reklama
25. června: Den zjevení v bosenské Medžugorji připomíná sérii mariánských zjevení z roku 1981.
Domů     Neobjasněné události
Monstrum z Bowmanského lesa: Uprchlý šílenec, nebo podivný kříženec člověka?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 2.12.2021
3.4tis
Lesní tvor svým popisem připomíná bigfoota, foto Pixabay
314
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

V březnu 1907 poblíž městě Buena Vista v Kentucky dochází k podivnému setkání místního dělníka na farmě s podivnou bytostí. Vypadá napůl jako člověk, napůl jako zvíře. Na tvora je následně uspořádán hon, ale zvláštní bytost se dopadnout nepodaří. S čím se tehdy farmář setkal?

Lesní tvor svým popisem připomíná bigfoota, foto Pixabay V Bowmanském lese přebýval tajemný divý muž, foto Pixabay Hon na bowmanské monstrum byl neúspěšný, foto Pixabay

„Obdrželi jsme zde informaci, že lidé z okolí Buena Vista, vesnice v okrese Garrard County, jsou vzrušeni zprávami o divém muži, který straší v kopcích u řeky Kentucky v blízkosti tohoto místa.“ Těmito slovy začíná zpráva uveřejněná 27.

března roku 1907 v nevadském večerníku Reno Evening Gazette. Článek je opatřen také příslušně šokující titulkem „Divoký muž leká lidi z Kentucky“ a podtitulek informuje o střetu farmáře s chlupatým stvořením.

Je zřejmé, že leckdo po přečtení takové zprávy zpozorní a nebude ji brát zrovna vážně, jenže nevadský večerník prý víceméně hovoří pravdu. Titulek sice budí dojem, že podivného tvora, o kterém pojednává, spatřilo více svědků, přestože ve skutečnosti mu tváří v tvář stanul pouze jediný, vše ostatní je ale pravdivé.

V lese u Buena Vista v Kentucky se prý objevil zvláštní chlupatý člověk, který v místní komunitě způsobil nemalé pozdvižení. Nejisté zůstává, co nebo koho vlastně zdejší farmář v lese spatřil. Šlo o uprchlého vězně, jak tvrdí tehdejší tisk, nebo snad jedno z prvních pozorování bigfoota, o čemž spekulují současní badatelé?

V Bowmanském lese přebýval tajemný divý muž, foto Pixabay

VYSTRAŠENÍ BYLI VŠICHNI

Hlavním aktérem příběhu je jistý Jim Peters, který pracuje jako pomocná ruka na farmě místního poštmistra. Peters zrovna pracuje v blízkém Bowmanském lese, když z nedalekého houští přiběhne jeho pes. Kňučí a je zjevně extrémně vyděšený.

Muž se pochopitelně vydává zjistit, co jeho psa tak vystrašilo, když se asi dvacet metrů od něj vynoří podivné člověku podobné stvoření. Má dlouhé vlasy, které mu volně spadají přes hruď i záda, a místo nehtů má dlouhé drápy.

Jeho tělo pokrývají tmavé dlouhé chlupy a kromě mývalí kůže svázané kolem beder je prý naprosto nahý. „Peters tvrdí, že byl příliš vyděšený, než aby se dal na útěk. Zjevení celou dobu sledovalo psa, dokud nebylo dotázáno, co tam pohledává,“ stojí v článku.

Chlupatý tvor na Petersovu otázku nijak nezareaguje, pouze se otočí a odejde do lesa, kde zmizí z dohledu. Co za zvláštního tvora muže a jeho psa v Bowmanském lese tak vystrašilo?

Hon na bowmanské monstrum byl neúspěšný, foto Pixabay

ŠÍLENEC NEBO BIGFOOT?

Jen co se Peters vzpamatuje, spěchá zpět do vesnice, kde o setkání v lese poví svému zaměstnavateli. Ten pochopí, že vyděšený Peters nežertuje a na monstrum uspořádá hon. Zatímco muži z vesnice prohledávají okolí, vystrašené ženy a děti se zabarikádují doma.

Tvora v lesích už lovci sice nenajdou, ale k bahně u řeky objeví stopy připomínající bosou lidskou nohu s dlouhými drápy místo nehtů. Článek v Reno Evening Gazette jako možné vysvětlení zmiňuje, že mohlo jít o vězně na útěku nebo nějakého šílence.

Jenže moderní badatelé poukazují na určité nelidské rysy bytosti. Zejména dlouhé tmavé chlupy je pak vedou k domněnce, že setkání v Bowmanském lese mohlo být jedno z prvních svědectví o přítomnosti takzvaného bigfoota, legendárního opočlověka, který údajně obývá lesnaté oblasti Severní Ameriky.

Ale nosí snad bigfootové bederní roušky ze zvířecí kůže? Některá další svědectví skutečně o podobném „oděvu“ neznámých chlupatých humanoidů vyprávějí.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 23.6.2022 1.5tis
Obří pavouci jsou odedávna oblíbeným tématem spisovatelů či režisérů. Zkazky z některých zemí však naznačují, že za vším je víc než jen populární téma. Asi nejslavnějším zástupcem obřích pavouků ve světě kryptozoologie je děsivý africký Jba Fofi. Po jeho stopách se v minulých desetiletích vydává především britský kryptozoolog William Gibbons (*1958). Ten v africké divočině původně pátrá po […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.2tis
Tzv. Tulliho papyrus je považován za možná největší důkaz o přítomnosti mimozemšťanů ve starém Egyptě vůbec. Má to ale jeden háček. Nikdo ho nemůže najít! Byl cíleně zničen? Svítek, který se údajně datuje do éry faraona Thutmose III. (vládl 1486–1425 př. n. l.), obsahuje svědectví o tom, jak z nebe sestoupil ohnivý disk. Patřit měl […]
od Dalibor Vrána 21.6.2022 2.8tis
Sebevražedný, vlastnoručně napsaný dopis amerického zpěváka Kurta Cobaina (1967–1994), se stává podezřelou okolností jeho smrti. Že tu něco nehraje, si jako první všímá soukromý detektiv Tom Grant, kterého si najala vdova po zesnulém, herečka a zpěvačka Courtney Love (*1964). Celý dopis po drtivou většinu rozsahu vůbec nepůsobí jako rozloučení se světem. Cobain zde píše o […]
od Eva Soukupová 20.6.2022 1.8tis
V průlivu Long Island Sound u amerického pobřeží leží malý ostrov zvaný Charles island. Na něm je prý ukryté aztécké zlato a k tomu ještě poklad obávaného piráta kapitána Kidda. Jenže ostrov i cennosti jsou prokleté a ten, kdo se jich pokusí zmocnit, si podepisuje rozsudek smrti.     Malý ostrov patřící k americkému státu […]
od Mirek Brát 18.6.2022 1.4tis
Blízká setkání prvního druhu se v minulosti nevyhnuly ani slavným osobnostem. Patřil k nim i německý básník Goethe. Záhadná událost se stala v době, kdy byl pozdější známý literát teprve šestnáctiletým studentem. Co vlastně Goethe pozoroval? V roce 1765 cestoval Goethe do Lipska. Putování mu znepříjemňoval nejen vytrvalý déšť, ale i špatný stav komunikací. V lokalitě mezi městy […]