reklama
29. června 1968: Během letu z amerického Illinois do Texasu z paluby letadla za nejasných okolností mizí jeden z cestujících - Jerrold Potter.
Domů     Paranormální jevy
Paranormální jevy v přímém přenosu: Vyšetřovatele posedl duch!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 31.5.2022
2.9tis
Lovci duchů se rozhodli prozkoumat strašidelný dům v Indianě, foto Pixabay
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Do strašidelného sídla Whispers Estate. Kde v minulosti došlo k několika úmrtím, se před časem vydaly dvě skupiny lovců duchů, kteří své vyšetřování z místa vysílali na internetu. Živý přenos začne být mnohem mrazivější v okamžiku, kdy jeden z účastníků začne projevovat znaky posednutí.

Whispers Estate je strašidelný dům ve městě Mitchell v americkém státě Indiana. Tento dům má skutečně temnou historii včetně několika úmrtí. Není proto divu, že v něm byla zaznamenána již řada paranormálních jevů.

K odvážnému kroku se odhodlají dvě skupiny vyšetřovatelů paranormálních jevů. Jde o youtubery z kanálů LiveSciFi a IPRAstrong, jejichž týmy se spojí, aby odvysílaly 48hodinový živý přenos z vyšetřování ve strašidelném domě.

Během dvou dnů a nocí týmy provádějí sérii pokusů, při nichž se jim podaří získat obdivuhodné množství zdařilých EVP záznamů, tedy údajných hlasů duchů zachycených nahrávacím zařízením. Dramatičtější okamžiky ale přijdou druhé noci, kdy dojde na seanci se spiritistickou tabulkou.

Není až příliš nebezpečné provádět takovou seanci v domě, kde byla prokazatelně zaznamenána přítomnost ne zrovna přátelských entit? Youtubeři zřejmě na riskantní rozhodnutí jen tak nezapomenou.

Kamera vyšetřovatelů zachytila několik mrazivých okamžiků, foto Pixabay

BOŽSKÁ HELMA A DĚSIVÝ SMÍCH

Během pokusu sedí v oddělené místnosti ve tmě muž s experimentálním zařízením na hlavě. Říká se mu božská přilba. Zjednodušeně jde o helmu vyvinutou vědcem v oboru neurologie Michaelem Persingerem (1945–2018).

Po připojení k počítači dokáže tato helma vysílat do mozku impulzy, které usnadní přechod do stavu transu, jehož pro komunikaci se záhrobím využívají i různá média. V další místnosti pak ostatní vyšetřovatelé provádějí seanci či seanci alespoň přihlížejí.

Jeden z nich je i kameraman David Scott, který se v průběhu experimentu rozhodne opustit místnost se seancí a zkontrolovat svého kolegu s božskou helmou. Když vstoupí do jeho pokoje, celý zkoprní. Muž sedí na posteli a upřeně zírá do kamery s děsivým úsměvem na tváři.

Za několik vteřin se začne hystericky smát. Dostal se jen do transu díky přilbě, nebo se ho zmocnila některá z entit v domě?

Video z vyšetřování, údajné posednutí je zachyceno v čase 17:45

ODHODÍ  TABULKY A JDE…

Proti obyčejnému transu hovoří fakt, že jeho oči jsou na záběrech zcela černé. Sám se později svěřuje, že cítil, jako by do jeho těla na chvíli něco vstoupilo a nutilo ho to se stále smát. Vystrašený Scott se po tomto incidentu vrátí do místnosti se seancí, jen aby zjistil, že i ostatní členové týmu se chovají podivně.

Tim Wood, který prováděl seanci nad Ouija tabulkou spolu s Kirsten Manning, zírá své společnici upřeně do očí, pak odhodí část tabulky a odejde. Žena ho nabádá, aby se nejprve rozloučili a ukončili seanci, ale Wood beze slova odejde.

Jeho společnice ho dožene až v suterénu domu, kde jí nejprve tvrdí, že chce být sám, ale nakonec se nechá přesvědčit, aby seanci uzavřeli. Oba týmy vyšetřovatelů věří, že došlo minimálně k částečnému posednutí, které vyvolalo použití Ouija tabulky. Nebo snad šlo o pouhé divadlo za účelem získání sledovanosti?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.1tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.4tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]