30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Náboženství a okultismus
Hrůza v bažinách: Močál Hockomock je rejdištěm duchů a smrtelných sil
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 18.8.2022
2.5tis
Oblast močálu je protkaná paranormálními jevy, foto Pixabay
234
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Močál v americkém státě Massachusetts je epicentrem nejrůznějších paranormálních jevů. Dochází tu k pozorování duchů, záhadných světelných jevů a děsivých monster. Lidé tu beze stopy mizí nebo umírají za podivných okolností.

Časté jsou také případy mrzačení dobytka. Za vším prý může stát stará indiánská kletba.

Oblast močálu je protkaná paranormálními jevy, foto Pixabay Žije tu prý celá řada monster, foto Pixabay Pro bludičky a další záhadná světla možná existuje vysvětlení, foto Pixabay Je oblast zatížena indiánskou kletbou? Foto Pixabay

Zalesněná oblast protkaná močály, která zabírá plochu asi 520 km čtverečních, což je jen o něco víc než například Praha, se rozkládá v jihovýchodní části amerického státu Massachusetts mezi městy Abington, Rehoboth a Freetown.

Uvnitř tohoto trojúhelníku leží také rozsáhlá bažina Hockomock. Jako by nestačil její poměrně pochmurný vzhled, je celá oblast doslova protkaná paranormálními jevy. „Když mluvíme o četných případech neobvyklých jevů ve Freetownském státním lese, jeden ani neví, kde začít,“ přiznává současný americký záhadolog Brent Swancer.

Nabízí se například pozorování UFO, ohnivých koulí, černých vrtulníků, zážitky s poltergeisty nebo spatření různých kryptidů, například obřích hadů, bigfoota nebo obřích neznámých ptáků. Rovněž tu často dochází k mrzačení dobytka. Co za tím vším stojí?

Žije tu prý celá řada monster, foto Pixabay

DOMOV PODIVNÝCH BYTOSTÍ

O lese se už celá staletí tvrdí, že je domovem zvláštní rasy malých humanoidů, kterým se říká Pukwudgiové. Setkávaly se s nimi prý už i domorodé indiánské kmeny. Tato stvoření jsou popsána jako trolovité šelmy necelý metr vysoké.

Mají chlupatou šedou kůží, která v některých případech dokonce svítí. Pukwudgiové jsou notoricky známí pro svou škodolibost a zálibu v chaosu. Lidi s oblibou matou, házejí jim do obličeje písek a kameny, strkají je z útesů, zápasí s nimi nebo dokonce zaútočí noži a oštěpy.

Podle pověstí také ovládají magii. Tyto zlovolné šelmy jsou často uváděny jako příčina nezvykle velkého počtu lidí, kteří v oblasti zmizeli nebo zemřeli buď po pádu z výšky, vyčerpáním či z jiných příčin.

Podivných bytostí je ale v oblasti pozorováno mnohem víc. Od roku 1971 je několikrát zaznamenáno pozorování neobyčejně velkých černých ptáků s rozpětím křídel až 3,6 metru. V roce 1984 jsou dva takový ptáci spatřeni, jak spolu ve vzduchu bojují.

Poblíž bažiny jsou vídáni také obří hadi či nebezpeční ještěři. Žiji snad v močálech zatím nepopsaní tvorové?

Pro bludičky a další záhadná světla možná existuje vysvětlení, foto Pixabay

PO STOPÁCH KRYPTIDŮ

Indiánské pověsti zmiňují ještě jednoho zvláštního obyvatele Bridgewaterského trojúhelníku. Podobá se člověku, měří asi dva metry, jeho paže jsou nezvykle dlouhé a jeho tělo pokrývá hustě tmavá srst. Takový tvor byl spatřen například v roce 1970, kdy po sobě zanechal otisky stop.

