Skip to content

Slávu mu zajistily masakry. Kde je teď ale nikdo neví…

Kmotr z Bombaje, jak se přezdívá vůdci indické mafie Davúdu Ibrahímovi, zaujímá na seznamu hledaných zločincův USA úctyhodné 3. místo. Tento magnát je 57. nejbohatším mužem světa a aktivně spolupracuje s teroristickou organizací al-Káida.

Nejhledanějším mužem Indie se stává po bombových útocích v Bombaji (dnes Mumbai) z roku 1993, kdy 12. března vybuchne v tomto šestém největším městě Indie 13 koordinovaných náloží. Exploze sprovodí ze světa 257 lidí a 713 jich zraní.

Jedná se o nejhorší bombový útok v historii země. Organizuje a financuje ho právě Ibrahím. Z krutého útoku na nevinné občany se Indie vzpamatovává dlouho. Netuší, že „kmotr“ udeří v budoucnu znovu.

Malebná Bombaj zažije roku 1993 peklo. FOTO: Pixabay
KRUTĚ UMUČENÉ OBĚTI

Na konci listopadu 2008 proletí médii zpráva o dalším děsivém krveprolití v ulicích Mumbaje. Početná skupina teroristů zde provede koordinované útoky na civilisty. Podobnost s rokem 1993 čistě náhodná?

Okolo osmé hodiny večerní vnikají ozbrojení útočníci do vybraných luxusních hotelů, nemocnice, na vlakové nádraží, do restaurací a na další veřejná místa. Bezhlavě pálí do lidí a zadržují několik rukojmí.

Představují čisté zlo. Když jsou objeveny některé z jejich obětí, lékaři jsou šokováni. „Všechna těla nesla stopy nejvyššího možného mučení… Bylo to tak zlé, že na to nechci znovu myslet,“ říká jeden z nich, který ohledával těla.

Davúd Ibrahím se od útoků nejprve distancuje, později však vyjde najevo, že se podílel na technickém vybavení útočníků a jejich vylodění. Teroristé byli totiž před masakrem cvičeni několik měsíců v Pákistánu.

Policisté se domnívají, že v tomto státě se ukrývá i sám Ibrahím. Vystopovat ho je však těžké. Kromě toho, že mu stoupenci ochotně kryjí záda a zajišťují skvělý úkryt, podstupuje tento boss údajně i pravidelné plastické operace obličeje.

Autorka: Michaela Šedivá

Foto: Pixabay (úvodní foto ilustrační, Pixabay)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články