reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Náboženství a okultismus
Obávaný mnich Abel: Nostradamus východu
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 7.6.2022
3.4tis
Mnich předpovídá příchod Antikrista. Foto: Pixabay
391
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Tento prorok úspěšně předpovídal velmi konkrétní historické události ve své vlasti a jeho vize se zakrátko staly natolik obávanými, že se jej vrchnost snažila umlčet.

Mnich předpovídá příchod Antikrista. Foto: Pixabay Předpověděl průběh vlády i přesné datum smrti ruské carevny Kateřiny II. Veliké. Foto: Creative commons -  volné dílo Car Pavel I. údajně po osobním setkání s mnichem Abelem nechává sepsat jeho zlověstná proroctví  Foto: Creative commons - volné dílo

Na konci svého života Abel údajně tajně sepsal knihu o příchodu Antikrista, v níž předpověděl datum soudného dne…

Mnich Abel, vlastním jménem Vasilij Vasiljev (1757–1841), je ruský umělec a především prorok, jehož předpovědi se specializují hlavně na vládce a osudy jeho vlasti.

Tento muž, který své schopnosti objevil až ve věku téměř třiceti let, za svého života úspěšně předpověděl průběh vlády i přesné datum smrti ruské carevny Kateřiny II. Veliké (1729–1796), stejně jako jejího následovníka, kontroverzního panovníka Pavla I. Ruského (1754–1801).

Ve svých prorockých knihách hovoří také o Napoleonově tažení do Ruska v roce 1812 a popisuje zničující požár hlavního ruského města Moskvy v témže roce.

Jak už to ale bývá, naplněním svých pro Rusko nepříjemných vizí mnich Abel tehdy spíše trpí a za svůj jasnovidecký dar se dočká jen opakovaného věznění a pronásledování. Jeho pověst jej však každopádně předchází a lidé jej považují za nejlepšího ruského proroka své doby.

Předpověděl průběh vlády i přesné datum smrti ruské carevny Kateřiny II. Veliké. Foto: Creative commons – volné dílo

TRUHLA S TAJEMSTVÍM

Car Pavel I. údajně po osobním setkání s mnichem Abelem nechává sepsat jeho zlověstná proroctví do knih o budoucnosti Ruska a nařizuje zapečetit je v jakési truhle, kterou nesmí nikdo otevřít po dobu 100 let.

Proč? Byly v knihách popsány všechny hrůzy, kterými později tato země v průběhu dějin skutečně prošla, nebo chtěl Pavel jen zabránit panice, kterou Abelovy předpovědi tehdy vyvolávaly? Vždyť později byl vydán dokonce dekret, který mnichovi zakazoval jeho vize jakkoliv veřejně prezentovat!

Ona truhla s proroctvím se bohužel v toku času kamsi ztratila, a to zřejmě nenávratně. Nikdo tak dnes nemůže říci, zda na slova tajuplného a obávaného mnicha Abela nakonec došlo. A pokud ano, tak mlčí.

Car Pavel I. údajně po osobním setkání s mnichem Abelem nechává sepsat jeho zlověstná proroctví Foto: Creative commons – volné dílo

KDY PŘIJDE ANTIKRIST?

Není to ale jen budoucnost Ruska, co mnich Abel předpovídal. Podle starých zpráv údajně na konci svého života sepsal své nejděsivější proroctví – knihu o příchodu Antikrista. Měl v ní zmiňovat přesné datum soudného dne.

A jak už víme z jeho věštecké minulosti, právě v určování dat byl Vasilij Vasiljev až mrazivě přesný. Jenže písemné záznamy obsáhlých vizí mnicha Abela se bohužel dochovaly jen útržkovitě, spisy většinou vinou pronásledování tohoto proroka nenávratně zmizely.

Tento osud postihl i onu tajemnou knihu o příchodu Antikrista a dnes už tak zřejmě nikdo netuší, zda byla zničena, či je někde ukryta a čeká, až budou její slova konfrontována se skutečností.

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 5.7.2022 45
Zhruba v 15. století se ve Francii a Německu vyskytoval vskutku podivný fenomén, a to především u řádových sester. V kronikách se mluví o nejpodivnější epidemii všech dob. Vše údajně začalo u jedné jediné ženy, která z ničeho nic začala mňoukat. Postupem času se k ní přidávají další a další, přičemž mňoukají každý den po […]
od Pavel Polcar 4.7.2022 1.6tis
Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku, přesto byla ve své době ortodoxní židovská sekta známá jako Esejci velmi uznávaná. Jedná se o společenství lidí, kteří měli svá vlastní pravidla a byli silně vzdělaní v astronomii, léčitelství a tajných naukách. To je však jen zlomek toho, co podle legend uměli. Boží, nebo ďáblovy děti? […]
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.3tis
5. srpna 2011 se dvanáctiletý Dale Ostrander ocitá na 25 minut pod hladinou ledového Pacifiku. Když ho záchranáři konečně nachází a vytahují na břeh, nedýchá a jeho srdce nebije. V nemocnici je uveden do umělého spánku, vyhlídky nejsou dobré. Předpokládá se, že mu po takové době bez kyslíku odumřel mozek. Po čtyřech dnech se ale […]
od Jiří Nechanický 2.7.2022 1.7tis
Badatelé v poslední době hledají na stranách Bible důkazy přistání UFO na Zemi. Verše první kapitoly knihy proroka Ezechiela z 6. století před naším letopočtem mluví záhadně: „Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu.“ Boží zjevení, nebo UFO? Ezechiel […]
od Jiří Nechanický 1.7.2022 864
Kniha Zjevení dráždí lidskou fantazii odedávna. Mnozí v ní spatřují reálnou vidinu přicházejícího konce pozemských časů, který proběhne divoce a nemilosrdně. Mohutný konec světa nás ale čekal podle vykladačů již mnohokrát. Kde se skrývá pravda? Zjevení Janovo neboli Janova Apokalypsa je nejslavnější a zároveň nejděsivější biblickou prorockou knihou. Její jazyk je natolik tajemný a symbolický, že […]