Skip to content

Moře v Kanadě vyplavuje lidské nohy: Dílo přírody, nebo zvrhlého vraha?

Od roku 2007 se kanadská policie potýká s kuriózní záhadou. Na pobřeží, zejména v okolí Vancouveru, jsou opakovaně nalézány lidské nohy! Nedaří se přitom zjistit, jak se na místo dostaly a ani komu patří. Jak je vůbec možné, že se nikdy nenašel zbytek těla?

Dívka, která do Kanady přicestovala z amerického Washingtonu, tráví 20. srpen roku 2007 procházkou na pobřeží ostrova Jedediah. Během ní narazí na mořem vyplavenou běžeckou pravou botu velikosti 12. Když ji zvedne, snad aby ji následně odnesla do kontejneru, ukáže se, že v botě je ještě část lidské nohy! Policie okamžitě spustí vyšetřování s podezřením, že na místě mohlo dojít k závažnému zločinu. Pátrají nejen po identitě muže, jemuž chodidlo patří, ale i po zbytku těla. Tou dobou ještě netuší, že podobná noční můra se bude v průběhu následujících let ještě mnohokrát opakovat. Ještě tentýž měsíc je objevena další noha na ostrově Gabriola a policie se začíná obávat, že má co do činění se řáděním nového sériového vraha. Pokud je ovšem toto podezření pravdivé, stále se viníka nedaří dopadnout. Může mít tato bizarní série nálezů i jiné vysvětlení?

Běžecká bota ukrývala i kus lidské nohy…
OTAZNÍKŮ PŘIBÝVÁ

Moře ponejvíce v oblasti Britské Kolumbie průběžně vydává ještě 18 dalších bot s chodidlem či částí lidské nohy uvnitř. Poslední nález tohoto typu se datuje do letošního května. Tehdy jistý muž během nedělní procházky najde trekkingovou botu s lidským chodidlem. Frekvence takových případů je sama o sobě zarážející. Neméně podivné je, že moře na pobřeží nikdy nevyplaví jinou část těla. Nohy jsou to převážně mužské, ve většině případů jde o pravou nohu obutou v běžeckých či trekkingových botách oddělenou od těla v oblasti kotníků. Mnoho těchto ostatků nebylo dosud identifikováno, nepodařilo se ani zjistit, co se jejich vlastníkům přihodilo. Policie je pro nedostatek stop při objasňování hrozivých nálezů celkem bezradná. Přesto mluvčí tamních koronerů prohlašuje, že „není žádný důvod si myslet, že jsou tyto případy nějak propojené“. Jak k takovému závěru došli?

Jde o dílo sériového vraha?
PŘÍRODNÍ PROCES?

S přibývajícím počtem vyplavených chodidel přibývá pokusů vysvětlení pro tyto nálezy. Zatím však nebylo žádné vysvětlení zcela potvrzeno. Jedna z možných teorií tvrdí, že mohou patřit obětem lodní či letecké nehody nebo jde pozůstatky po ničivé vlně tsunami z roku 2004. První z nalezených nohou byla časem identifikována a podle policie patří muži, který trpěl depresemi. Vyšetřovatelé se proto domnívají, že spáchal sebevraždu. Proč se ale z jeho těla našlo jen chodidlo? I pro to má policie možné vysvětlení. Když se tělo dostane do vody, bota chodidlo chrání před rozkladem i rybami, které mrtvolu okusují, čímž časem dojde k oddělení této části od zbytku těla. A protože velké části běžeckých či trekkingových bot jsou tvořené lehkým pěnovým materiálem, nezmizí tak snadno pod hladinou. A proto právě chodidla obutá v těchto botách doplují až ke břehu. „Zdá se, že tyto nohy byly od těla odděleny přirozeně vlivem přírodních procesů,“ potvrzuje kanadská policistka Annie Linteau. Jejímu tvrzení nahrává fakt, že se nepodařilo zjistit, že by nohy byly useknuty či odděleny násilně. Jenže také na tomto vysvětlení něco nesedí…

ZARÁŽEJÍCÍ PRAVDĚPODOBNOST

Pokud by byla teorie policistů pravdivá, zřejmě by podobné případy byly zaznamenávány dlouhodobě a po celém světě. Jenže chodidla jsou nacházena teprve v posledních několika letech a ve stejné oblasti. Proti hovoří i statistická fakta, podle nichž jde o naprostou anomálii. Neboť už jen šance na nález dvou různých nohou a žádného těla ve stejné oblasti je jedna ku milionu. Co si potom myslet o situaci, kdy je nohou nalezeno hned 19? To vše naopak nahrává teorii, podle které by mohlo jít o nějaký druh vyřizování účtů nebo následky řádění šíleného sériového vraha s fetišem na chodidla. Je tato odpověď správná?

K nálezům došlo na pobřeží kanadského ostrova Jedediah.

Foto: Wikimedia Commons, cdn.vox-cdn.com, alchetron.com, exploringthisrock.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Víno určené pro inaugurace amerických prezidentů vyráběli Češi
epochaplus.cz

Víno určené pro inaugurace...

Korkový špunt z láhve naplněné šampaňským...
Osmdesát pater během několika vteřin: V Chigacu se s lidmi utrhl výtah!
epochaplus.cz

Osmdesát pater během několika...

Scéna jako z horroru nebo akčního filmu. Něčím...
Nela Boudová: Šokující krach manželství po pouhých dvou letech!
nasehvezdy.cz

Nela Boudová: Šokující krach...

Představitelka laborantky Kuchařové ze...
Sports Tourer s větším důrazem na sport
iluxus.cz

Sports Tourer s větším...

Nový Mercedes-Benz třídy B klade ve svém označení „Sports...
Interiérová geometrie s jasným uspořádáním
rezidenceonline.cz

Interiérová geometrie s jasným...

Základem příjemné atmosféry vily na okraji...
Počet nakažených spalničkami stále narůstá
21stoleti.cz

Počet nakažených spalničkami...

Počáteční průběh se podobá obyčejnému nachlazení...
Peníze v ohrožení!
epochalnisvet.cz

Peníze v ohrožení!

Prolomit bankovní šifrování je stejné, jako mít klíč od trezoru...
Eva Pilarová: Kolaps na pódiu
nasehvezdy.cz

Eva Pilarová: Kolaps na pódiu

Neúnavná Eva Pilarová (79) se ještě...
Nový rekordman – největší diamant severoamerického kontinentu byl nalezen v Kanadě
21stoleti.cz

Nový rekordman –...

Největší diamant Severní Ameriky byl objeven...
Zima roztočům svědčí
epochalnisvet.cz

Zima roztočům svědčí

Sezóna roztočů Roztoči nás trápí celý rok, jejich...
Technologií proti ptactvu: Nizozemci vymysleli laserový plašič s umělou inteligencí
21stoleti.cz

Technologií proti ptactvu:...

Z prostých laserových ukazovátek vycházeli...
Krimi z Německa: Útok na fotbalisty měl vynést miliony!
epochaplus.cz

Krimi z Německa: Útok na...

Policista na motocyklu se poroučí k zemi. Mohutná...