Skip to content

Moře v Kanadě vyplavuje lidské nohy: Dílo přírody, nebo zvrhlého vraha?

Od roku 2007 se kanadská policie potýká s kuriózní záhadou. Na pobřeží, zejména v okolí Vancouveru, jsou opakovaně nalézány lidské nohy! Nedaří se přitom zjistit, jak se na místo dostaly a ani komu patří.

Jak je vůbec možné, že se nikdy nenašel zbytek těla?

Dívka, která do Kanady přicestovala z amerického Washingtonu, tráví 20. srpen roku 2007 procházkou na pobřeží ostrova Jedediah. Během ní narazí na mořem vyplavenou běžeckou pravou botu velikosti 12. Když ji zvedne, snad aby ji následně odnesla do kontejneru, ukáže se, že v botě je ještě část lidské nohy!

Policie okamžitě spustí vyšetřování s podezřením, že na místě mohlo dojít k závažnému zločinu. Pátrají nejen po identitě muže, jemuž chodidlo patří, ale i po zbytku těla. Tou dobou ještě netuší, že podobná noční můra se bude v průběhu následujících let ještě mnohokrát opakovat.

Ještě tentýž měsíc je objevena další noha na ostrově Gabriola a policie se začíná obávat, že má co do činění se řáděním nového sériového vraha. Pokud je ovšem toto podezření pravdivé, stále se viníka nedaří dopadnout.

Může mít tato bizarní série nálezů i jiné vysvětlení?

Běžecká bota ukrývala i kus lidské nohy…
OTAZNÍKŮ PŘIBÝVÁ

Moře ponejvíce v oblasti Britské Kolumbie průběžně vydává ještě 18 dalších bot s chodidlem či částí lidské nohy uvnitř. Poslední nález tohoto typu se datuje do letošního května. Tehdy jistý muž během nedělní procházky najde trekkingovou botu s lidským chodidlem.

Frekvence takových případů je sama o sobě zarážející. Neméně podivné je, že moře na pobřeží nikdy nevyplaví jinou část těla. Nohy jsou to převážně mužské, ve většině případů jde o pravou nohu obutou v běžeckých či trekkingových botách oddělenou od těla v oblasti kotníků.

Mnoho těchto ostatků nebylo dosud identifikováno, nepodařilo se ani zjistit, co se jejich vlastníkům přihodilo. Policie je pro nedostatek stop při objasňování hrozivých nálezů celkem bezradná. Přesto mluvčí tamních koronerů prohlašuje, že „není žádný důvod si myslet, že jsou tyto případy nějak propojené“. Jak k takovému závěru došli?

Jde o dílo sériového vraha?
PŘÍRODNÍ PROCES?

S přibývajícím počtem vyplavených chodidel přibývá pokusů vysvětlení pro tyto nálezy. Zatím však nebylo žádné vysvětlení zcela potvrzeno. Jedna z možných teorií tvrdí, že mohou patřit obětem lodní či letecké nehody nebo jde pozůstatky po ničivé vlně tsunami z roku 2004.

První z nalezených nohou byla časem identifikována a podle policie patří muži, který trpěl depresemi. Vyšetřovatelé se proto domnívají, že spáchal sebevraždu. Proč se ale z jeho těla našlo jen chodidlo?

I pro to má policie možné vysvětlení. Když se tělo dostane do vody, bota chodidlo chrání před rozkladem i rybami, které mrtvolu okusují, čímž časem dojde k oddělení této části od zbytku těla. A protože velké části běžeckých či trekkingových bot jsou tvořené lehkým pěnovým materiálem, nezmizí tak snadno pod hladinou.

A proto právě chodidla obutá v těchto botách doplují až ke břehu. „Zdá se, že tyto nohy byly od těla odděleny přirozeně vlivem přírodních procesů,“ potvrzuje kanadská policistka Annie Linteau. Jejímu tvrzení nahrává fakt, že se nepodařilo zjistit, že by nohy byly useknuty či odděleny násilně.

Jenže také na tomto vysvětlení něco nesedí…

ZARÁŽEJÍCÍ PRAVDĚPODOBNOST

Pokud by byla teorie policistů pravdivá, zřejmě by podobné případy byly zaznamenávány dlouhodobě a po celém světě. Jenže chodidla jsou nacházena teprve v posledních několika letech a ve stejné oblasti.

Proti hovoří i statistická fakta, podle nichž jde o naprostou anomálii. Neboť už jen šance na nález dvou různých nohou a žádného těla ve stejné oblasti je jedna ku milionu. Co si potom myslet o situaci, kdy je nohou nalezeno hned 19?

To vše naopak nahrává teorii, podle které by mohlo jít o nějaký druh vyřizování účtů nebo následky řádění šíleného sériového vraha s fetišem na chodidla. Je tato odpověď správná?

K nálezům došlo na pobřeží kanadského ostrova Jedediah.

Foto: Wikimedia Commons, cdn.vox-cdn.com, alchetron.com, exploringthisrock.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč „zanikne“ podmokelský poklad?
epochaplus.cz

Proč „zanikne“ podmokelský...

Píše se rok 1771 a české země sužují...
Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...
Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Pěšky kolem světa za 13 let!
epochaplus.cz

Pěšky kolem světa za 13 let!

Letadlem je možné obletět planetu zhruba...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...