Skip to content

Několik hodin uplynulo ve vteřině. Chlapec se ztratil v podivném lese

Lesy mají podivnou sílu. Některé nás dokáží pohltit na dlouhé hodiny. Děje se v nich skutečně něco záhadného, nebo se jen mezi stromy lidé dokáží zasnít tak, že ztratí pojem o čase? Podobnou otázku si nejspíše mnohokrát kladl mladý Američan, který se v lese ztratil svým přátelům.

Psalo se léto roku 2014, když se v americkém Arkansasu za podivných okolností na krátkou chvíli ztratil mladý chlapec jménem Tyler. Tyler zrovna se svými spolužáky oslavoval konec středoškolské docházky na chatě v blízkosti nedotčené přírody.

Spolu se svými dvěma přáteli se vydal do přírody, aby se trochu prošli a poznali okolí chaty. Když se v jednu chvíli rozdělili, ani je nenapadlo, že Tylera několik hodin neuvidí.

OBLOHA SE ZMĚNILA MRKNUTÍM OKA

Tyler se dostal na cestu, která namísto aby se znovu spojila s tou, po které šli jeho přátelé, vedla hlouběji do neznámého lesa. „Nebál jsem se, že bych se ztratil, vždyť jsem se mohl snadno vrátit, a tak jsem šel dál.

Brzy jsem ale cítil, že se děje něco divného. Neslyšel jsem totiž vůbec žádné zvuky. Kromě mých kroků bylo ticho jako v hrobě. Náhle jsem zpanikařil a místo, abych se vrátil, jsem se vydal směrem, kde jsem si myslel, že najdu své přátele.

Náhle se mi rozvázala bota,“ uvedl Tyler. „Zavázal jsem si tkaničku a když jsem zvedl hlavu, byl jsem v šoku. Jako by během těch několika vteřin uplynuly dlouhé hodiny, najednou byla tma. Vrátily se taky zvuky lesa, i moje myšlení se vyčistilo,“ popsal podivnou příchodu chlapec.

Tyler poté našel cestu, po které přišel, a rychle běžel zpět k chatě. Tam na něj čekali někteří z jeho kamarádů, zatímco jiní ho hledali v lese. Procházka, na které podle svých pocitů strávil okolo třiceti minut, trvala ve skutečnosti několik hodin, během kterých po chlapci začali pátrat jeho přátelé i policie.

Jeho zvláštnímu příběhu o podivném tichu a čase, který uplynul mrknutím oka, věřil v té chvíli málokdo.

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články