19. ledna 1809: V americkém Bostonu přichází na svět Edgar Allan Poe, autor mnoha děsivých příběhů.
Domů     Neobjasněné události
Monstrum z Bowmanského lesa: Uprchlý šílenec, nebo podivný kříženec člověka?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 2.12.2021
3.4tis
Lesní tvor svým popisem připomíná bigfoota, foto Pixabay
314
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

V březnu 1907 poblíž městě Buena Vista v Kentucky dochází k podivnému setkání místního dělníka na farmě s podivnou bytostí. Vypadá napůl jako člověk, napůl jako zvíře. Na tvora je následně uspořádán hon, ale zvláštní bytost se dopadnout nepodaří. S čím se tehdy farmář setkal?

Lesní tvor svým popisem připomíná bigfoota, foto Pixabay V Bowmanském lese přebýval tajemný divý muž, foto Pixabay Hon na bowmanské monstrum byl neúspěšný, foto Pixabay

„Obdrželi jsme zde informaci, že lidé z okolí Buena Vista, vesnice v okrese Garrard County, jsou vzrušeni zprávami o divém muži, který straší v kopcích u řeky Kentucky v blízkosti tohoto místa.“ Těmito slovy začíná zpráva uveřejněná 27.

března roku 1907 v nevadském večerníku Reno Evening Gazette. Článek je opatřen také příslušně šokující titulkem „Divoký muž leká lidi z Kentucky“ a podtitulek informuje o střetu farmáře s chlupatým stvořením.

Je zřejmé, že leckdo po přečtení takové zprávy zpozorní a nebude ji brát zrovna vážně, jenže nevadský večerník prý víceméně hovoří pravdu. Titulek sice budí dojem, že podivného tvora, o kterém pojednává, spatřilo více svědků, přestože ve skutečnosti mu tváří v tvář stanul pouze jediný, vše ostatní je ale pravdivé.

V lese u Buena Vista v Kentucky se prý objevil zvláštní chlupatý člověk, který v místní komunitě způsobil nemalé pozdvižení. Nejisté zůstává, co nebo koho vlastně zdejší farmář v lese spatřil. Šlo o uprchlého vězně, jak tvrdí tehdejší tisk, nebo snad jedno z prvních pozorování bigfoota, o čemž spekulují současní badatelé?

V Bowmanském lese přebýval tajemný divý muž, foto Pixabay

VYSTRAŠENÍ BYLI VŠICHNI

Hlavním aktérem příběhu je jistý Jim Peters, který pracuje jako pomocná ruka na farmě místního poštmistra. Peters zrovna pracuje v blízkém Bowmanském lese, když z nedalekého houští přiběhne jeho pes. Kňučí a je zjevně extrémně vyděšený.

Muž se pochopitelně vydává zjistit, co jeho psa tak vystrašilo, když se asi dvacet metrů od něj vynoří podivné člověku podobné stvoření. Má dlouhé vlasy, které mu volně spadají přes hruď i záda, a místo nehtů má dlouhé drápy.

Jeho tělo pokrývají tmavé dlouhé chlupy a kromě mývalí kůže svázané kolem beder je prý naprosto nahý. „Peters tvrdí, že byl příliš vyděšený, než aby se dal na útěk. Zjevení celou dobu sledovalo psa, dokud nebylo dotázáno, co tam pohledává,“ stojí v článku.

Chlupatý tvor na Petersovu otázku nijak nezareaguje, pouze se otočí a odejde do lesa, kde zmizí z dohledu. Co za zvláštního tvora muže a jeho psa v Bowmanském lese tak vystrašilo?

Hon na bowmanské monstrum byl neúspěšný, foto Pixabay

ŠÍLENEC NEBO BIGFOOT?

Jen co se Peters vzpamatuje, spěchá zpět do vesnice, kde o setkání v lese poví svému zaměstnavateli. Ten pochopí, že vyděšený Peters nežertuje a na monstrum uspořádá hon. Zatímco muži z vesnice prohledávají okolí, vystrašené ženy a děti se zabarikádují doma.

Tvora v lesích už lovci sice nenajdou, ale k bahně u řeky objeví stopy připomínající bosou lidskou nohu s dlouhými drápy místo nehtů. Článek v Reno Evening Gazette jako možné vysvětlení zmiňuje, že mohlo jít o vězně na útěku nebo nějakého šílence.

Jenže moderní badatelé poukazují na určité nelidské rysy bytosti. Zejména dlouhé tmavé chlupy je pak vedou k domněnce, že setkání v Bowmanském lese mohlo být jedno z prvních svědectví o přítomnosti takzvaného bigfoota, legendárního opočlověka, který údajně obývá lesnaté oblasti Severní Ameriky.

Ale nosí snad bigfootové bederní roušky ze zvířecí kůže? Některá další svědectví skutečně o podobném „oděvu“ neznámých chlupatých humanoidů vyprávějí.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 19.1.2022 356
Majestátní Boeing 377 Stratocruiser se pyšní přezdívkou Romance v oblacích. Letecká společnost Pan America v něm jako první aerolinka nabízí luxusní cesty kolem celého světa. A právě během jedné z nich, 8. listopadu 1957, se romance změní v horor. Co přesně se stalo, nikdo netuší, ale stroj se 44 lidmi na palubě navždy zmizí z […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.1tis
V roce 1902 se depozitář Národního muzea rozšíří o dva zajímavé exempláře. Šlechtic Bohuslav Jiruš mu ve své závěti odkáže dvě bedny, jejichž obsah dosud není znám.     Významný lékař, botanik a nadšený cestovatel totiž ustanoví, že smějí být otevřeny až 200 let po jeho smrti, tedy v roce 2101! Jaký má jeho odkaz […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.0tis
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.9tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Adriana Vojtíšková 13.1.2022 2.9tis
Někdejší první dáma Argentiny Eva Perón (1919–1952) umírá jako teprve třiatřicetiletá na rakovinu dělohy roku 1952 v Buenos Aires…     Když populární Evita zemřela, bylo rozhodnuto, že její tělo bude odborně nabalzamováno. Její manžel, argentinský prezident Juan Domingo Perón (1895–1974) si poté vzal Evitino tělo s sebou do exilu, který trávil postupně ve Venezuele, […]