Skip to content

Neznámé monstrum zranilo v Indii 12 lidí!

Záhadný tvor děsí obyvatele indického státu Maháráštra. Je silný, nebezpečný a na svou kořist útočí zvlášť zákeřným způsobem. Nepodobá se přitom žádnému zvířeti, které jeho oběti kdy spatřily. A způsob útoku také známým tvorům neodpovídá. Co se tedy skrývá v indické džungli?

Obyvatelé indického venkova se čas od času potýkají s útoky lidožravých šelem, zejména tygrů či levhartů. Pokud se zvíře v oblasti usadí a jeho útoky se stanou pravidelnými, jsou tamní orgány většinou nuceny najmout si lovce, který se zvířete vypořádá jednou provždy. Koho ale zavolat v okamžiku, kdy vesničany napadá cosi, co ani oni sami neumí identifikovat? Na koho se obrátit, když tajemný útočník vypadá spíš jako nějaký fantom než jako obyčejný tvor z džungle? Takové otázky si od začátku loňského roku kladou obyvatelé západní Indie po sérii útoků, nad kterými zůstává rozum stát. Zatím neznámé zvíře totiž útočí zcela unikátním způsobem a očití svědkové v něm nepoznávají žádnou z šelem, které se v regionu běžně vyskytují. Napadených lidí už je nejméně 12. K tomu se v oblasti objevuje i větší množství zardousených a potrhaných ovcí. Jaké nebezpečné monstrum se tu usadilo?

VRHNE SE VÁS VE SPÁNKU!

Začátkem roku 2018 neznámý predátor opakovaně útočí na stáda ovcí v indickém státě Uríša. Mrtvým zvířatům obvykle v těle chybí jen játra a krev. Obavy před vybíravou šelmou se později rozšířily i za hranice Uríše do sousedního státu Maháráštra. Podle indického tisku bylo nejméně 12 lidí zraněno ve vesnici Dapodi zatím neidentifikovaným tvorem. Dapodi obývají převážně dělníci z jiných států, kteří přes den pracují na plantážích a brzy večer se uloží ke spánku. O ten plantážníky před několika měsíci připravila zákeřná šelma, jejíž útoky se odehrávají výhradně v noci, většinou mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Vše se řídí podle stejného scénáře. Zatím neznámé zvíře se vkrade do chatrčí nic netušících obětí a napadne je ve spánku. Po střetu jim zůstávají na tělech krvavé šrámy. Jedním z napadených je pětatřicetiletý Kailas Pawar, kterému monstrum způsobilo závažné poranění hlavy. Pawar uvedl, že skončil v nemocnici si 45 stehy. Jaké zvíře by mohlo popsané útoky provést? Pokud by se dělníci neubránili, čekal by je podobný osud jako ovce z Uríše?

Tvor řádí v rozlehlé přírodě indického státu Maháráštra.
NIKDO HO NEPOZNÁVÁ

Mezi vesničany vzrůstá strach a zatímco si vyprávějí o útocích krvelačného monstra, úřady se snaží útočníka pojmenovat. Jenže stále marně. Autority se domnívají, že může jít o útoky lidožravého levharta či hyeny, protože obě zvířata se v oblasti běžně vyskytují. To ale napadení popírají„Zraněným lidem jsme ukázali fotografie leopardů, hyen a dokonce i lišek, ale nemohli mezi nimi zvíře identifikovat. Jenom říkali, že je větší než pes,“ prohlašuje tamní správce lesů M. N. Hazare. Ten zároveň přiznává, že způsob, jakým se útoky odehrávají, hyenám ani levhartům neodpovídají. Hyena si prý netroufne na jedince, kteří spí ve skupinách, což tamní dělníci dělají a levhart zase útočí tak, že kořist strhne k zemi a odtáhne pryč. To se ale nestalo. Džungle se navíc od vesnice nachází poměrně daleko a správce se nedomnívá, že by zvířata šla za kořistí tak daleko. Takže jaké zvíře tady může útočit? Ohrožuje indické plantážníky stejné krev sající monstrum, které v sousedství zabíjí dobytek?

Nemůže jít nakonec jen o agresivního leoparda?

Foto: img.theculturetrip.com, Wikimedia Commons, www.topsimages.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak nejlépe vnímat krásu? Podle nových poznatků “osamoceně”!
epochaplus.cz

Jak nejlépe vnímat krásu?...

Proč visí Mona Lisa v Louvru o samotě? Holá zeď, která...
KABELKY CARTIER INSPIROVÁNY IKONICKOU ČERVENOU KRABIČKOU
epochalnisvet.cz

KABELKY CARTIER INSPIROVÁNY...

Inspirace se hledá všude a když už nestačí...
Aktuálně: Vztek Rusů nad nedostavěným kosmodromem
epochaplus.cz

Aktuálně: Vztek Rusů nad...

Ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv nešetřil...
Léčba pomocí automatické kresby
nasehvezdy.cz

Léčba pomocí automatické...

Pokud vás hned po přečtení titulku...
Děkujeme, mistře Lagerfelde
iluxus.cz

Děkujeme, mistře Lagerfelde

Konec jedné módní éry. Osiřela nejen micina...
Péče v něžně hebkém pojetí
rezidenceonline.cz

Péče v něžně hebkém pojetí

Savé ručníky, župan, ze kterého se vám nebude chtít...
Táňa Vilhelmová: K partnerovi se chová jako k dítěti
nasehvezdy.cz

Táňa Vilhelmová: K partnerovi...

Jsou spolu už nějaký ten pátek, ale...
Proč se sluch zhoršuje?
epochalnisvet.cz

Proč se sluch zhoršuje?

Sluch je jeden ze základních smyslů, který je...
Běhá si, ani neví, jak
21stoleti.cz

Běhá si, ani neví, jak

Novinka na poli autonomní robotiky se...
Světelné znečištění netrápí jen astronomy
21stoleti.cz

Světelné znečištění netrápí...

„Dvě věci naplňují mysl vždy novým a...
Praktičtí lékaři a jejich budoucnost
21stoleti.cz

Praktičtí lékaři a jejich...

Jak zvýšit zájem o nepovinná očkování? Čeká nás příval...
VIDEO: Vtipné pády na lanovce
epochaplus.cz

VIDEO: Vtipné pády na lanovce

Pokud nejste nadaní pro...