reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Neobjasněné události
Neobjasněná vražda Johna P. Wheelera: Mrtvý měl úzký vztah s Bílým domem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.11.2021
2.9tis
Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay
306
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Smrt Johna P. Wheelera III. je zaručeně jedním z nejkontroverznějších úmrtí posledních let. Nejen proto, že jsou jeho poslední okamžiky plné nejasností, ale také pro jeho úzké vazby s nejvyššími patry americké politiky. Ty prý mohly být hlavní příčinou jeho záhadné smrti.

Úmrtí muže provokuje konspirátory. Foto: Pixabay Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

Tělo Johna P. Wheelera III. (1944–2010), známého také jako Jack Wheeler je nalezeno na skládce v poslední den roku 2010. Během vyšetřování vychází najevo, že se tam dostalo popelářským vozem, který ten den vyvážel velké komerční odpadkové koše v Newarku, několik kilometrů od Wheelerova domu.

Je zřejmé, že došlo k vraždě a že se Wheelerova těla kdosi zbavil tak, že ho vhodil do kontejneru. Po nějaké době se dokonce podaří vypátrat konkrétní kontejner. Jenže tady stopy končí. Není jasné, proč se v dané oblasti Wheeler pohyboval, kam mířil a kdo mu zkřížil cestu.

Policistům se podaří zmapovat Wheelerovy poslední dny až hodiny, jenže z toho, co zjistí, vyvstává jen řada dalších otázek. Mohl být odstraněn?

Mrtvý muž pracoval pro tři americké prezidenty, foto Pixabay

PŘÍLIŠ NEBEZPEČNÉ VAZBY

John Wheeler III. byl po všech stránkách neuvěřitelně uznávaným a respektovaným členem vlády USA. Podařilo se mu vystudovat tři prestižní univerzity, působil jako vyznamenaný armádní důstojník, washingtonský konzultant v mnoha funkcích, právník, člen Rady zahraničních vztahů, zvláštní asistent ministra letectva.

Určitý čas strávil také v kanceláři ministra obrany či jako prezidentský asistent po dobu funkčních období tří různých prezidentů – Ronalda Reagana (1911–2004), George H. W. Bushe (1924– 2018) a George W.

Bushe (*1946). Disponuje zdánlivě nekonečnou řadou titulů a odborností od kybernetické bezpečnosti po chemické a biologické zbraně. Díky svým kariérním úspěchům a pevným vazbám na Bílý dům má také přístup k důležitým, často tajným informacím.

A podle vyšetřovatelů je možná to všechno důvodem, proč byl zavražděn. Snažil se kdosi získat tajné informace, nebo se naopak ujistit, že nebudou vyzrazeny? Vyšetřovatelé zvažují obě možnosti a není vyloučeno, že i sám Wheeler o svém blížícím se konci věděl.

Wheelerovo tělo bylo objeveno na skládce, foto Pixabay

PŘED SMRTÍ MĚL STRACH

Svědecké výpovědi a záznamy bezpečnostních kamer poukazují na poněkud bizarní chování zavražděného muže. Wheelerův soused tvrdí, že za sedm měsíců, co vedle muže bydlí, jen vídal jen málokdy a jen jednou s ním hovořil.

Poslední týden před smrtí se ale z jeho domu ozývala velmi hlasitě hrající televize. Když vyšetřovatelé do domu vstoupí, jsou věci uvnitř zpřeházené a zdemolované, jako by tu někdo něco hledal. Nevylučují ale, že spoušť v domě napáchal sám Wheeler.

Wheeler sám je viděn ve vlaku cestou do práce 28. prosince a podle svědků působí rozrušeně. Následujícího dne je spatřen, jak bloudí parkovací garáží soudu v New Castlu. Má na sobě černý oblek bez kravaty, na noze má obutou pouze jednu botu a druhou drží v ruce.

Zdá se dezorientovaný a obsluze parkoviště, na kterém jeho vůz ani není zaparkovaný, tvrdí, že mu byl odcizen jeho kufřík. Záznam z podzemí garáže, na němž je zachyceno jeho zvláštní chování, podle jistých výkladů odrážející mužův strach z čehosi, jsou poslední záběry, na kterých je Wheeler naživu. Je možné, že se v dobře střežené garáži před kýmsi ukrýval?

John Wheeler III.. Foto: Creative Commons/Unknown use/Volné dílo

DOZVĚDĚL SE, CO NEMĚL?

Existuje hned několik teorií o tom, kým a proč byl Wheeler zavražděn. Podle jedné byl umlčen poté, co se dostal k informacím, které jeho oči nikdy spatřit neměly. V době smrti muž pracuje na výzkumu kybernetické bezpečnosti a je přímo posedlý hrozící kybernetickou válkou, na kterou, jak věří, jsou Spojené státy žalostně nepřipravené.

Je tedy možné, že se nějakým způsobem dozvěděl příliš nebezpečné informace. Předpokládá se také, že Wheeler pracoval na odhalování kybernetických útoků a trestné činnosti na národních zabezpečených sítích, což znamená, že při své práci skutečně mohl objevit něco, co neměl najít.

Něco, co by mohlo vést až do nejvyšších vrstev vlády, což by Wheelerovi podepsalo rozsudek smrti. Teoriím o vládní konspiraci nahrává extrémní neochota vyšetřovatelů sdělit, co se vlastně stalo. Je prokazatelné, že okolnosti případu byly do jisté míry zameteny pod koberec a zatajeny.

Proč? Že by snad vražda neměla být důsledně prošetřena?

Wheelerův hrob v Arlingtonu, foto Phillipedison1891 / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 254
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.8tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.1tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.6tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]