10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Paranormální jevy
Peche: Po kletbě se na ostrově nikomu nedaří
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 7.7.2022
2.7tis
Ostrov Peche je dnes pustý, foto Nastynnate / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
265
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Na řece Detroit v Kanadě sedí malý ostrov Peche, kde se koncem 19. století odehrála velká nespravedlnost. Od té doby je ostrov zatížen kletbou, která přináší zmar a smrt každému, kdo by se tu chtěl usadit.

Ostrov Peche je dnes pustý, foto Nastynnate / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Obchodník Hiram Walker, foto Lyncht / Creative Commons / CC0 Sídlo Walkerových nakonec zachvátil požár, foto Pixabay

V místech, kde se řeka Detroit vlévá do jezera Saint Clair, sedí dnes neobydlený kanadský ostrov, který byl proklet na konci 19. století. V 80. letech ostrov pokojně obývala francouzská rodina Laforetových.

Ti ovšem byli trnem v oku pro obchodníka s potravinami a alkoholem Hirama Walkera, který měl s ostrovem vlastní plány a Laforetovi mu stáli v cestě. Bylo nutné se tehdejších obyvatel zbavit.

Jeho muži proto na podzim roku 1882 vtrhnou do domu francouzské rodiny, hodí na stůl nějaké peníze a štěknou na Rosalii Laforetovou, matku rodiny, že do jara musí zmizet. Snad aby si Walker svůj plán pojistil, odehrálo se během následujících měsíců několik útoků na obyvatele ostrova Peche, jsou zničeny i jejich zásoby na zimu a tak zdrcená rodina svůj milovaný domov opouští.

Říká se, že Rosalie Laforetová dobře znala způsoby domorodých indiánů a pak půdu ostrova před odchodem proklíná. „Na tomto ostrově nikdo nic neudělá!“ vykřikuje údajně. Je dnes ostrov opuštěn právě kvůli její kletbě?

Obchodník Hiram Walker, foto Lyncht / Creative Commons / CC0

ZKÁZA WALKEROVÝCH

Rodina obchodníka Walkera se na Peche nastěhuje brzy. Vyroste tu jejich honosné sídlo se 40 místnostmi, sadem, golfovým hřištěm zázemím pro kočáry. Jeho triumf ale nemá dlouhého trvání. Syn obchodníka Willis Walker umírá v 28 letech zanedlouho poté.

V mladém věku umírá i jeho další syn Edward Chandler Walker. Sám Hiram Walker utrpí mrtvici a jeho podnik nakonec zcela zruinuje prohibice.

To se už píše rok 1926 a sídlo Walkerových zůstává prázdné. O tři roky později budovu zachvátí požár neznámého původu a zkáza dynastie Walkerových je dokonána. Od té doby se na ostrově Peche už nikdo neusadí.

Nikdo nechce riskovat, že se stane další obětí staré kletby. Byla slova vyřčená násilně vyhnanou Rosalií Laforetou příčinou této zkázy?

Sídlo Walkerových nakonec zachvátil požár, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 10.8.2022 346
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 548
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 950
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.9tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 2.1tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]