Skip to content

Podivná smrt Coreyho Scherbeye: Policie se prý snažila utajit důkazy vražd

Mnoho podivných okolností obklopuje smrt 38letého Kanaďana Coreyho Scherbeye. Policejní zprávy jsou plné chyb a nesrovnalostí a jeho přítelkyně, která je přesvědčena, že šlo o vraždu, brzy také záhadně umírá.

Stopy podle šokovaných pozůstalých vedou až k vysoce postaveným lidem. Ti ovšem nechtějí nebo nemohou promluvit.

Rodina se pokoušela získat informace všemi dostupnými prostředky, foto Gladys a Ed Scherbeyovi

V noční můru každého rodiče se pro Gladys Scherbey promění rutinní návštěva dospělého syna v jeho domě v kanadském Chilliwicku. Když 22. srpna 2011 zazvoní u dveří 38 letého Coreyho Scherbeye, nikdo neodpoví. Žena tedy vstoupí a s hrůzou vykřikne. Její syn je mrtvý a na první pohled je patrné, že neodešel dobrovolně. Muž klečí ohnutý přes pohovku s tváří přitisknutou na polštáře a pod ním je kaluž zaschlé krve.

Zděšená žena se vrhne k Scherbeyovu tělu a vezme do dlaní jeho hlavu, snad aby ho naposledy objala. V tu chvíli se jí podlomí kolena. Uvědomí si totiž, že mu chybí uši, místo nichž má v hlavě jen dvě krvavé díry.

Na podlaze opodál leží část jeho skalpu. Na zemi jsou viditelné krvavé otisky bot, krev je i na klice dveří a na peněžence Coreyho, v níž chybí veškerá hotovost. Co děsivého se v domě odehrálo a proč musel muž zemřít?

Zoufalí rodiče. foto Gladys a Ed Scherbeyovi
MOHOU ZA TO DROGY?

Výše uvedený popis děsivé scény podává nejen matka mrtvého muže i jeho strýc, kterého žena okamžitě zavolala a byl na místě mezi prvními. Policejní zpráva ovšem líčí zcela jinou verzi. Muž prý nemá žádná viditelná zranění, krev pod ním se objevila, protože tělo přirozeně vypudilo veškeré tekutiny a nebyly zaznamenány žádné známky toho, že by se v domě pohybovala další osoba.

Existenci krvavých stop policisté zcela popírají a nikde nezmiňují ani chybějící uši mrtvoly. Podle závěru koronera zemřel na předávkování kokainem a alkoholem. Něco takového ale pozůstalí rezolutně odmítají.

„Do očí mě okamžitě udeřily krvavé stopy na schodech a ohromující množství krve na podlaze. A k mému zděšení také část hlavy mého synovce ležící uprostřed obývacího pokoje,” prohlašuje Marty Jordan. K něčemu takovému by jen těžko mohlo dojít přirozeným rozkladem.

Navíc je Scherbey znám tím, že zarputile odmítá alkohol a drogy, při nemoci se dokonce zdráhá vzít si i obyčejný aspirin. Stojí za nepřesnostmi ve zprávě jen odbytá práce policistů, nebo spíše snaha něco utajit?

Policisté ze všeho viní drogy
JDOU I PO MNĚ!

Celá záležitost má ještě mrazivější dohru. Koncem roku 2011 do domu rodičů zesnulého muže vstoupí Coreyova kamarádka Tammy Bourdon, vypadá prý rozrušeně a paranoidně. Tvrdí, že Corey byl zavražděn a pachatelé teď jdou po ní, aby se jí také zbavili.

Zanedlouho je Tammy skutečně nalezena mrtvá. Podle oficiálních závěrů se řízla do prstu a zemřela na otravu krve. Je její bizarní smrt jen náhoda, nebo se naplnily ženiny obavy? Scherbeyovi po této události o to hlasitěji upozorňují na rozpory v policejní zprávě a to, jak moc se rozchází se skutečností, ovšem marně.

Úřady se nehodlají věcí jakkoliv zabývat. Podezření, že se smrtí Coreyho nikdo nezabývá na čísi příkaz, ještě zesílí v roce 2014, kdy Gladys Scherbey dostává záhadný dopis. Anonymní pisatel naznačuje, že by za vraždou měla být zhrzená žena, jenže ti, kteří o všem vědí, jsou příliš vysoce postavení, než aby promluvili.

Do čeho se muž zapletl? A proč se policie snaží jeho smrt zamést pod koberec? Vodítkem by mohlo být svědectví otce Coreyho Scherbeye, který ho navštívil tři dny předtím, než bylo objeveno jeho tělo. Ten den v domě viděl neznámou ženu, o které se Corey zdráhal cokoliv říct a svého otce se rychle zbavil.

Jenže policie se ani nenamáhá získat popis této osoby. Mohla být přitom poslední, kdo muže viděl živého! Po letech marných bojů se pozůstalým podařilo alespoň vynutit si přezkoumání podivného úmrtí. Výsledky by měly být známy v následujících týdnech.

Dozví se rodina konečně pravdu?

Foto: Gladys a Ed Scherbeyovi
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Povzbuzující koupel
nasehvezdy.cz

Povzbuzující koupel

Jste v podzimním období unavená? Trápí vás...
Charitativní Aukční lahve Pilsner Urquell odhaleny
iluxus.cz

Charitativní Aukční lahve...

V uplynulém týdnu byla představena další...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Zachránil Ottu Wichterleho před koncentrákem dopis kolegovi?
epochaplus.cz

Zachránil Ottu Wichterleho...

„Díky autorství patentu na kontaktní čočky jste se mohl...
Nový nízkonákladový depozitář v Čáslavi
21stoleti.cz

Nový nízkonákladový depozitář...

Ve čtvrtek 22. října byla v prostorách Národního...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Vražda Filipa Makedonského: Měla v ní prsty jeho vlastní manželka?
epochalnisvet.cz

Vražda Filipa Makedonského:...

„To snad ne!“ rozčílí se mocná Olympias,...
Perníková chaloupka Ráby u Pardubic
epochanacestach.cz

Perníková chaloupka Ráby u...

Pokud plánujete...
Které knihy označoval osobní lékař Marie Terezie za nechutné?
epochaplus.cz

Které knihy označoval osobní...

„Pustili tam lidi leda kvůli tomu, aby se...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Zdravotnické centrum následné péče v Letňanech
21stoleti.cz

Zdravotnické centrum následné...

Nemocnice Na Bulovce je poskytovatelem zdravotních...
Dejte si koupel snů
nasehvezdy.cz

Dejte si koupel snů

Není nad to, dát si v sychravém...