Skip to content

Na Sibiři se objevují hroby s „bezhlavými těly“. Patří prý lidem z doby Bronzové

Pět bezhlavých těl v jednom hrobě. Takový objev vzbudí pozornost. Tentokrát však těla nepatřila obětem masového vraha, zemřela nejspíše přirozenou smrtí a to asi 17 století před naším letopočtem. Přesto je na nich něco záhadného.

Nikdo přesně neví, co se stalo s jejich hlavami.

Pětici kosterních ostatků objevili archeologové v půdě zamrzlé Sibiře, nedaleko ruského města Novosibirsk. Těla nejspíše patřila lidem z takzvané Odinovské kultury, kterým se také přezdívá Kult lebek.

Tito lidé žili v době bronzové v okolí města Odino a byli specifičtí právě svým nakládáním s pozůstatky. Tito lidé těla zemřelých nejprve zbavili hlavy a až poté je pohřbily. Kde ale končily uřezané hlavy a jaký přesný účel měly, tím si není nikdo zcela jistý.

Jaký byl skutečný účel uřezaných hlav zůstává zatím záhadou. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
CHYBĚJÍCÍ LEBKY

S velkou pravděpodobnostní měly hlavy zemřelých blízkých pro tyto lidi náboženský nebo rituální význam. Jestli ale byly vystavené v náboženských stavbách, nebo u rodiny pozůstalých, tím si nikdo není jistý.

Nezodpovězenou otázkou také zůstává, kam se následně poděly všechny lebky. Zatímco bezhlavých těl už archeologové našly mnoho, doposud se nepodařilo objevit žádný hrob, který by obsahoval alespoň několik lebek, které kdysi mohly k těmto tělům patřit.

Jak doopravdy nakonec tito lidé s hlavami pozůstalých nakládali, to se nejspíše ještě nějakou chvíli nedozvíme.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články