Zjevení Panny Marie často zprostředkují chmurné apokalyptické vize. Když se však spojí mariánské zjevení s během věcí budoucích v konkrétní lokalitě, jedná se o velmi znepokojivé poselství.
Tak tomu bylo ve rwandském městě Kibeho, které se stalo místem nejen mariánského zjevení, ale i pozdějších masakrů, před kterými vize varovaly.
V Kibeho došlo k zjevením Panny Marie a Ježíše Krista v letech 1981 až 1989. Panna Marie se měla zjevit trojici žaček tamní školy. Byly to Alphonsine Mumureke, Nathalie Mukamazimpaka a Marie-Claire Mukangango.
Dívky vyprávěly, že zjevení mělo velmi znepokojivý a zlověstný charakter. Obrazy například ukazovaly potoky krve i trupy lidí s oddělenými končetinami .
Etnika Hutů a Tutsiů
Panna Marie prý vyzývala k modlitbám za odvrácení blížící se katastrofy. V roce 1988 místní církevní katolické autority prohlásily zjevení jako pravá. Bohužel se tato proroctví pro africkou Rwandu brzy naplnila.
Spory mezi etniky Hutů a Tutsiů vyústily v roce 1994 v občanskou válku a genocidu.
Za krátkou dobu bylo zavražděno přibližně osm set tisíc lidí. Obětmi byli Tutsiové a umírnění Hutuové. Už to nebyla mariánská zjevení, ale krutá realita.
Masakry v Kibeho
Masové vraždění se nevyhnulo ani městu Kibeho. Svědkem nepředstavitelných krutostí byl i objekt školy, kterou navštěvovala trojice žaček-svědkyň zjevení. Hutuové zde mačetami rozsekali desítky dětí. V Kibeho bylo zavražděno celkem přes pět tisíc lidí.
Svědkyně zjevení Marie-Claire Mukangango byla zavražděna v hlavním městě Kigali.
Druhý masakr postihl Kibeho v roce 1995. Jeho oběťmi byli tentokráte především Hutuové. Potoky krve tekly v atmosféře hledání strůjců genocidy a v obtížně kontrolovatelné uprchlické krizi.