Skip to content

Opravdový Tarzan? Chlapce v Jižní Africe údajně vychovaly opice!

Píše se rok 1987, kdy v divočině Jižní Afriky objevili lidé z oblasti Sundumbili chlapce, starého přibližně pět let, který žil s největší pravděpodobností od malička bez nějakého kontaktu s lidmi. Měl zlomenou nohu, a jeho chování spíše než člověka připomínalo zvíře.

Chlapce převzali od lidí policisté, a následně ho umístili do nedalekého ústavu pro postižené děti, kde dostal jméno Saturday Mthiyane, podle dne, kdy byl nalezen a podle příjmení ředitele ústavu.

U chlapce se brzy začaly objevovat sklony k násilí, odmítal si hrát s ostatními dětmi, mnohem raději jim ubližovat. Problémy dělal také personálu ústavu, utíkal oknem a také kradl z kuchyně syrové maso, které jedl.

Odborníci, kteří se o chlapce zajímali, věřili, že byl vychován opicemi, podobně jako pohádkový Tarzan. Napovídaly tomu další chlapcovi rysy, miloval banány a jídlo házel do vzduchu a pté chytal do pusy.

I po deseti letech v ústavu Saturday nepromluvil jediné slovo, a nikdy se u něj neobjevily známky nějaké nemoci.

Kým doopravdy Saturday byl a( kdo se o něj v divoké africké přírodě staral) zůstává záhadou i dnes. A nejspíše zůstane už napořád. Chlapec totiž zemřel v roce 2007, kdy v ústavu vypukl požár.

Foto: mysteriesunsolved.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články