reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Náboženství a okultismus
Italští kněží provedli devítihodinový exorcismus: Posedlá žena přišla do zpovědnice!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 1.2.2022
3.3tis
Návštěvnice kostela prý byla posedlá, foto Pixabay
353
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Do zpovědnice v italském kostele dorazila žena, která vzápětí napadla kněze z jejích úst promlouvaly tři různé hlasy. Přítomní kněží pojali podezření, že mají co do činění s démonem, který ženu posedl, a rozhodli se jej vypudit. Dramatický exorcismus za účasti čtyř kněží trval dlouhých devět hodin!

Návštěvnice kostela prý byla posedlá, foto Pixabay Kostel Panny Marie na Monte Berico ve městě Vicenza, foto Maurizio Martinelli / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 O modlitby za ženu byli požádáni i další exorcisté, foto Pixabay

K incidentu došlo v severoitalském městě Vicenza v kostele Panny Marie na Monte Berico v neděli 5. prosince loňského roku.

Blízcí nejmenované 28leté ženy (některé zdroje uvádějí věk 26 let, pozn. Red.) si zřejmě už nějakou dobu uvědomovali, že s dotyčnou je něco v nepořádku. Její matka dokonce začne obávat toho nejhoršího – démonické posedlosti.

Rodina proto ženu přivádí ke zpovědi. Pobyt ve zpovědnici v ní ale vyvolal tak prudkou reakci, že se někteří návštěvníci kostela dali okamžitě na útěk. Podle očitých svědků žena začíná doslova běsnit, z plných plic křičí a různými hlasy v různých jazycích včetně latiny ze sebe chrlí urážky a nadávky adresované zejména zpovědníkovi. Pak se dá na útěk ze zpovědnice, přičemž nafackuje vlastní matce a napadne kněze.

Kostel Panny Marie na Monte Berico ve městě Vicenza, foto Maurizio Martinelli / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

RITUÁL ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI

Napadený kněz okamžitě žádá o pomoc místního exorcistu otce Giuseppe Bernardiho, který k incidentu ihned přispěchá spolu s převorem otcem Carlem Rossatem a dalšími dvěma bratry. Muži dospějí k závěru, že jde obzvlášť závažný případ posedlosti a je třeba neprodleně zahájit vymítací rituál.

Věřící i další pracovníci kostela jsou vyvedeni z velkého sálu, v místnosti za zavřenými dveřmi tak zůstává pouze posedlá žena a čtveřice kněžích. Mnozí věřící se mezitím shromažďují na přilehlém náměstí a modlí se.

„Bylo to děsivé, strašné, také proto, že se v ní střídaly tři různé hlasy,“ prohlašuje jeden ze svědků.

Někteří přihlížející jsou vyděšení křikem přicházejícím zevnitř baziliky natolik, že vytáčejí číslo tísňové linky. Na scénu obratem přijíždí sanitka dvě policejní hlídky, zůstávají však před kostelem po celou dobu vymítání.

Rituály trvají dlouhých devět hodin než se vyčerpaná žena zhroutí a usne, což kněží vnímají jako znamení toho, že ďábel její tělo konečně opustil. Žena později téhož večera v doprovodu rodiny nasedá do auta a je odvezena zpět domů. Byl z jejího těla skutečně vyhnán ďábel, jak prohlašují italská média?

O modlitby za ženu byli požádáni i další exorcisté, foto Pixabay

NÁROČNÝ EXORCISMUS

Z dostupných informací vyplývá, že kněží v kostele Panny Marie na Monte Berico toho dne svedli boj s neobyčejně silnou entitou. O tom svědčí už jen délka vymítání, která záleží především na síle a odhodlání zlé entity v těle posednutého.

Provedený obřad vymítání je podle vyjádření očitých svědků a účastníků exorcismu skutečně obzvlášť složitý. A to natolik, že otec Rossato a otec Bernardi průběžně oslovují některé další exorcisty z jiných italských diecézí, aby jim mohli na dálku poskytnout podporu svými modlitbami!

Navzdory úsilí řeholníků se prý mladá žena dlouho nedokáže uklidnit. Pobíhá z jedné strany místnosti na druhou, skáče po nábytku a z plných plic dál vykřikuje rouhavé fráze v italštině a dalších jazycích.

Pokouší se také napadnout řeholníky, kteří se ji snaží uklidnit. Zdá se, že má navíc neobyčejnou až téměř nadpřirozenou fyzickou sílu. K jejímu znehybnění je zapotřebí čtyř dospělých lidí. Mohou být tyto projevy vysvětleny jinak než působením ďábla?

Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 5.7.2022 45
Zhruba v 15. století se ve Francii a Německu vyskytoval vskutku podivný fenomén, a to především u řádových sester. V kronikách se mluví o nejpodivnější epidemii všech dob. Vše údajně začalo u jedné jediné ženy, která z ničeho nic začala mňoukat. Postupem času se k ní přidávají další a další, přičemž mňoukají každý den po […]
od Pavel Polcar 4.7.2022 1.6tis
Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku, přesto byla ve své době ortodoxní židovská sekta známá jako Esejci velmi uznávaná. Jedná se o společenství lidí, kteří měli svá vlastní pravidla a byli silně vzdělaní v astronomii, léčitelství a tajných naukách. To je však jen zlomek toho, co podle legend uměli. Boží, nebo ďáblovy děti? […]
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.3tis
5. srpna 2011 se dvanáctiletý Dale Ostrander ocitá na 25 minut pod hladinou ledového Pacifiku. Když ho záchranáři konečně nachází a vytahují na břeh, nedýchá a jeho srdce nebije. V nemocnici je uveden do umělého spánku, vyhlídky nejsou dobré. Předpokládá se, že mu po takové době bez kyslíku odumřel mozek. Po čtyřech dnech se ale […]
od Jiří Nechanický 2.7.2022 1.7tis
Badatelé v poslední době hledají na stranách Bible důkazy přistání UFO na Zemi. Verše první kapitoly knihy proroka Ezechiela z 6. století před naším letopočtem mluví záhadně: „Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu.“ Boží zjevení, nebo UFO? Ezechiel […]
od Jiří Nechanický 1.7.2022 864
Kniha Zjevení dráždí lidskou fantazii odedávna. Mnozí v ní spatřují reálnou vidinu přicházejícího konce pozemských časů, který proběhne divoce a nemilosrdně. Mohutný konec světa nás ale čekal podle vykladačů již mnohokrát. Kde se skrývá pravda? Zjevení Janovo neboli Janova Apokalypsa je nejslavnější a zároveň nejděsivější biblickou prorockou knihou. Její jazyk je natolik tajemný a symbolický, že […]