5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Peche: Po kletbě se na ostrově nikomu nedaří
Peche: Po kletbě se na ostrově nikomu nedaří
od 7.7.2022
2.7tis
Ostrov Peche je dnes pustý, foto Nastynnate / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
265
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Na řece Detroit v Kanadě sedí malý ostrov Peche, kde se koncem 19. století odehrála velká nespravedlnost. Od té doby je ostrov zatížen kletbou, která přináší zmar a smrt každému, kdo by se tu chtěl usadit.

Ostrov Peche je dnes pustý, foto Nastynnate / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Obchodník Hiram Walker, foto Lyncht / Creative Commons / CC0 Sídlo Walkerových nakonec zachvátil požár, foto Pixabay

V místech, kde se řeka Detroit vlévá do jezera Saint Clair, sedí dnes neobydlený kanadský ostrov, který byl proklet na konci 19. století. V 80. letech ostrov pokojně obývala francouzská rodina Laforetových.

reklama

Ti ovšem byli trnem v oku pro obchodníka s potravinami a alkoholem Hirama Walkera, který měl s ostrovem vlastní plány a Laforetovi mu stáli v cestě. Bylo nutné se tehdejších obyvatel zbavit.

Jeho muži proto na podzim roku 1882 vtrhnou do domu francouzské rodiny, hodí na stůl nějaké peníze a štěknou na Rosalii Laforetovou, matku rodiny, že do jara musí zmizet.

Snad aby si Walker svůj plán pojistil, odehrálo se během následujících měsíců několik útoků na obyvatele ostrova Peche, jsou zničeny i jejich zásoby na zimu a tak zdrcená rodina svůj milovaný domov opouští.

Říká se, že Rosalie Laforetová dobře znala způsoby domorodých indiánů a pak půdu ostrova před odchodem proklíná. „Na tomto ostrově nikdo nic neudělá!“ vykřikuje údajně. Je dnes ostrov opuštěn právě kvůli její kletbě?

Obchodník Hiram Walker, foto Lyncht / Creative Commons / CC0
Obchodník Hiram Walker, foto Lyncht / Creative Commons / CC0

ZKÁZA WALKEROVÝCH

Rodina obchodníka Walkera se na Peche nastěhuje brzy. Vyroste tu jejich honosné sídlo se 40 místnostmi, sadem, golfovým hřištěm zázemím pro kočáry. Jeho triumf ale nemá dlouhého trvání. Syn obchodníka Willis Walker umírá v 28 letech zanedlouho poté.

reklama

V mladém věku umírá i jeho další syn Edward Chandler Walker. Sám Hiram Walker utrpí mrtvici a jeho podnik nakonec zcela zruinuje prohibice.

To se už píše rok 1926 a sídlo Walkerových zůstává prázdné. O tři roky později budovu zachvátí požár neznámého původu a zkáza dynastie Walkerových je dokonána. Od té doby se na ostrově Peche už nikdo neusadí.

Nikdo nechce riskovat, že se stane další obětí staré kletby. Byla slova vyřčená násilně vyhnanou Rosalií Laforetou příčinou této zkázy?

Sídlo Walkerových nakonec zachvátil požár, foto Pixabay
Sídlo Walkerových nakonec zachvátil požár, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 230
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.1tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.6tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 3.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím