29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Neobjasněné události
Neobjasněná vražda Johna P. Wheelera: Mrtvý měl úzký vztah s Bílým domem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.11.2021
2.9tis
Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay
306
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Smrt Johna P. Wheelera III. je zaručeně jedním z nejkontroverznějších úmrtí posledních let. Nejen proto, že jsou jeho poslední okamžiky plné nejasností, ale také pro jeho úzké vazby s nejvyššími patry americké politiky. Ty prý mohly být hlavní příčinou jeho záhadné smrti.

Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

Tělo Johna P. Wheelera III. (1944–2010), známého také jako Jack Wheeler je nalezeno na skládce v poslední den roku 2010. Během vyšetřování vychází najevo, že se tam dostalo popelářským vozem, který ten den vyvážel velké komerční odpadkové koše v Newarku, několik kilometrů od Wheelerova domu.

Je zřejmé, že došlo k vraždě a že se Wheelerova těla kdosi zbavil tak, že ho vhodil do kontejneru. Po nějaké době se dokonce podaří vypátrat konkrétní kontejner. Jenže tady stopy končí. Není jasné, proč se v dané oblasti Wheeler pohyboval, kam mířil a kdo mu zkřížil cestu.

Policistům se podaří zmapovat Wheelerovy poslední dny až hodiny, jenže z toho, co zjistí, vyvstává jen řada dalších otázek. Mohl být odstraněn?

Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay

PŘÍLIŠ NEBEZPEČNÉ VAZBY

John Wheeler III. byl po všech stránkách neuvěřitelně uznávaným a respektovaným členem vlády USA. Podařilo se mu vystudovat tři prestižní univerzity, působil jako vyznamenaný armádní důstojník, washingtonský konzultant v mnoha funkcích, právník, člen Rady zahraničních vztahů, zvláštní asistent ministra letectva.

Určitý čas strávil také v kanceláři ministra obrany či jako prezidentský asistent po dobu funkčních období tří různých prezidentů – Ronalda Reagana (1911–2004), George H. W. Bushe (1924– 2018) a George W.

Bushe (*1946). Disponuje zdánlivě nekonečnou řadou titulů a odborností od kybernetické bezpečnosti po chemické a biologické zbraně. Díky svým kariérním úspěchům a pevným vazbám na Bílý dům má také přístup k důležitým, často tajným informacím.

A podle vyšetřovatelů je možná to všechno důvodem, proč byl zavražděn. Snažil se kdosi získat tajné informace, nebo se naopak ujistit, že nebudou vyzrazeny? Vyšetřovatelé zvažují obě možnosti a není vyloučeno, že i sám Wheeler o svém blížícím se konci věděl.

Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay

PŘED SMRTÍ MĚL STRACH

Svědecké výpovědi a záznamy bezpečnostních kamer poukazují na poněkud bizarní chování zavražděného muže. Wheelerův soused tvrdí, že za sedm měsíců, co vedle muže bydlí, jen vídal jen málokdy a jen jednou s ním hovořil.

Poslední týden před smrtí se ale z jeho domu ozývala velmi hlasitě hrající televize. Když vyšetřovatelé do domu vstoupí, jsou věci uvnitř zpřeházené a zdemolované, jako by tu někdo něco hledal. Nevylučují ale, že spoušť v domě napáchal sám Wheeler.

Wheeler sám je viděn ve vlaku cestou do práce 28. prosince a podle svědků působí rozrušeně. Následujícího dne je spatřen, jak bloudí parkovací garáží soudu v New Castlu. Má na sobě černý oblek bez kravaty, na noze má obutou pouze jednu botu a druhou drží v ruce.

Zdá se dezorientovaný a obsluze parkoviště, na kterém jeho vůz ani není zaparkovaný, tvrdí, že mu byl odcizen jeho kufřík. Záznam z podzemí garáže, na němž je zachyceno jeho zvláštní chování, podle jistých výkladů odrážející mužův strach z čehosi, jsou poslední záběry, na kterých je Wheeler naživu. Je možné, že se v dobře střežené garáži před kýmsi ukrýval?

John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

DOZVĚDĚL SE, CO NEMĚL?

Existuje hned několik teorií o tom, kým a proč byl Wheeler zavražděn. Podle jedné byl umlčen poté, co se dostal k informacím, které jeho oči nikdy spatřit neměly. V době smrti muž pracuje na výzkumu kybernetické bezpečnosti a je přímo posedlý hrozící kybernetickou válkou, na kterou, jak věří, jsou Spojené státy žalostně nepřipravené.

Je tedy možné, že se nějakým způsobem dozvěděl příliš nebezpečné informace. Předpokládá se také, že Wheeler pracoval na odhalování kybernetických útoků a trestné činnosti na národních zabezpečených sítích, což znamená, že při své práci skutečně mohl objevit něco, co neměl najít.

Něco, co by mohlo vést až do nejvyšších vrstev vlády, což by Wheelerovi podepsalo rozsudek smrti. Teoriím o vládní konspiraci nahrává extrémní neochota vyšetřovatelů sdělit, co se vlastně stalo. Je prokazatelné, že okolnosti případu byly do jisté míry zameteny pod koberec a zatajeny.

Proč? Že by snad vražda neměla být důsledně prošetřena?

Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 28.11.2022 1.1tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce […]
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.2tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou […]
od Adriana Vojtíšková 26.11.2022 995
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ…     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, při němž je […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.2tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]