30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Italští kněží provedli devítihodinový exorcismus: Posedlá žena přišla do zpovědnice!
Italští kněží provedli devítihodinový exorcismus: Posedlá žena přišla do zpovědnice!
od 1.2.2022
3.3tis
Návštěvnice kostela prý byla posedlá, foto Pixabay
353
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Do zpovědnice v italském kostele dorazila žena, která vzápětí napadla kněze z jejích úst promlouvaly tři různé hlasy. Přítomní kněží pojali podezření, že mají co do činění s démonem, který ženu posedl, a rozhodli se jej vypudit. Dramatický exorcismus za účasti čtyř kněží trval dlouhých devět hodin!

Návštěvnice kostela prý byla posedlá, foto Pixabay Kostel Panny Marie na Monte Berico ve městě Vicenza, foto Maurizio Martinelli / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 O modlitby za ženu byli požádáni i další exorcisté, foto Pixabay

K incidentu došlo v severoitalském městě Vicenza v kostele Panny Marie na Monte Berico v neděli 5. prosince loňského roku.

reklama

Blízcí nejmenované 28leté ženy (některé zdroje uvádějí věk 26 let, pozn. Red.) si zřejmě už nějakou dobu uvědomovali, že s dotyčnou je něco v nepořádku. Její matka dokonce začne obávat toho nejhoršího – démonické posedlosti.

Rodina proto ženu přivádí ke zpovědi. Pobyt ve zpovědnici v ní ale vyvolal tak prudkou reakci, že se někteří návštěvníci kostela dali okamžitě na útěk.

Podle očitých svědků žena začíná doslova běsnit, z plných plic křičí a různými hlasy v různých jazycích včetně latiny ze sebe chrlí urážky a nadávky adresované zejména zpovědníkovi.

Pak se dá na útěk ze zpovědnice, přičemž nafackuje vlastní matce a napadne kněze.

Kostel Panny Marie na Monte Berico ve městě Vicenza, foto Maurizio Martinelli / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Kostel Panny Marie na Monte Berico ve městě Vicenza, foto Maurizio Martinelli / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

RITUÁL ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI

Napadený kněz okamžitě žádá o pomoc místního exorcistu otce Giuseppe Bernardiho, který k incidentu ihned přispěchá spolu s převorem otcem Carlem Rossatem a dalšími dvěma bratry.

reklama

Muži dospějí k závěru, že jde obzvlášť závažný případ posedlosti a je třeba neprodleně zahájit vymítací rituál. Věřící i další pracovníci kostela jsou vyvedeni z velkého sálu, v místnosti za zavřenými dveřmi tak zůstává pouze posedlá žena a čtveřice kněžích.

Mnozí věřící se mezitím shromažďují na přilehlém náměstí a modlí se. „Bylo to děsivé, strašné, také proto, že se v ní střídaly tři různé hlasy,“ prohlašuje jeden ze svědků.

Někteří přihlížející jsou vyděšení křikem přicházejícím zevnitř baziliky natolik, že vytáčejí číslo tísňové linky. Na scénu obratem přijíždí sanitka dvě policejní hlídky, zůstávají však před kostelem po celou dobu vymítání.

Rituály trvají dlouhých devět hodin než se vyčerpaná žena zhroutí a usne, což kněží vnímají jako znamení toho, že ďábel její tělo konečně opustil. Žena později téhož večera v doprovodu rodiny nasedá do auta a je odvezena zpět domů. Byl z jejího těla skutečně vyhnán ďábel, jak prohlašují italská média?

O modlitby za ženu byli požádáni i další exorcisté, foto Pixabay
O modlitby za ženu byli požádáni i další exorcisté, foto Pixabay

NÁROČNÝ EXORCISMUS

Z dostupných informací vyplývá, že kněží v kostele Panny Marie na Monte Berico toho dne svedli boj s neobyčejně silnou entitou. O tom svědčí už jen délka vymítání, která záleží především na síle a odhodlání zlé entity v těle posednutého.

Provedený obřad vymítání je podle vyjádření očitých svědků a účastníků exorcismu skutečně obzvlášť složitý.

A to natolik, že otec Rossato a otec Bernardi průběžně oslovují některé další exorcisty z jiných italských diecézí, aby jim mohli na dálku poskytnout podporu svými modlitbami!

reklama

Navzdory úsilí řeholníků se prý mladá žena dlouho nedokáže uklidnit. Pobíhá z jedné strany místnosti na druhou, skáče po nábytku a z plných plic dál vykřikuje rouhavé fráze v italštině a dalších jazycích.

Pokouší se také napadnout řeholníky, kteří se ji snaží uklidnit. Zdá se, že má navíc neobyčejnou až téměř nadpřirozenou fyzickou sílu. K jejímu znehybnění je zapotřebí čtyř dospělých lidí. Mohou být tyto projevy vysvětleny jinak než působením ďábla?

Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.3tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 1.5tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční
od 25.11.2022 3.4tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, je již po celá staletí jedním z 
od 24.11.2022 3.0tis
Způsobů ke komunikaci se zemřelými je více. Nejprve se rozhodněte, zda po duchovi chcete přesné odpovědi, či jen odpovědi typu: ano, ne, nevím. Sežeňte si několik lidí, se kterými budete seanci provádět, doporučený počet účastníků je tři až pět. Nepodceňujte volbu prostředí. Mělo by jít o tichou zatemněnou místnost. Duch by totiž mohl okny odejít. Stej