Bezhvězdnou nocí se nese kvílení a tříštění skla. „To je určitě z rezidence Boleskine House,“ je jasné lidem, žijícím u jezera Loch Ness. Dům je totiž podle nich prokletý.
Sama se v něm rozsvěcují světla, vznášejí se předměty a tříští okenní tabulky. Jde o následek toho, že zde v minulosti žil Antikrist a prováděl děsivé satanské rituály?
Kdo by neznal skotské jezero Loch Ness? Dvojnásob to platí pro milovníky tajemna. Není divu. „Jezero se dokonce stalo vítězem ankety o nejzáhadnější místo na světě,“ upozorňuje publicistka Hana Komiňová.
Na dně jeho vod má žít bájná nestvůra, která čas od času údajně zvedá nad hladinu svůj dlouhý krk s rohatou hlavou. Ledovcové pleso ale překvapivě není tím nejděsivějším a nejtemnějším místem v údolí Great Glen. To je třeba hledat na okolních svazích.
Jde o sídlo Boleskine House. Senzibilové, kterých sem v minulosti zavítaly desítky, zde zaznamenali obrovské množství negativní energie. Domem se prý před více jak 100 lety proháněly bytosti z říše stínů. Ukrývají se tu dodnes?
Údajný vstup do pekla
Nad lehce zčeřenou hladinu jezera Loch Ness se nese dusivý černý kouř. A co hůř, doléhá sem také srdcervoucí lidský ryk. Opodál totiž zuří ničivý požár. Plameny k nebi šlehají právě v místech, kde dnes stojí Boleskine House.
Území je od pradávna spojováno s temnými silami. „Měla se tu nacházet propast, sloužící jako brána pekelná,“ připomíná záhadolog Waylon Jordan. Podle jiných legend používali rokli pohané, kteří do ní svrhávali své oběti.
Ve středověku byla zavezena hlínou a postaven nad ní kostel. Temné síly si to prý nenechají líbit. Svatostánek při jedné z prvních bohoslužeb zničehonic zachvátí požár. Jeho masivní vrata se sama od sebe zavřou a uzamknou a všichni věřící v něm tak uhoří.
Sídlo černého mága
Z oken rezidence Boleskine House se do okolí line podivné zelinkavé světlo. Nechvalně proslulý okultista Aleister Crowley (1875–1947) se v ní snaží provést magický rituál podle Abramelinova grimoáru. Na místě někdejšího kostela později vyroste rozložité sídlo.
To si roku 1899 koupí Crowley, který o sobě tvrdí, že je Antikristem. Mladý černý mág tehdy usilovně hledá místo, kde by mohl vyvolávat pekelné bytosti. Boleskine House se mu k tomuto účelu zdá jako naprosto ideální.
24letý Crowley zde provádí seance, během nichž naváže kontakt s bezpočtem astrálních bytostí. V rezidenci se navíc pouští do obřadů, při nichž vyvolává démony. Těch má v domě žít až 100 najednou.
Nevysvětlitelné požáry
Z honosných zdí lochneského sídla zbývají jen ohořelé ruiny. Crowley stráví v Boleskine House dlouhých 14 let. Podle Abramelinova grimoáru se v něm pokouší vyvolat také dvanáct vládců pekel. Neuspěje a krátce na to se odstěhuje pryč.
Místní se domu ale i nadále obloukem vyhýbají. Podle nich tu totiž občas sama poblikávají světla, levitují tu věci a hlavně se po něm prohánějí záhadné bytosti. „V domě byla skleněná stěna.
Opakovaně se rozletěla a roztříštila na kusy, jak jí prolétla nahromaděná energie,“ popisuje spisovatel Luboš Y. Koláček (*1960). V hlavní hale se prý navíc zjevují uťaté hlavy a kutálí se po místnosti.
Od chvíle, kdy se Crowley odstěhuje, dům mnohokrát nevysvětlitelně vzplane. Naposledy se tak stalo v roce 2019. Podle záhadologů se síly zla snaží dům zničit, uvolnit pekelnou bránu a prodrat se konečně na svět.