Ty místní policii dovedly k závěru, že se v oblasti pohybuje obrovský medvěd. Na zvíře, které v regionu normálně vůbec nežije, je dokonce uspořádán hon. Neúspěšný. V roce 1978 je tvor pozorován znovu. Svědkem je americký paranormální výzkumník Joseph M.

DeAndrade. „V zimě roku 1978 jsem ho nakonec spatřil na vlastní oči. Šlo o velké a podivně vypadající stvoření kráčející pomalým krokem z jednoho malého kopce asi 60 metrů ode mě,“ říká o svém zážitku. Mohlo jít skutečně o bigfoota, americkou obdobu himalájského yettiho?

Je oblast zatížena indiánskou kletbou? Foto Pixabay

BLUDIČKY A UFO

Stejně jako mnohé močálovité oblasti z celého světa je i Bridgwaterský trojúhelník známý výskytem bludiček. Nezvyklých světel, které již nejednoho nočního chodce svedly přímo do otevřeného chřtánu bažiny.

Možné vysvětlení pro bludičky badatelé často spatřují v přítomnosti světélkujících bahenních plynů. O něco hůř ale vysvětlují UFO pozorovaná na zdejší obloze. Během halloweenské noci roku 1908 je spatřena jakási obří planoucí koule, která se asi půl hodiny vznáší nad lesem.

Už tehdy se prý svědkové shodují, že objekt působí mimozemským dojmem. Může to být pravda? V roce 1968 podivnou kouli světla plovoucí mezi stromy v zalesněné části Rehobothu pozoruje hned pět svědků. V roce 1970 se podoba UFO mění a přicházejí hlášení o spatření tajemných trojúhelníků.

V jedné zprávě z roku 1976 se pak dokonce uvádí, že v oblasti došlo k přistání UFO. O osm let později přichází svědectví místního policisty, podle něhož nad oblastí přeletělo trojúhelníkovité plavidlo s červenými a bílými světly.

INDIÁNSKÉ UFO

Častý výskyt UFO je mnohdy dáván do souvislosti s tajemným mrzačením dobytka, kdy jsou mrtvá zvířata nalezena bez jediné kapky krve v těle. Několik takových případů bylo v oblasti zaznamenáno. Možná ale za úmrtím zvířat nestojí mimozemští návštěvníci, jak někteří naznačují, nýbrž tajemné síly, jež tu panují.

Těm jsou přičítána také častá zjevení přízraků a stinných siluet. Čím blíže k bažině Hockomock se člověk nachází, tím silnější projevy tajemných sil může pozorovat. Vycházejí tajemné bytosti z jejího nitra?

Občas se skutečně zdá, jako by snad ona bažina byla branou do jiného světa. Název bažiny přitom v jazyce zdejšího kmene znamená „místo, kde přebývají duchové“, což znamená, že o síle místa moc dobře věděli.

Kromě toho prý místo tíží také stovky let stará indiánská kletba, kterou původní obyvatelé oblast uvrhli, kvůli hrubému zacházení ze strany bílých osadníků z Evropy. Otevřely tu indiánské rituály okno do jiné dimenze?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 30.9.2022 447
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.9tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 1.7tis
Na rozdíl od jiných vědců se nestaví skepticky k posmrtnému životu, naopak projevuje silný zájem o spiritismus a několikrát se kladně vyjádří k myšlence možné komunikace se záhrobím. Dokonce prý usiloval o stvoření aparátu, pomocí kterého bude možné s mrtvými promlouvat. Podařilo se mu to? Slavný americký vynálezce Thomas Alva Edison (1847–1931) je znám především […]
od Mirek Brát 24.9.2022 1.5tis
Debata o proutkaření by jistě byla v mnohém barvitější, než politická show v předvečer významných voleb. Naším cílem však není hodnotit tuto metodu, ale podívat se, jak na takové proutkaření pohlížela katolická či protestanská církev. Není to pěkný pohled, navíc to v něm docela i páchne sírou! Proutkaření vzniklo již v dávné historii, kdy se s ním zacházelo […]