Astrologie je dnes mezi seriózními vědci považována za pseudovědu. Jak si ale vysvětlit, že mnoho významných světových osobností, které se do dějin zapsaly svými velkými činy, bezmezně důvěřovalo její moci? A co když byla právě víra v astrologii příčinou jejich úspěchu?
Alexandr Veliký, Rudolf II., Albrecht z Valdštejna či Adolf Hitler, to je jen krátký výčet vojevůdců, králů či politiků, kteří se řídili radami astrologů a neváhali jim i přizpůsobit své životy.
V minulosti neexistoval rozdíl mezi astrologií a astronomií. Bylo běžné, že kdokoli pozoroval nebeská tělesa, snažil se zároveň vysvětlovat i jejich vliv na lidský život. Stejně tak mohl sestavovat i předpovědi a horoskopy.
Mezi nejznámější vykladače nebeských jevů a zastánce astrologie patřily i takové osobnosti, jakými byly např. řecký matematik Klaudios Ptolemaios (asi 85–165), toskánský fyzik Galileo Galilei (1564–1642) nebo anglický fyzik Isaac Newton (asi 1642–1727).
Až od 18. století je astrologie postupně zatlačována do pozadí a zařazena do škatulky okultních věd a pseudověd. Lze ale takto snadno zavrhnout něco, co po dlouhá staletí ovlivňovalo a utvářelo dějiny lidstva?
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.