18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Neobjasněné události
Neobjasněná vražda Johna P. Wheelera: Mrtvý měl úzký vztah s Bílým domem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.11.2021
2.9tis
Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay
306
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Smrt Johna P. Wheelera III. je zaručeně jedním z nejkontroverznějších úmrtí posledních let. Nejen proto, že jsou jeho poslední okamžiky plné nejasností, ale také pro jeho úzké vazby s nejvyššími patry americké politiky. Ty prý mohly být hlavní příčinou jeho záhadné smrti.

Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

Tělo Johna P. Wheelera III. (1944–2010), známého také jako Jack Wheeler je nalezeno na skládce v poslední den roku 2010. Během vyšetřování vychází najevo, že se tam dostalo popelářským vozem, který ten den vyvážel velké komerční odpadkové koše v Newarku, několik kilometrů od Wheelerova domu.

Je zřejmé, že došlo k vraždě a že se Wheelerova těla kdosi zbavil tak, že ho vhodil do kontejneru. Po nějaké době se dokonce podaří vypátrat konkrétní kontejner. Jenže tady stopy končí. Není jasné, proč se v dané oblasti Wheeler pohyboval, kam mířil a kdo mu zkřížil cestu.

Policistům se podaří zmapovat Wheelerovy poslední dny až hodiny, jenže z toho, co zjistí, vyvstává jen řada dalších otázek. Mohl být odstraněn?

Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay

PŘÍLIŠ NEBEZPEČNÉ VAZBY

John Wheeler III. byl po všech stránkách neuvěřitelně uznávaným a respektovaným členem vlády USA. Podařilo se mu vystudovat tři prestižní univerzity, působil jako vyznamenaný armádní důstojník, washingtonský konzultant v mnoha funkcích, právník, člen Rady zahraničních vztahů, zvláštní asistent ministra letectva.

Určitý čas strávil také v kanceláři ministra obrany či jako prezidentský asistent po dobu funkčních období tří různých prezidentů – Ronalda Reagana (1911–2004), George H. W. Bushe (1924– 2018) a George W.

Bushe (*1946). Disponuje zdánlivě nekonečnou řadou titulů a odborností od kybernetické bezpečnosti po chemické a biologické zbraně. Díky svým kariérním úspěchům a pevným vazbám na Bílý dům má také přístup k důležitým, často tajným informacím.

A podle vyšetřovatelů je možná to všechno důvodem, proč byl zavražděn. Snažil se kdosi získat tajné informace, nebo se naopak ujistit, že nebudou vyzrazeny? Vyšetřovatelé zvažují obě možnosti a není vyloučeno, že i sám Wheeler o svém blížícím se konci věděl.

Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay

PŘED SMRTÍ MĚL STRACH

Svědecké výpovědi a záznamy bezpečnostních kamer poukazují na poněkud bizarní chování zavražděného muže. Wheelerův soused tvrdí, že za sedm měsíců, co vedle muže bydlí, jen vídal jen málokdy a jen jednou s ním hovořil.

Poslední týden před smrtí se ale z jeho domu ozývala velmi hlasitě hrající televize. Když vyšetřovatelé do domu vstoupí, jsou věci uvnitř zpřeházené a zdemolované, jako by tu někdo něco hledal. Nevylučují ale, že spoušť v domě napáchal sám Wheeler.

Wheeler sám je viděn ve vlaku cestou do práce 28. prosince a podle svědků působí rozrušeně. Následujícího dne je spatřen, jak bloudí parkovací garáží soudu v New Castlu. Má na sobě černý oblek bez kravaty, na noze má obutou pouze jednu botu a druhou drží v ruce.

Zdá se dezorientovaný a obsluze parkoviště, na kterém jeho vůz ani není zaparkovaný, tvrdí, že mu byl odcizen jeho kufřík. Záznam z podzemí garáže, na němž je zachyceno jeho zvláštní chování, podle jistých výkladů odrážející mužův strach z čehosi, jsou poslední záběry, na kterých je Wheeler naživu. Je možné, že se v dobře střežené garáži před kýmsi ukrýval?

John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

DOZVĚDĚL SE, CO NEMĚL?

Existuje hned několik teorií o tom, kým a proč byl Wheeler zavražděn. Podle jedné byl umlčen poté, co se dostal k informacím, které jeho oči nikdy spatřit neměly. V době smrti muž pracuje na výzkumu kybernetické bezpečnosti a je přímo posedlý hrozící kybernetickou válkou, na kterou, jak věří, jsou Spojené státy žalostně nepřipravené.

Je tedy možné, že se nějakým způsobem dozvěděl příliš nebezpečné informace. Předpokládá se také, že Wheeler pracoval na odhalování kybernetických útoků a trestné činnosti na národních zabezpečených sítích, což znamená, že při své práci skutečně mohl objevit něco, co neměl najít.

Něco, co by mohlo vést až do nejvyšších vrstev vlády, což by Wheelerovi podepsalo rozsudek smrti. Teoriím o vládní konspiraci nahrává extrémní neochota vyšetřovatelů sdělit, co se vlastně stalo. Je prokazatelné, že okolnosti případu byly do jisté míry zameteny pod koberec a zatajeny.

Proč? Že by snad vražda neměla být důsledně prošetřena?

Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 18.1.2022 94
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.8tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Adriana Vojtíšková 13.1.2022 2.9tis
Někdejší první dáma Argentiny Eva Perón (1919–1952) umírá jako teprve třiatřicetiletá na rakovinu dělohy roku 1952 v Buenos Aires…     Když populární Evita zemřela, bylo rozhodnuto, že její tělo bude odborně nabalzamováno. Její manžel, argentinský prezident Juan Domingo Perón (1895–1974) si poté vzal Evitino tělo s sebou do exilu, který trávil postupně ve Venezuele, […]
od Michaela Holubová 13.1.2022 3.4tis
Talentovaná herečka, která je velmi trefně nazývána „Marilyn Monroe“ francouzského filmu, umírá v nedožitých 47 letech. Přes její slávu a bohatství má však Martine Carol osobní život plný zmatků a neklidu…     Pomyslná horská dráha života nešťastné Carol zahrnuje pokus o sebevraždu, zneužívání drog a také čtyři sňatky. V profesním životě se jí nejprve […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 2.9tis
Jaroslav Štencl bydlel v přízemí dnes už zbouraného domu v Rolnické ulici v Opavě, kde žil spolu s rodiči, o patro výš bydlela jeho sestra s rodinou. Štencl ji často navštěvoval, když potřebovala pohlídat děti. „Téměř vždy nás ale vzbudil hluk, který přicházel stropem z půdního prostoru. Znělo to, jako když se po podlaze válí […]