Skip to content

Děsivý nález lidských ostatků: Komu patřila záhadná kostra objevená v dole v Jeseníkách?

Lampa osvětlí prostor chodby, která již velmi dlouho neslouží svým původním účelům. Na jedné její straně se nachází cosi divného, co sem vůbec nepatří. Jedná se o mužskou kostru! Komu však patřila?

Děsivý nález lidských ostatků byl učiněn v dnes již téměř zapomenuté chodbě někdejšího zlatého dolu Marie Pomocné III. Přesněji v jeho východní větvi. Tuto lokalitu byste našli v Jeseníkách poblíž městečka Zlaté hory.

Jeho název (nepřekvapivě) souvisí opět s těžbou drahého kovu barvy slunce, který se v okolí Zlatých hor těžil již ve středověku. Jedná se o pohraniční region, ležící dnes nedaleko Polska. Ale kdo mohl být onen neznámý mrtvý?

Nebylo o něm zjištěno mnoho. Uvnitř bývalé hornické štoly se ocitl zřejmě někdy ve 20. letech minulého století. Proč?

Okolí Zlatých hor je dodnes plné zapomenutých důlních chodeb. (ilustrační snímek)

U mrtvého byla totiž nalezena zrezivělá „kapesní“ pistole německé značky Mann a zoxidovaná mince z roku 1915. Jak se tam muž – přezdívaný jako Wolfgang – dostal? Zřejmě se nechtěně propadl na nestabilním podloží do chodeb dolu!

Podle pistole se snad mohlo jednat o vojáka, nebo snad jiného příslušníka ozbrojených sil. Šlo o zběha, či špióna? Snad. Vždyť tato oblast byla kolem roku 1920 – kdy byla pistole Mann vyrobena – neklidným územím na rozhraní Československa a Německa.

Navíc územím plným slezských Němců! Okolí Zlatých hor je dodnes plné zapomenutých důlních chodeb. Nezkoušejte zde však raději pátrat. Toto území je i dnes kvůli nestabilnímu podloží životu nebezpečné…

Foto: PeterDargatz, JacekAbramowitz, pixabay.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články