25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Paranormální jevy
Mrazivé zážitky záchranářů: Mrtvý muž zavolal pomoc manželce v neznázích
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.4.2022
3.0tis
Záchranáři občas prožívají mrazivé příběhy, foto Pixabay
332
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Záchranáři a zdravotníci, kteří se nezřídka ocitají tam, kde zrovna úřaduje smrt, si z některých výjezdů odnášejí mrazivou zkušenost, pro kterou nemají vysvětlení. Jeden takový příběh začíná v okamžiku, kdy telefon v jistém domě začne opakovaně vytáčet číslo tísňové linky.

Záchranáři občas prožívají mrazivé příběhy, foto Pixabay Telefon v domě opakovaně vytáčel číslo tísňové linky, foto Pixabay Příběh se stává ještě podivnějším, když se jeden ze záchranářů vrátí pro pletení, foto Pixabay

Bizarní příběh, se kterým se před lety svěřil na internetu jeden z jeho účastníků, se odehrává na blíže nespecifikovaném místě v USA. Vše začne ve chvíli, kdy tísňová linka 911 přijme hovor z pevné linky od neznámého volajícího.

Protože ze sluchátka se ozývá jen ticho a na dotazy operátora již nikdo neodpovídá, je na adresu, odkud hovor proběhl, vyslána hlídka se zdravotníkem, aby situaci obhlédla a provedla v domě kontrolu zdravotního stavu volajícího.

Dveře na zazvonění hlídce otevře postarší dáma, která tvrdí, že nikoho nevolala a nikdo další volat nemohl, neboť v domě od smrti svého muže před několika lety žije sama.

Záchranáři ženu přesto zkontrolují, ujistí se, že je po zdravotní stránce v pořádku a zamíří zpátky na stanici. Několik minut poté proběhne na linku 911 ze stejného čísla další hovor. Ani tentokrát se však do sluchátka nikdo neozve.

Sanitka se proto otočí a zamíří zpět. Žena opět tvrdí, že nikam nevolala. Nevykazuje přitom žádné známky zmatení či demence a tak se hlídka opět vrací. Došlo jen k nějakému omylu, nebo je dáma na dané adrese skutečně v nebezpečí?

Telefon v domě opakovaně vytáčel číslo tísňové linky, foto Pixabay

DO TŘETICE

Sanitka po krátkém rozhovoru znovu odjíždí. Tentokrát je hlídka už zpět na stanici na tísňovou linku přichází už třetí hovor z její adresy. „Přesně ve chvíli, kdy jsme přijeli zpět na stanici, stejný hovor, stejná adresa, žádná odpověď.

Znovu tam jedeme s přesvědčením, že ta stará dáma musela být zmatená. Ale tentokrát, když jsme vjeli na příjezdovou cestu, už nestála u dveří, aby nás pozdravila,“ vzpomíná jeden ze zasahujících mužů. Žena neodpoví ani na domovní zvonek, ale dveře jsou otevřené, tak záchranáři nahlédnou dovnitř. Tam spatří stařenku, jak leží na zemi a nedýchá.

Ženu se nakonec podaří stabilizovat a je převezena do nemocnice. V sanitce i tentokrát tvrdí, že záchranku nevolala a hlídka do bytu vešla téměř okamžitě poté, co upadla na zem. Jenže od třetího hovoru do chvíle, kdy záchranáři vešli do domu uplynulo asi patnáct minut.

Kdo tedy na tísňovou linku volal? Mohla to být sama pacientka, která během toho dne opakovaně upadala do stavů zmatení jako předzvěst vážnějších komplikací?

Příběh se stává ještě podivnějším, když se jeden ze záchranářů vrátí pro pletení, foto Pixabay

NEVIDITELNÝ DÍK

Ještě záhadnějším se celý případ stává v okamžiku, kdy žena po převozu požádá záchranáře, jestli by z jejího domu nemohli dovézt pletení, aby se během hospitalizace nenudila. Oslovený muž, který má nedaleko jejího domu kamaráda, s nímž se stejně plánoval po práci vidět, slíbí, že věci doveze.

Ještě téhož večera vejde do domu, aby podle instrukcí vyzvedl tašku s pletením, při svém odchodu ucítí na zádech dotek kohosi cizího a za a ním se ozve mužský hlas. „Děkuji,“ říká. Jenže když se záchranář otočí, nikdo tam není.

Spěšně se vrátí do auta, kde mezitím čekal jeho kamarád. „Proč nemohl její věci do nemocnice odvézt manžel té dámy?“ zeptá se za okamžik záchranářův přítel. Muž mu vysvětlí, že pacientka ovdověla již před několika lety.

„Vždyť jsem v okně viděl starého muže, který se usmíval a mával na mě!“ argumentuje kamarád. Že by se mezitím do domu nastěhovat někdo z příbuzných? Patřil tajemný hlas právě jemu?

TO JE MŮJ MUŽ!

Záchranář v obavách, že se v domě mohl usadit nějaký squatter, okamžitě přivolá policii. Ta dům důkladně prohledá, ale nikoho v něm nenajde a nic nenasvědčuje tomu, že by se do domu někdo snažil vloupat.

„Přivedl jsem později svého kamaráda za tou ženou a když začal popisovat chlápka, kterého v okně viděl, stařence se vehnaly slzy do očí a prohlásila: To je můj Harold.“ Setkali se dva mladíci v domě pacientky s duchem jejího zesnulého manžela?

Možná to byl to právě on, kdo v tušení, že se blíží něco zlého, opakovaně vytáčel číslo tísňové linky. Dohlížel mrtvý muž na svou lásku ze záhrobí?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 1.2tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 1.8tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.2tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 2.9tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.1tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]