24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Neobjasněné události
Neznámé monstrum zranilo v Indii 12 lidí!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.2.2019
3.8tis
44
SDÍLENÍ
3.8tis
ZOBRAZENÍ

Záhadný tvor děsí obyvatele indického státu Maháráštra. Je silný, nebezpečný a na svou kořist útočí zvlášť zákeřným způsobem. Nepodobá se přitom žádnému zvířeti, které jeho oběti kdy spatřily. A způsob útoku také známým tvorům neodpovídá. Co se tedy skrývá v indické džungli?

Obyvatelé indického venkova se čas od času potýkají s útoky lidožravých šelem, zejména tygrů či levhartů. Pokud se zvíře v oblasti usadí a jeho útoky se stanou pravidelnými, jsou tamní orgány většinou nuceny najmout si lovce, který se zvířete vypořádá jednou provždy.

Koho ale zavolat v okamžiku, kdy vesničany napadá cosi, co ani oni sami neumí identifikovat? Na koho se obrátit, když tajemný útočník vypadá spíš jako nějaký fantom než jako obyčejný tvor z džungle? Takové otázky si od začátku loňského roku kladou obyvatelé západní Indie po sérii útoků, nad kterými zůstává rozum stát.

Zatím neznámé zvíře totiž útočí zcela unikátním způsobem a očití svědkové v něm nepoznávají žádnou z šelem, které se v regionu běžně vyskytují. Napadených lidí už je nejméně 12. K tomu se v oblasti objevuje i větší množství zardousených a potrhaných ovcí. Jaké nebezpečné monstrum se tu usadilo?

VRHNE SE VÁS VE SPÁNKU!

Začátkem roku 2018 neznámý predátor opakovaně útočí na stáda ovcí v indickém státě Uríša. Mrtvým zvířatům obvykle v těle chybí jen játra a krev. Obavy před vybíravou šelmou se později rozšířily i za hranice Uríše do sousedního státu Maháráštra.

Podle indického tisku bylo nejméně 12 lidí zraněno ve vesnici Dapodi zatím neidentifikovaným tvorem. Dapodi obývají převážně dělníci z jiných států, kteří přes den pracují na plantážích a brzy večer se uloží ke spánku.

O ten plantážníky před několika měsíci připravila zákeřná šelma, jejíž útoky se odehrávají výhradně v noci, většinou mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Vše se řídí podle stejného scénáře. Zatím neznámé zvíře se vkrade do chatrčí nic netušících obětí a napadne je ve spánku.

Po střetu jim zůstávají na tělech krvavé šrámy. Jedním z napadených je pětatřicetiletý Kailas Pawar, kterému monstrum způsobilo závažné poranění hlavy. Pawar uvedl, že skončil v nemocnici si 45 stehy.

Jaké zvíře by mohlo popsané útoky provést? Pokud by se dělníci neubránili, čekal by je podobný osud jako ovce z Uríše?

Tvor řádí v rozlehlé přírodě indického státu Maháráštra.

NIKDO HO NEPOZNÁVÁ

Mezi vesničany vzrůstá strach a zatímco si vyprávějí o útocích krvelačného monstra, úřady se snaží útočníka pojmenovat. Jenže stále marně. Autority se domnívají, že může jít o útoky lidožravého levharta či hyeny, protože obě zvířata se v oblasti běžně vyskytují.

To ale napadení popírají„Zraněným lidem jsme ukázali fotografie leopardů, hyen a dokonce i lišek, ale nemohli mezi nimi zvíře identifikovat. Jenom říkali, že je větší než pes,“ prohlašuje tamní správce lesů  M.

N. Hazare. Ten zároveň přiznává, že způsob, jakým se útoky odehrávají, hyenám ani levhartům neodpovídají. Hyena si prý netroufne na jedince, kteří spí ve skupinách, což tamní dělníci dělají a levhart zase útočí tak, že kořist strhne k zemi a odtáhne pryč.

To se ale nestalo. Džungle se navíc od vesnice nachází poměrně daleko a správce se nedomnívá, že by zvířata šla za kořistí tak daleko. Takže jaké zvíře tady může útočit? Ohrožuje indické plantážníky stejné krev sající monstrum, které v sousedství zabíjí dobytek?

Nemůže jít nakonec jen o agresivního leoparda?
Foto: img.theculturetrip.com, Wikimedia Commons, www.topsimages.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 405
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.2tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 1.7tis
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.7tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]