivých nocí. Myslíte si, že jde jen o výplod fantazie? Možná ano, možná ne. Vědci si myslí, že aspoň zčásti může mít americká legenda pravdivý základ. Zajdalen se vyskytuje hlavně v západním cípu USA. Je tady […]
od Mirek Brát 21.10.2021 3.0tis
Podmořská archeologie přichází stále s novými objevy. Památky dochované na mořském dně jsou v některých případech staré až několik tisíc let. Nedávno například podvodní archeologové ohlásili nález „bulharské Atlantidy“. Je opravdu „vymalováno, uklizeno“, pátrání po Atlantidě tím končí?   Nálezy byly učiněné jen několik metrů pod hladinou řeky Ropotamo nedaleko bulharského černomořského letoviska Primorsko. Mluví […]