Skip to content

Předpovídá piktogram z Manton Drove pád Evropské unie?

Agrosymboly jsou geometrické obrazce objevující se v polích na různých místech světa. Každý rok přibývají další a nikdo nedokáže říci, jak vznikly. Udivují zejména jejich rozměry a dokonalý způsob provedení, jenž je výsledkem neznámé technologie. Obrazec, který vznikl roku 2012 v kolébce agrosymbolů, ve Velké Británii, stojí za pozornost.

Každoročně se na travnatých zemědělských plochách objevují desítky agrosymbolů. Některé jsou na první pohled prací vtipálků a zapadnou rychle v zapomnění, jiné dokáží zvednout veřejnost ze židle a udrží se v paměti ještě dlouho poté. Do druhé skupiny patří kruh z Manton Drove. Jaro roku 2012 se pomalu chýlí ke konci a sezona kruhů v obilí je v plném proudu. Na jednom z polí se objevuje další obrazec. Na místo se rychle sjíždějí reportéři i UFO nadšenci a obrazec zkoumají. Podle některých tvrzení ukazuje pozoruhodně propracovaný vzhled na konkrétní datum a čas. Jiní se domnívají, že jde o předzvěst velkých politickým změn. Co se nám snaží neznámí autoři sdělit?

Obrazec z Manton Drove v roce 2012.
GENIÁLNÍ DESIGN

Je 2. června 2012 a v Londýně vrcholí přípravy na letní olympijské hry. Nemalou pozornost budí také místo západně od sportovního dějiště. Pole ječmene v oblasti Manton Drove v anglickém hrabství Wiltshire nevypadá jako obvykle. Monotónní zelenou plochu narušuje osm soustředných kruhů s nepravidelnou výplní. Už na první pohled je zřejmé, že jde o hádanku toužící po svém rozluštění a badatelé se pouštějí do práce. Obrazec, který ohromuje nejen svou velikostí ale i zajímavou konstrukcí, se zdá geometricky naprosto přesný. Kruhy jsou úhledné a linie shodné. Vytvoření tak přesného útvaru při takové velikosti by muselo být velmi obtížné, jak ale badatelé upozorňují, není to nemožné. Jaké poselství obrazec přináší? Ani tentokrát se nedokáží badatelé jednohlasně shodnout. Je to varování neznámé civilizace, nebo dílo šikovných pozemšťanů?

NOVODOBÁ BABYLONSKÁ VĚŽ?

Amatérští i profesionální badatelé se snaží rozlousknout poselství, které v sobě agrosymbol skrývá. Možné rozřešení záhady na sebe nenechává dlouho čekat a příznivci kruhů v obilí přicházejí s připomínkou, že obrazec se velmi podobá tzv. polárním hodinám ze spořiče monitoru. Ten je navíc volně ke stažení na internetu.

Výpočet data podle obrazce.

Časový údaj pak vypočítávají na večerní hodiny 4. srpna 2012. Pokud by se ovšem datum vypočítávalo opačným směrem, tzn. rok by znázorňoval vnější kruh a vteřiny poslední vnitřní kruh, dojdeme data 21. prosince 2012 pár minut po půlnoci. Snažil se někdo upozornit na konec mayského kalendáře? Mělo se ve zmíněných datech odehrát mimořádná událost, jejíž dopad jsme možná ještě nezpozorovali? Objevuje se ještě další teorie, podle které má obrazec předpovídat pád Evropské unie. Nepravidelné kruhy totiž nápadně připomínají dobová vyobrazení Babylonské věže. Od té doby Evropa skutečně zažila rozsáhlé politické změny a obrovské zvraty. Je to teprve začátek?

STOPY LIDSKÉ ČINNOSTI

Bez ohledu na význam agrosymbolu se všichni snaží odpovědět na otázku: Kdo je tvůrcem obrazce? Podle experta na problematiku kruhů v obilí, Dr. Horace R. Drewa za ním rozhodně stojí lidé. „Nedávno jsem objevil novou metodu, jak rozlišit pozemské značky na leteckých snímcích pomocí standardního programu Photoshopu k redukci kontrastu středních tónů.“

Horace R. Drew.

Po jednoduchých grafických úpravách je podle Drewa na fotografiích z ptačí perspektivy snadné rozeznat stopy prkének, které lidé k vytváření obrazců často používají. Jakou techniku ale mohli pozemští architekti použít k vytvoření tak přesného obrazce? K takovým liniím by prý stačila jen trocha cviku, dřevěná prkna a provazy k odměřování správné vzdálenosti. Dr. Horace R. Drew tento výtvor, jenž údajně pouze kopíruje design známého spořiče, nepovažuje za nijak mimořádný. Jde skutečně o dílo šikovných lidí? Pokud se odborník mýlí, jaké poselství nám měl agrosymbol v zeleném poli předat?

Foto: cropcirclewisdom.com, YouTube, Kristijan Nikl, cdn-az.allevents.in
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zelenina nás nezdrží
epochalnisvet.cz

Zelenina nás nezdrží

Je naprostou samozřejmostí, že zelenina by měla...
Nixon v koncích: Soudu musí vydat nahrávky k Watergate
epochaplus.cz

Nixon v koncích: Soudu musí...

„Nejsem podvodník,“ tvrdí na tiskové konferenci...
Zakázané ovoce chutná nejlépe
21stoleti.cz

Zakázané ovoce chutná nejlépe

Ve státech, kde je marihuana legální pro rekreační...
Voda nad zlato aneb Proč investovat právě do vodního hospodářství?
iluxus.cz

Voda nad zlato aneb Proč...

Nejen investice do zlata, jiných vzácných kovů a...
Marek Eben: Žena ho zklamala
nasehvezdy.cz

Marek Eben: Žena ho zklamala

Co ho trápí? Marek Eben (61) si své soukromí...
Legenda jménem Orient Express: Co jste o něm nejspíše nevěděli?
epochaplus.cz

Legenda jménem Orient Express:...

Svezli se v něm vládci, bankéři, politici,...
Proč ze vztahu mizí vášeň?
nasehvezdy.cz

Proč ze vztahu mizí vášeň?

Nudné soužití Pokud je váš vztah několik let stále stejný,...
U pobřeží Mallorcy se našel vrak staré lodi
21stoleti.cz

U pobřeží Mallorcy se našel...

Pouhých několik málo metrů od pobřeží...
DESERTEC: Zlatavá Sahara elektřinou pokrytá
epochalnisvet.cz

DESERTEC: Zlatavá Sahara...

Tisícovka elektráren, 20 kabelů, 15 %...
Anabolické steroidy? Cesta k neplodnosti
21stoleti.cz

Anabolické steroidy? Cesta...

Řada lidí chce okamžité výsledky bez...
Moderní schodiště jako dominanta interiéru
rezidenceonline.cz

Moderní schodiště jako...

Trendová vnitřní schodiště jsou konstruována podle...
VIDEO: Kolik zvířat sní člověk za život?
epochaplus.cz

VIDEO: Kolik zvířat sní...

Maso, ať už chceme nebo nechceme,...