9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Pražská Troja, místo kruté vraždy: Nese dodnes opuštěný dům punc dřívější otřesné události?
Pražská Troja, místo kruté vraždy: Nese dodnes opuštěný dům punc dřívější otřesné události?
od 28.9.2023
3.1tis
Dům působil velmi smutně již na první pohled. Foto: Petr Matura
329
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Na zapomenutý, opuštěný objekt v pražské čtvrti Troja mě upozornil přítel, jenž byl k němu přiveden v podstatě náhodou. Objevil jej při svých pravidelných toulkách. Okamžitě ho zaujal svou tísnivou energií.

A tak, bez přílišného váhání, navíc, když viděl, že dům není oplocený, vypadá neobydleně a velice zchátrale, vstoupil…

Dům působil velmi smutně již na první pohled. Foto: Petr Matura

Okamžitě však zaznamenal ponurou atmosféru domu. K pozitivnímu naladění samozřejmě nepřispěly ani zašpiněné části oděvů, zašlé předměty denní potřeby nebo rozházené zbytky písemností. Rozhodl se tedy, že o domě a jeho bývalých obyvatelích zjistí něco bližšího.

Zdokumentoval jedno pohozené, více než patnáct let staré vyúčtování za poskytování telekomunikačních služeb.

Atmosféra domu byla ponurá a nebylo to jen opuštěností stavby. Foto: Petr Matura
Atmosféra domu byla ponurá a nebylo to jen opuštěností stavby. Foto: Petr Matura

Co se to děje?

Během své návštěvy zde však navíc zcela jasně a zřetelně uslyšel hlasité lidské kroky. Přitom si byl naprosto jist, že je objekt zcela opuštěný. Po důkladné prohlídce všech místností v domě a následně rovněž také i sklepa také neobjevil živou duši…

Dům přitom nelze rychle opustit, neboť z jedné strany se vypíná příkrá, hustě zalesněná stráň – a z té druhé se k východu dostanete poměrně komplikovaně a zdlouhavě, přes rozlehlou, zpustlou, stromy a keři zarostlou zahradu.

Případný návštěvník z masa a kostí by navíc rovněž zcela jistě neunikl ani bedlivé pozornosti psího hlídače z pozemku sousedního stavení… Jak si tedy vše vysvětlit?

Paranormální aktivity objasněny?

Na základě onoho vyfotografovaného dokladu později můj přítel došel k hrůznému zjištění, že v domě se před řadou let odehrála brutální vražda, kdy osamělý, starý pán, který tady bydlel, důvěřivě do domu pozval své vlastní vrahy.

Ti ho před vraždou neváhali týrat, aby získali informace o případných cennostech. Jednalo se tehdy o velmi bolestivou a pomalou smrt. Mohla se snad celá tato otřesná událost nesmazatelně zapsat do energie domu?

V domě došlo k násilné vraždě. Foto: Petr Matura
V domě došlo k násilné vraždě. Foto: Petr Matura

Vlastní zkušenost

Dům jsem navštívil i já. Mohu potvrdit, že negativní energie tu vyzařuje na každém kroku. Podotýkám, že jsem zde nebyl sám a navíc se jednalo o krásný, slunečný den, který rozhodně nenahrával žádným chmurným myšlenkám.

Přesto jsme se všichni ze skupinky cítili stísněně a každý z nás postupně nabýval dojmu, že jsme zde „někým“ intenzivně pozorováni.

Je možné, že nebohá duše zákeřně zavražděného dosud nenašla svůj klid a zoufale bloudí po svém bývalém domě, místě úkladné vraždy?

V domě byla silná negativní energie. Foto: Petr Matura
V domě byla silná negativní energie. Foto: Petr Matura

Prchají i bezdomovci

Zarážející je i skutečnost, že domu se až do dnešních dnů důsledně vyhýbají i místní bezdomovci, kteří mají polorozpadlou chatrč jen o pár set metrů dále.

Jako kdyby i oni v zapomenutém objektu cítili neklid místa, vepsané zlo a jeho negativní působení… Proč by jinak, výměnou za provizorní boudu, pohrdli pevným a viditelně opuštěným přístřeším?

Foto: Petr Matura
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.12.2023 229
Nastěhovali jste se do nového domu a máte pocit, že tam nebydlíte tak úplně sami? Nebo jste se s přáteli rozhodli vyrazit na průzkum dávno opuštěné budovy, ve které prý straší? ENIGMA vám představuje 7 technologických pomůcek, bez kterých se při kontaktu s nadpřirozenem neobejdete! Povede se vám s nimi získat důkaz o existenci duchů?   Diktafon Cena: kolem 1000 Kč   Tzv.
od 9.12.2023 569
Šumava byla již od pradávna drsným místem s nelehkými životními podmínkami a zejména zima zde bývala velice krutá. Opuštěné vesničky v zimě často zůstávaly zcela odříznuté od ostatní civilizace, a tak se často jen čekalo, až sníh a mráz povolí a bude možné se vrátit do běžného života. Ne každý však měl to štěstí a zimu přežil, ale výše zmíněné podmínky neumožňovaly pohřbít nebožtíka řádně a včas.
od 8.12.2023 1.8tis
Hlavní dominantou amerického městečka Carrollton v Alabamě je bezmála 150 let stará soudní budova. Pozornost nepoutá jen honosným vzhledem, ale také velkou šipkou u okna v podkroví. Ve skleněné tabulce, na niž ukazuje, je možné spatřit cosi, co připomíná vyděšenou lidskou tvář. Podle legendy patří otroku Henrymu Wellsovi. Je to možné? Nad nevelký Carr
od 7.12.2023 2.9tis
Může jít o lovce duchů komunikujícího s duší, která v našem světě zůstala uvězněna. Nebo přízračnou postavu plížící se hřbitovem, z níž vidíme jen stín. Ale jakmile se něco takového podaří natočit na video, jedná se o prvotřídní, celosvětovou senzaci! Proto vám ENIGMA představuje devět nejzáhadnějších videozáznamů z posledních let!   Z minulosti známe spoustu rozmazaných fotek a zrnitýc
od 6.12.2023 3.2tis
Kanadský národní park Nahanni je opředen děsivými legendami, které odpovídají jeho hrozivé krajině. Historie dala místu přezdívku Údolí bezhlavých mužů a mnozí věří, že je tato oblast, plná neobyčejných přírodních krás, také pořádně strašidelná. Mají pravdu? Neohrožení cestovatelé, kteří chtějí zdolat peřeje řeky Nahanni nebo dobýt impozantní Cirqu
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a