Skip to content

Podivná smrt Coreyho Scherbeye: Policie se prý snažila utajit důkazy vražd

Mnoho podivných okolností obklopuje smrt 38letého Kanaďana Coreyho Scherbeye. Policejní zprávy jsou plné chyb a nesrovnalostí a jeho přítelkyně, která je přesvědčena, že šlo o vraždu, brzy také záhadně umírá.

Stopy podle šokovaných pozůstalých vedou až k vysoce postaveným lidem. Ti ovšem nechtějí nebo nemohou promluvit.

Rodina se pokoušela získat informace všemi dostupnými prostředky, foto Gladys a Ed Scherbeyovi

V noční můru každého rodiče se pro Gladys Scherbey promění rutinní návštěva dospělého syna v jeho domě v kanadském Chilliwicku. Když 22. srpna 2011 zazvoní u dveří 38 letého Coreyho Scherbeye, nikdo neodpoví. Žena tedy vstoupí a s hrůzou vykřikne. Její syn je mrtvý a na první pohled je patrné, že neodešel dobrovolně. Muž klečí ohnutý přes pohovku s tváří přitisknutou na polštáře a pod ním je kaluž zaschlé krve.

Zděšená žena se vrhne k Scherbeyovu tělu a vezme do dlaní jeho hlavu, snad aby ho naposledy objala. V tu chvíli se jí podlomí kolena. Uvědomí si totiž, že mu chybí uši, místo nichž má v hlavě jen dvě krvavé díry.

Na podlaze opodál leží část jeho skalpu. Na zemi jsou viditelné krvavé otisky bot, krev je i na klice dveří a na peněžence Coreyho, v níž chybí veškerá hotovost. Co děsivého se v domě odehrálo a proč musel muž zemřít?

Zoufalí rodiče. foto Gladys a Ed Scherbeyovi
MOHOU ZA TO DROGY?

Výše uvedený popis děsivé scény podává nejen matka mrtvého muže i jeho strýc, kterého žena okamžitě zavolala a byl na místě mezi prvními. Policejní zpráva ovšem líčí zcela jinou verzi. Muž prý nemá žádná viditelná zranění, krev pod ním se objevila, protože tělo přirozeně vypudilo veškeré tekutiny a nebyly zaznamenány žádné známky toho, že by se v domě pohybovala další osoba.

Existenci krvavých stop policisté zcela popírají a nikde nezmiňují ani chybějící uši mrtvoly. Podle závěru koronera zemřel na předávkování kokainem a alkoholem. Něco takového ale pozůstalí rezolutně odmítají.

„Do očí mě okamžitě udeřily krvavé stopy na schodech a ohromující množství krve na podlaze. A k mému zděšení také část hlavy mého synovce ležící uprostřed obývacího pokoje,” prohlašuje Marty Jordan. K něčemu takovému by jen těžko mohlo dojít přirozeným rozkladem.

Navíc je Scherbey znám tím, že zarputile odmítá alkohol a drogy, při nemoci se dokonce zdráhá vzít si i obyčejný aspirin. Stojí za nepřesnostmi ve zprávě jen odbytá práce policistů, nebo spíše snaha něco utajit?

Policisté ze všeho viní drogy
JDOU I PO MNĚ!

Celá záležitost má ještě mrazivější dohru. Koncem roku 2011 do domu rodičů zesnulého muže vstoupí Coreyova kamarádka Tammy Bourdon, vypadá prý rozrušeně a paranoidně. Tvrdí, že Corey byl zavražděn a pachatelé teď jdou po ní, aby se jí také zbavili.

Zanedlouho je Tammy skutečně nalezena mrtvá. Podle oficiálních závěrů se řízla do prstu a zemřela na otravu krve. Je její bizarní smrt jen náhoda, nebo se naplnily ženiny obavy? Scherbeyovi po této události o to hlasitěji upozorňují na rozpory v policejní zprávě a to, jak moc se rozchází se skutečností, ovšem marně.

Úřady se nehodlají věcí jakkoliv zabývat. Podezření, že se smrtí Coreyho nikdo nezabývá na čísi příkaz, ještě zesílí v roce 2014, kdy Gladys Scherbey dostává záhadný dopis. Anonymní pisatel naznačuje, že by za vraždou měla být zhrzená žena, jenže ti, kteří o všem vědí, jsou příliš vysoce postavení, než aby promluvili.

Do čeho se muž zapletl? A proč se policie snaží jeho smrt zamést pod koberec? Vodítkem by mohlo být svědectví otce Coreyho Scherbeye, který ho navštívil tři dny předtím, než bylo objeveno jeho tělo. Ten den v domě viděl neznámou ženu, o které se Corey zdráhal cokoliv říct a svého otce se rychle zbavil.

Jenže policie se ani nenamáhá získat popis této osoby. Mohla být přitom poslední, kdo muže viděl živého! Po letech marných bojů se pozůstalým podařilo alespoň vynutit si přezkoumání podivného úmrtí. Výsledky by měly být známy v následujících týdnech.

Dozví se rodina konečně pravdu?

Foto: Gladys a Ed Scherbeyovi
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vesmír plní všechna přání!
nasehvezdy.cz

Vesmír plní všechna přání!

Přemýšlela jste nad tím, proč se někomu přání tak...
Zajímavosti vesmíru: Jaké jsou nejextrémnější planety?
epochaplus.cz

Zajímavosti vesmíru: Jaké jsou...

Planet je ve vesmíru...
Frederique Constant: 88 zlatých hodinek pro cestovatele
iluxus.cz

Frederique Constant: 88...

Classic Manufacture WorldTimer z dílen ženevské...
Na Europě existuje život, tvrdí vědkyně
epochalnisvet.cz

Na Europě existuje život,...

Šance nalézt na Europě, měsíci planety Jupiter,...
Kam sahá psí láska? Během experimentu zachránila svého majitele třetina psů
21stoleti.cz

Kam sahá psí láska? Během...

O silném poutu mezi psy a lidmi se asi...
Hrad Sloup: Skalní hnízdo, odkud poustevníci shlíželi do kraje
epochanacestach.cz

Hrad Sloup: Skalní hnízdo,...

Strmá a nedostupná skála...
Češi se podíleli na odkrytí vzniku kovu
21stoleti.cz

Češi se podíleli na odkrytí...

Mezinárodní tým složený z vědců z Česka,...
Jak na drobná poranění
nasehvezdy.cz

Jak na drobná poranění

Nejjednoduším způsobem, jak odřeniny a drobné ranky...
Opeřený zabiják hadů
epochalnisvet.cz

Opeřený zabiják hadů

Hadilov písař je hvězdou Afriky. Tamní farmáři si ho...
Hry na akciovém trhu: Zabil se největší spekulant všech dob kvůli dluhům?
epochaplus.cz

Hry na akciovém trhu: Zabil se...

„Pokořím Wall Street. Jednou to dokážu,“ šeptá si roku 1891 čtrnáctiletý americký kluk a...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Návrat na Staré bělidlo: Babiččino údolí
epochanacestach.cz

Návrat na Staré bělidlo:...

Spisovatelka Božena...