26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Neobjasněné události
Panika v Indii: Řádit tam měli děsiví vlkodlaci
Filip Appl
od Filip Appl 24.10.2022
2.9tis
Vlkodlaci mají dle legend řádit hlavně za úplňku. Foto: Pixabay
300
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Vlkodlak. Děsivý kříženec člověka a vlka. Lítá bestie, která za úplňku ztrácí sebekontrolu a neváhá vraždit zvířata i lidi. Alespoň tak to praví mnohé legendy z celého světa. Vlkodlaci nejsou neznámí ani v Indii, kde měli řádit především v 90. letech.

Vlkodlaci mají dle legend řádit hlavně za úplňku. Foto: Pixabay Zprávy o nebezpečných vlčích smečkách se v Indii objevují často. Foto: Pixabay Ani vlk ani muž? Co překvapilo Situ Devi? Foto: Pixabay

Ačkoliv vlky a vlkodlaky si lidé u nás spojují hlavně s evropským prostorem, jde o fenomén, který není cizí ani orientálním zemím včetně miliardové Indie. Poprvé se o něm začíná hromadně mluvit v roce 1878.

Tehdy dochází ve státě Uttar Pradesh na severu země k obrovskému nárůstu útoků vlků na lidi. Během několika měsíců umírá přes 600 lidí a řada dalších je zraněna. Především venkovskými oblastmi cloumá panika a nikdo nechápe, proč jsou náhle vlci tak agresivní a krvežízniví.

Objevují se navíc zprávy, že některá z útočících zvířat jsou abnormálně velká, nebo že se někteří vlci před očima přeživších dokonce změnili na člověka. Panika časem dostoupí takové úrovně, že lidé opouští vesnice a uchylují se do větších měst.

Likvidaci venkova nakonec zastaví až rozsáhlá úřední akce, během které jsou lidé přesvědčováni, že jde jen o vlky, a především vysoké odměny za hlavy vlků. Proč dodnes mnoho lidí věří, že tehdy v Indii opravdu řádili vlkodlaci?

JSOU ZPÁTKY

V průběhu 20. století je víra ve vlkodlaky v Indii podobná jako v ostatních zemích světa. Především v chudších a odlehlých oblastech lidé věří, že vlkodlačí kletba existuje a různými způsoby se proti ní snaží chránit.

Přesto k žádným tak rozsáhlým útokům, jako byl ten z 19. století, už nedochází. Tedy až do 90. let. Počínaje dubnem 1996 se v oblasti opět začínají šířit zprávy o rostoucí agresivitě vlčích smeček a o nebezpečných útocích.

Terčem útoků se stávají především malé děti a kojenci, které vlci napadají mnohdy i v blízkosti lidských obydlí a za bílého dne. „Mohutné zvíře popadlo nejmenší dítě, čtyřletého chlapce jménem Anand Kumar, a odneslo ho do bujného porostu kukuřice a sloní trávy.

Pátrací skupina našla o tři dny později jen hlavu,“ stojí v jedné policejní zprávě z té doby.

Zprávy o nebezpečných vlčích smečkách se v Indii objevují často. Foto: Pixabay

NEBYL TO VLK, TVRDÍ

Ačkoliv v médiích se záhy objevují odborníci upozorňující, že jde jen o obyčejné vlky, mezi lidmi z vesnických oblastí se opět začínají šířit zvěsti, že takové útoky nejsou přirozené a že mezi vlky někteří lidé spatřili i tvory, kteří jsou něčím úplně jiným.

„Objevily se zprávy, že viděli vlky pobíhat po dvou nohách, že šlo o napůl lidské napůl vlčí monstra, které nebylo možné fyzicky zranit. Brzy se opět šířila panika, že tam venku jsou vlkodlaci,“ uvádí americký kryptozoolog Brent Swancer, který upozorňuje hlavně na výpověď dívky jménem Sita Devi.

Ta údajně viděla, jak jedna ze šelem zabila jejího bratra, aby se vzápětí proměnila ve vysokého muže. „Když na nás úředníci budou tlačit, abychom řekli, že to byl vlk, řekneme to. Ale viděli jsme na vlastní oči, že to vlk nebyl,“ prohlásila dívka. Její výpověď přitom nebyla zdaleka jediná.

OBJEVÍ SE ZNOVU?

Vlk táhnoucí oběť, který se náhle postavil na zadní a utekl. Vlčí bytost se zarostlou tváří a divokýma lidskýma očima, kterou uviděl chlapec ve své ložnici nebo chlupatá lidská postava na mýtině, kterou neskolil ani výstřel z pušky.

Podobných zpráv přichází v letech 1996 až 1999 desítky a počet obětí jde do stovek. Ruku v ruce s tím však přibývá i nenávisti ve společnosti. Množí se útoky na cizince, které pověrčiví lidé považují za vlkodlaky a objevuje se i lynčování podezřelých z řad méně oblíbených nebo podivínských obyvatel.

Koncem tisíciletí nakonec útoky ustanou, k čemuž údajně dopomohou obrovské odměny za zabité vlky. Dnes, po více než dvaceti letec, se však mnoho lidí obává, že jednou přijde další vlna těchto vražedných útoků.

A upozorňují, že dokud společnost nepřipustí, že je za vším něco mnohem tajemnějšího, než jen přemnožení vlků, budou opět umírat lidé. Mají pravdu? Nebo spíše než o vlkodlaky šlo jen o obvyklou lidskou pověrčivost?

Ani vlk ani muž? Co překvapilo Situ Devi? Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.11.2022 746
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.8tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, […]
od Mirek Brát 24.11.2022 2.7tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název Tatry […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 2.3tis
Vědci si již několik let lámou hlavu nad bizarním chováním některých mořských savců. Jejich početná hejna se záměrně vrhají na mělčinu a pokud se někomu podaří dostat je zpět do vody, nezřídka se mermomocí snaží dostat znovu na pláž. Pokoušejí se o sebevraždu?     Na západním pobřeží Austrálie asi 300 kilometrů od Perthu v […]
od Dalibor Vrána 23.11.2022 2.6tis
31. říjen, Halloween, je dnem, kdy za neobvyklých okolností umírá několik slavných osobností. Patří mezi ně legendární mistr úniků Harry Houdini (1874–1926), ale není zdaleka jediný… Tento původem maďarský iluzionista a eskamotér je ve své době obdivovanou celebritou. Ve 20. letech mu umírá matka a to v něm probouzí zájem o nadpřirozeno. Se svou manželkou […]