27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Mrazivé zážitky záchranářů: Mrtvý muž zavolal pomoc manželce v neznázích
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.4.2022
3.0tis
Záchranáři občas prožívají mrazivé příběhy, foto Pixabay
332
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Záchranáři a zdravotníci, kteří se nezřídka ocitají tam, kde zrovna úřaduje smrt, si z některých výjezdů odnášejí mrazivou zkušenost, pro kterou nemají vysvětlení. Jeden takový příběh začíná v okamžiku, kdy telefon v jistém domě začne opakovaně vytáčet číslo tísňové linky.

Záchranáři občas prožívají mrazivé příběhy, foto Pixabay Telefon v domě opakovaně vytáčel číslo tísňové linky, foto Pixabay Příběh se stává ještě podivnějším, když se jeden ze záchranářů vrátí pro pletení, foto Pixabay

Bizarní příběh, se kterým se před lety svěřil na internetu jeden z jeho účastníků, se odehrává na blíže nespecifikovaném místě v USA. Vše začne ve chvíli, kdy tísňová linka 911 přijme hovor z pevné linky od neznámého volajícího.

Protože ze sluchátka se ozývá jen ticho a na dotazy operátora již nikdo neodpovídá, je na adresu, odkud hovor proběhl, vyslána hlídka se zdravotníkem, aby situaci obhlédla a provedla v domě kontrolu zdravotního stavu volajícího.

Dveře na zazvonění hlídce otevře postarší dáma, která tvrdí, že nikoho nevolala a nikdo další volat nemohl, neboť v domě od smrti svého muže před několika lety žije sama.

Záchranáři ženu přesto zkontrolují, ujistí se, že je po zdravotní stránce v pořádku a zamíří zpátky na stanici. Několik minut poté proběhne na linku 911 ze stejného čísla další hovor. Ani tentokrát se však do sluchátka nikdo neozve.

Sanitka se proto otočí a zamíří zpět. Žena opět tvrdí, že nikam nevolala. Nevykazuje přitom žádné známky zmatení či demence a tak se hlídka opět vrací. Došlo jen k nějakému omylu, nebo je dáma na dané adrese skutečně v nebezpečí?

Telefon v domě opakovaně vytáčel číslo tísňové linky, foto Pixabay

DO TŘETICE

Sanitka po krátkém rozhovoru znovu odjíždí. Tentokrát je hlídka už zpět na stanici na tísňovou linku přichází už třetí hovor z její adresy. „Přesně ve chvíli, kdy jsme přijeli zpět na stanici, stejný hovor, stejná adresa, žádná odpověď.

Znovu tam jedeme s přesvědčením, že ta stará dáma musela být zmatená. Ale tentokrát, když jsme vjeli na příjezdovou cestu, už nestála u dveří, aby nás pozdravila,“ vzpomíná jeden ze zasahujících mužů. Žena neodpoví ani na domovní zvonek, ale dveře jsou otevřené, tak záchranáři nahlédnou dovnitř. Tam spatří stařenku, jak leží na zemi a nedýchá.

Ženu se nakonec podaří stabilizovat a je převezena do nemocnice. V sanitce i tentokrát tvrdí, že záchranku nevolala a hlídka do bytu vešla téměř okamžitě poté, co upadla na zem. Jenže od třetího hovoru do chvíle, kdy záchranáři vešli do domu uplynulo asi patnáct minut.

Kdo tedy na tísňovou linku volal? Mohla to být sama pacientka, která během toho dne opakovaně upadala do stavů zmatení jako předzvěst vážnějších komplikací?

Příběh se stává ještě podivnějším, když se jeden ze záchranářů vrátí pro pletení, foto Pixabay

NEVIDITELNÝ DÍK

Ještě záhadnějším se celý případ stává v okamžiku, kdy žena po převozu požádá záchranáře, jestli by z jejího domu nemohli dovézt pletení, aby se během hospitalizace nenudila. Oslovený muž, který má nedaleko jejího domu kamaráda, s nímž se stejně plánoval po práci vidět, slíbí, že věci doveze.

Ještě téhož večera vejde do domu, aby podle instrukcí vyzvedl tašku s pletením, při svém odchodu ucítí na zádech dotek kohosi cizího a za a ním se ozve mužský hlas. „Děkuji,“ říká. Jenže když se záchranář otočí, nikdo tam není.

Spěšně se vrátí do auta, kde mezitím čekal jeho kamarád. „Proč nemohl její věci do nemocnice odvézt manžel té dámy?“ zeptá se za okamžik záchranářův přítel. Muž mu vysvětlí, že pacientka ovdověla již před několika lety.

„Vždyť jsem v okně viděl starého muže, který se usmíval a mával na mě!“ argumentuje kamarád. Že by se mezitím do domu nastěhovat někdo z příbuzných? Patřil tajemný hlas právě jemu?

TO JE MŮJ MUŽ!

Záchranář v obavách, že se v domě mohl usadit nějaký squatter, okamžitě přivolá policii. Ta dům důkladně prohledá, ale nikoho v něm nenajde a nic nenasvědčuje tomu, že by se do domu někdo snažil vloupat.

„Přivedl jsem později svého kamaráda za tou ženou a když začal popisovat chlápka, kterého v okně viděl, stařence se vehnaly slzy do očí a prohlásila: To je můj Harold.“ Setkali se dva mladíci v domě pacientky s duchem jejího zesnulého manžela?

Možná to byl to právě on, kdo v tušení, že se blíží něco zlého, opakovaně vytáčel číslo tísňové linky. Dohlížel mrtvý muž na svou lásku ze záhrobí?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 26.5.2022 115
Polorozbořené ruiny se ztrácejí ve tmě pozdního večera. Trosky pohltila příroda. Krvavé drama, k němuž tu došlo, dosud vyzařuje do okolí svou negativní energii. Tohle místo místní lidé považují za prokleté a vyhýbají se mu. Jiní sem naopak míří, aby odhalili pravdu. Na první pohled běžné domy, chaty a zahrady za sebou mají pohnutou historii. Dosud […]
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.9tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.6tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]