Skip to content

Opakování známého Ďatlovova incidentu? V Uralu se ztratila další výprava

Zánik Ďatlovovy výpravy v roce 1959 je jednou z nejznámějších a do dnes nevyjasněných záhad. Může se podivná historie opakovat i dnes, kdy se ztratili další turisté?

Ďatlovovu výpravu představovala skupina zkušených horolezců, která se vydala do ruského pohoří Ural. Jedné noci se jim ale stalo něco děsivého a záhadného. Zdá se, že členové výpravy vyběhly v noci ze stanů, jen spoře oblečeni a vyděšení na smrt.

Jejich mrtvá těla byla později nalezena ve zvláštním stavu. Některým například chyběly oči nebo jazyk, jiná vykazovala podivně vysokou úroveň radiace.

Památník skupině, která za záhadných okolností zemřela. ZDROJ: Wikimedia Commons, volné dílo, autor: Дмитрий Никишин
Desítky teorií

Existují snad desítky teorií o tom, co se výpravě přihodilo. Od testu nukleárních zbraní, přes útok sněžného muže po setkání s UFO. Jedna z více realistických teorií zase tvrdí, že za zkázu skupiny nese vinu takzvaná desková lavina, ojedinělý jev, který nejprve pohřbil výpravu pod masou sněhu.

Ani tuto relativně racionální tezi, ani žádnou jinou, se ale zatím nepodařilo potvrdit.

Vzpomínky na tragicky zesnulou výpravu se nyní vrátily s novou silou, a to díky skupince osmi turistů, která se před nedávnem ztratila na téměř stejném místě. Do Uralu se skupina vydala, aby vzdala hold těm, kteří zde před šedesáti lety zemřeli.

Samotné je však možná potkal podobný osud – už několik dní se totiž nehlásí. Je to jen pouhá náhoda, nebo se v průsmyku Uralu skrývá něco, co si právě vyžádalo další oběti?

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články