26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
Paranormální jevy v přímém přenosu: Vyšetřovatele posedl duch!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 31.5.2022
2.9tis
Lovci duchů se rozhodli prozkoumat strašidelný dům v Indianě, foto Pixabay
285
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Do strašidelného sídla Whispers Estate. Kde v minulosti došlo k několika úmrtím, se před časem vydaly dvě skupiny lovců duchů, kteří své vyšetřování z místa vysílali na internetu. Živý přenos začne být mnohem mrazivější v okamžiku, kdy jeden z účastníků začne projevovat znaky posednutí.

Whispers Estate je strašidelný dům ve městě Mitchell v americkém státě Indiana. Tento dům má skutečně temnou historii včetně několika úmrtí. Není proto divu, že v něm byla zaznamenána již řada paranormálních jevů.

K odvážnému kroku se odhodlají dvě skupiny vyšetřovatelů paranormálních jevů. Jde o youtubery z kanálů LiveSciFi a IPRAstrong, jejichž týmy se spojí, aby odvysílaly 48hodinový živý přenos z vyšetřování ve strašidelném domě.

Během dvou dnů a nocí týmy provádějí sérii pokusů, při nichž se jim podaří získat obdivuhodné množství zdařilých EVP záznamů, tedy údajných hlasů duchů zachycených nahrávacím zařízením. Dramatičtější okamžiky ale přijdou druhé noci, kdy dojde na seanci se spiritistickou tabulkou.

Není až příliš nebezpečné provádět takovou seanci v domě, kde byla prokazatelně zaznamenána přítomnost ne zrovna přátelských entit? Youtubeři zřejmě na riskantní rozhodnutí jen tak nezapomenou.

Kamera vyšetřovatelů zachytila několik mrazivých okamžiků, foto Pixabay

BOŽSKÁ HELMA A DĚSIVÝ SMÍCH

Během pokusu sedí v oddělené místnosti ve tmě muž s experimentálním zařízením na hlavě. Říká se mu božská přilba. Zjednodušeně jde o helmu vyvinutou vědcem v oboru neurologie Michaelem Persingerem (1945–2018).

Po připojení k počítači dokáže tato helma vysílat do mozku impulzy, které usnadní přechod do stavu transu, jehož pro komunikaci se záhrobím využívají i různá média. V další místnosti pak ostatní vyšetřovatelé provádějí seanci či seanci alespoň přihlížejí.

Jeden z nich je i kameraman David Scott, který se v průběhu experimentu rozhodne opustit místnost se seancí a zkontrolovat svého kolegu s božskou helmou. Když vstoupí do jeho pokoje, celý zkoprní. Muž sedí na posteli a upřeně zírá do kamery s děsivým úsměvem na tváři.

Za několik vteřin se začne hystericky smát. Dostal se jen do transu díky přilbě, nebo se ho zmocnila některá z entit v domě?

Video z vyšetřování, údajné posednutí je zachyceno v čase 17:45

ODHODÍ  TABULKY A JDE…

Proti obyčejnému transu hovoří fakt, že jeho oči jsou na záběrech zcela černé. Sám se později svěřuje, že cítil, jako by do jeho těla na chvíli něco vstoupilo a nutilo ho to se stále smát. Vystrašený Scott se po tomto incidentu vrátí do místnosti se seancí, jen aby zjistil, že i ostatní členové týmu se chovají podivně.

Tim Wood, který prováděl seanci nad Ouija tabulkou spolu s Kirsten Manning, zírá své společnici upřeně do očí, pak odhodí část tabulky a odejde. Žena ho nabádá, aby se nejprve rozloučili a ukončili seanci, ale Wood beze slova odejde.

Jeho společnice ho dožene až v suterénu domu, kde jí nejprve tvrdí, že chce být sám, ale nakonec se nechá přesvědčit, aby seanci uzavřeli. Oba týmy vyšetřovatelů věří, že došlo minimálně k částečnému posednutí, které vyvolalo použití Ouija tabulky. Nebo snad šlo o pouhé divadlo za účelem získání sledovanosti?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.7tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]