Podivuhodné megality můžeme najít také v Praze. V Ládevské ulici v Dolních Chabrech stojí jeden na chodníku před rodinným domkem. Pro jeho tvar připomínající skloněnou postavu se mu říká Zkamenělý slouha.
Měří asi 157 centimetrů a za plotem, na zahradě domu, má menšího „sourozence“. Ten byl vztyčen až v roce 2006. Proslýchá se však, že při výstavbě rodinných domků byl nedaleko Kamenného slouhy nalezen nejméně ještě jeden takový kámen.

Památka z doby kamenné
Tyto buližníkové kameny (buližník je jedna z nejodolnějších hornin–pozn. red.) možná byly součástí nějakého většího celku. Podle převládajících tvrzení byly megality vztyčeny v době kamenné, v období asi 5000 až 4000 let př. n. l.
Názory na účel této stavby se ale různí. Podle jedněch jde o jakýsi kamenný kalendář, jiní se domnívají, že je to kultovní místo, na němž mohly kdysi probíhat zvláštní rituály.

Naděje pro neplodné ženy
V současnosti je Kamenný slouha oblíbeným cílem turistů, kteří věří, že vyzařuje pozitivní, nebo dokonce léčivou energii. Mohly by energie uvolněné při pravěkých obřadech v kameni přežívat dodnes?
Pobyt v blízkosti menhirů údajně zlepšuje zdravotní stav těch, kteří trpí psychosomatickými chorobami. Jsou také nadějí pro ženy, které marně usilují o početí potomka. Léčivé síly menhirů totiž mají pomáhat při léčbě ženské neplodnosti.