reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Neobjasněné události
Případ zázračného zmrtvýchvstání čerstvé matky
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 29.5.2022
1.5tis
Co vzkřísilo mladou matku? FOTO: Unsplash
158
SDÍLENÍ
1.5tis
ZOBRAZENÍ

Dne 23. září 2014 je do floridské nemocnice Bota Raton přivezena čtyřicetiletá Ruby Graupera-Cassimiro. Celá její rodina s nadšením vyhlíží nadcházející události, Ruby bude rodit! Jenže veškerou jejich radost brzy zahalí temný stín – na svět přišla zdravá holčička, ale matka zkolabovala… Její srdce nebije…

Co vzkřísilo mladou matku? FOTO: Unsplash Zachránil ženu zázrak? FOTO: Unsplash Rubyino tělo pluje světelným tunelem. FOTO: Unsplash

Je ihned napojená na přístroje podporující veškeré srdeční funkce i dýchání, ale přesto ztrácí puls. Doktoři zoufale zápasí o její život, bohužel ji potkala mimořádně vzácná a smrtící komplikace – plodová voda se dostala do oběhové soustavy, čímž došlo k zástavě.

Po dvou hodinách vyčerpaní doktoři přijímají skutečnost, že boj se smrtí tentokrát prohráli. V tu chvíli je Ruby technicky vzato mrtvá už 45 minut. Pustí za ní rodinu, aby se s novopečenou maminkou, která své dítě nikdy neuvidí, v slzách rozloučili.

Když odejdou, chystají se lékaři už jen odpojit přístroje a zapsat čas smrti. Jeden z nich natahuje ruku k tlačítku, které ukončí i poslední naděje, ale přítomná sestra začne křičet: „Ne! Dost, nedělejte to!“ Právě si totiž všimla něčeho neuvěřitelného.

Rubyino srdce znovu bije, má puls! Jak je něco takového možné?

Zachránil ženu zázrak? FOTO: Unsplash

Musel to být zázrak

Ruby leží na posteli, má popelavou tvář, ledovou pokožku, bezbarvé rty, přesto se vrací zpět mezi živé. Jeden z přítomných doktorů převyprávěl dramatické okamžiky následovně: „Byl jsem pár vteřin od toho, abych vypnul dýchací přístroje, když mě sestra zarazila svým výkřikem.

V tu chvíli už jsme Ruby neresuscitovali, nepodávali jí žádné léky. Její srdce prostě po dvou hodinách naskočilo samo od sebe. Jde o něco nepopsatelného. Je naprosto zdravotně v pořádku, jako kdyby se jí nikdy nic nestalo.

Musel to být zázrak. Nejsem věřící, ale něco takového se běžně nestává…“ Nejen on byl z vývoje situace v šoku. Za čtyři dny Ruby odchází z nemocnice po svých a nese si domů dcerku, s níž už se málem nesetkala.

Neutrpěla žádné poškození mozku, což je v těchto případech extrémně vzácné. Ale takový je i celý Rubyin příběh. Moderní medicína nám vysvětlení nenabízí, ale co samotná Ruby? Pamatuje si něco z toho, co se dělo během minut, kdy se pohybovala v lidem běžně zapovězeném hájemství smrti?

Rubyino tělo pluje světelným tunelem. FOTO: Unsplash

Světlo života

Co se dělo s Ruby v čase předcházejících nevídanému restartu jejího srdce? Přenesme se do její situace, tak, jak ji popsala. Ruby se vznáší, cítí, že opouští své tělo. Pluje světelným tunelem a najednou si všímá záhadné postavy.

Věří, že to je její zesnulý otec, obklopený září. Pamatuje si na jasné světlo kolem něj a na další osoby, které tam stály. V tu chvíli ale cítí, že ji nějaká síla zastavuje. Ví, že nemůže pokračovat dál. Jak se zdá, její čas ještě nenastal.

Srdce čerstvé matky se zachvívá a po zdánlivé věčnosti začíná znovu bít. Ruby se vrací zpět do života. Později se televizním kamerám zvědavých reportérů svěří, že už se nebojí smrti. Už ví, že to je něco, nad čím nemáme žádnou kontrolu.

Vrací se také do nemocnice poděkovat svým zachráncům a říká: „Nevím, proč jsem dostala druhou šanci, ale jsem za ní nesmírně vděčná. Bůh zkrátka poslal ty správné lidi na správné místo, jsem jim všem moc vděčná.“ Zbývá jen dodat, že narozená holčička dostala jméno Taily a že by bylo úžasné, kdyby mohl mít každý příběh takhle šťastný konec.

Foto: Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 5.7.2022 45
Takřka přes noc se stává legendou a sexuálním symbolem. Celý svět jí leží u nohou, když její život náhle skončí. Není jí ještě ani 29 let! Nikdo nedokáže říci, co přesně za smrtí hvězdy stojí.     V rohu místnosti stojí výstředně vyhlížející muž s platinově blonďatými vlasy. Znenadání zhasne cigaretu a vezme si do […]
od Dalibor Vrána 4.7.2022 33
Co se musí stát, aby někdo z vteřiny na vteřinu zmizel z povrchu zemského? Někdy stačí mrknutí oka a existence, kterou jsme považovali za samozřejmou, jako kdyby se nikdy nestala. Zbude jen třas po celém těle, vnitřní chlad provázející pocit, že je s naším světem něco děsivě v nepořádku… Jsme v severní Virginii. Slyšíme šum […]
od Adriana Vojtíšková 4.7.2022 1.8tis
Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala popsat americká filmová herečka, zpěvačka a modelka Marilyn Monroe (vl. jm. Norma Jeane Mortenson, 1926–1962). Její osud je totiž nejen plný úspěchu a bohatství, ale také podivných situací. A to včetně posledních okamžiků jejího života.   Dne 5. srpna roku 1962 celý svět obletí šokující zpráva, že […]
od Jiří Nechanický 3.7.2022 2.5tis
Když se na obloze v roce 1996 objeví Hale-Boppova kometa, mnozí se nad tím ani nepozastaví. Od roku 1910 se lidé přece jenom trošku poučili. Klid ovšem trvá jen do okamžiku, kdy amatérský astronom Chuck Shramek zavolá do pořadu Coast to coast AM rádia Premiere Networks a sdělí, že ve stínu komety letí objekt podobný kouli s prstencem! Co […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 1.2tis
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]