30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Reportáže
Podivná smrt Coreyho Scherbeye: Policie se prý snažila utajit důkazy vražd
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 18.4.2020
6.4tis
Corey Scherbey se synem, foto Gladys a Ed Scherbeyovi
342
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Mnoho podivných okolností obklopuje smrt 38letého Kanaďana Coreyho Scherbeye. Policejní zprávy jsou plné chyb a nesrovnalostí a jeho přítelkyně, která je přesvědčena, že šlo o vraždu, brzy také záhadně umírá.

Stopy podle šokovaných pozůstalých vedou až k vysoce postaveným lidem. Ti ovšem nechtějí nebo nemohou promluvit.

Corey Scherbey se synem, foto Gladys a Ed Scherbeyovi Rodina se pokoušela získat informace všemi dostupnými prostředky, foto Gladys a Ed Scherbeyovi Zoufalí rodiče. foto Gladys a Ed Scherbeyovi Policisté ze všeho viní drogy
Rodina se pokoušela získat informace všemi dostupnými prostředky, foto Gladys a Ed Scherbeyovi

V noční můru každého rodiče se pro Gladys Scherbey promění rutinní návštěva dospělého syna v jeho domě v kanadském Chilliwicku. Když 22. srpna 2011 zazvoní u dveří 38 letého Coreyho Scherbeye, nikdo neodpoví.

Žena tedy vstoupí a s hrůzou vykřikne. Její syn je mrtvý a na první pohled je patrné, že neodešel dobrovolně. Muž klečí ohnutý přes pohovku s tváří přitisknutou na polštáře a pod ním je kaluž zaschlé krve.

Zděšená žena se vrhne k Scherbeyovu tělu a vezme do dlaní jeho hlavu, snad aby ho naposledy objala. V tu chvíli se jí podlomí kolena. Uvědomí si totiž, že mu chybí uši, místo nichž má v hlavě jen dvě krvavé díry.

Na podlaze opodál leží část jeho skalpu. Na zemi jsou viditelné krvavé otisky bot, krev je i na klice dveří a na peněžence Coreyho, v níž chybí veškerá hotovost. Co děsivého se v domě odehrálo a proč musel muž zemřít?

Zoufalí rodiče. foto Gladys a Ed Scherbeyovi

MOHOU ZA TO DROGY?

Výše uvedený popis děsivé scény podává nejen matka mrtvého muže i jeho strýc, kterého žena okamžitě zavolala a byl na místě mezi prvními. Policejní zpráva ovšem líčí zcela jinou verzi. Muž prý nemá žádná viditelná zranění, krev pod ním se objevila, protože tělo přirozeně vypudilo veškeré tekutiny a nebyly zaznamenány žádné známky toho, že by se v domě pohybovala další osoba.

Existenci krvavých stop policisté zcela popírají a nikde nezmiňují ani chybějící uši mrtvoly. Podle závěru koronera zemřel na předávkování kokainem a alkoholem. Něco takového ale pozůstalí rezolutně odmítají.

„Do očí mě okamžitě udeřily krvavé stopy na schodech a ohromující množství krve na podlaze. A k mému zděšení také část hlavy mého synovce ležící uprostřed obývacího pokoje,” prohlašuje Marty Jordan.

K něčemu takovému by jen těžko mohlo dojít přirozeným rozkladem. Navíc je Scherbey znám tím, že zarputile odmítá alkohol a drogy, při nemoci se dokonce zdráhá vzít si i obyčejný aspirin. Stojí za nepřesnostmi ve zprávě jen odbytá práce policistů, nebo spíše snaha něco utajit?

Policisté ze všeho viní drogy

JDOU I PO MNĚ!

Celá záležitost má ještě mrazivější dohru. Koncem roku 2011 do domu rodičů zesnulého muže vstoupí Coreyova kamarádka Tammy Bourdon, vypadá prý rozrušeně a paranoidně. Tvrdí, že Corey byl zavražděn a pachatelé teď jdou po ní, aby se jí také zbavili.

Zanedlouho je Tammy skutečně nalezena mrtvá. Podle oficiálních závěrů se řízla do prstu a zemřela na otravu krve. Je její bizarní smrt jen náhoda, nebo se naplnily ženiny obavy? Scherbeyovi po této události o to hlasitěji upozorňují na rozpory v policejní zprávě a to, jak moc se rozchází se skutečností, ovšem marně.

Úřady se nehodlají věcí jakkoliv zabývat. Podezření, že se smrtí Coreyho nikdo nezabývá na čísi příkaz, ještě zesílí v roce 2014, kdy Gladys Scherbey dostává záhadný dopis. Anonymní pisatel naznačuje, že by za vraždou měla být zhrzená žena, jenže ti, kteří o všem vědí, jsou příliš vysoce postavení, než aby promluvili.

Do čeho se muž zapletl? A proč se policie snaží jeho smrt zamést pod koberec? Vodítkem by mohlo být svědectví otce Coreyho Scherbeye, který ho navštívil tři dny předtím, než bylo objeveno jeho tělo. Ten den v domě viděl neznámou ženu, o které se Corey zdráhal cokoliv říct a svého otce se rychle zbavil.

Jenže policie se ani nenamáhá získat popis této osoby. Mohla být přitom poslední, kdo muže viděl živého! Po letech marných bojů se pozůstalým podařilo alespoň vynutit si přezkoumání podivného úmrtí. Výsledky by měly být známy v následujících týdnech. Dozví se rodina konečně pravdu?

Foto: Gladys a Ed Scherbeyovi
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května (kolem 1:25 hodin) zachytily bezpečnostní […]
od Eva Soukupová 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]