30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Případ zázračného zmrtvýchvstání čerstvé matky
Případ zázračného zmrtvýchvstání čerstvé matky
od 29.5.2022
1.5tis
Co vzkřísilo mladou matku? FOTO: Unsplash
158
SDÍLENÍ
1.5tis
ZOBRAZENÍ

Dne 23. září 2014 je do floridské nemocnice Bota Raton přivezena čtyřicetiletá Ruby Graupera-Cassimiro. Celá její rodina s nadšením vyhlíží nadcházející události, Ruby bude rodit!

Jenže veškerou jejich radost brzy zahalí temný stín – na svět přišla zdravá holčička, ale matka zkolabovala… Její srdce nebije…

Co vzkřísilo mladou matku? FOTO: Unsplash Zachránil ženu zázrak? FOTO: Unsplash Rubyino tělo pluje světelným tunelem. FOTO: Unsplash

Je ihned napojená na přístroje podporující veškeré srdeční funkce i dýchání, ale přesto ztrácí puls.

Doktoři zoufale zápasí o její život, bohužel ji potkala mimořádně vzácná a smrtící komplikace – plodová voda se dostala do oběhové soustavy, čímž došlo k zástavě. Po dvou hodinách vyčerpaní doktoři přijímají skutečnost, že boj se smrtí tentokrát prohráli.

reklama

V tu chvíli je Ruby technicky vzato mrtvá už 45 minut. Pustí za ní rodinu, aby se s novopečenou maminkou, která své dítě nikdy neuvidí, v slzách rozloučili. Když odejdou, chystají se lékaři už jen odpojit přístroje a zapsat čas smrti.

Jeden z nich natahuje ruku k tlačítku, které ukončí i poslední naděje, ale přítomná sestra začne křičet: „Ne! Dost, nedělejte to!“ Právě si totiž všimla něčeho neuvěřitelného. Rubyino srdce znovu bije, má puls! Jak je něco takového možné?

Zachránil ženu zázrak? FOTO: Unsplash
Zachránil ženu zázrak? FOTO: Unsplash

Musel to být zázrak

Ruby leží na posteli, má popelavou tvář, ledovou pokožku, bezbarvé rty, přesto se vrací zpět mezi živé. Jeden z přítomných doktorů převyprávěl dramatické okamžiky následovně:

reklama

„Byl jsem pár vteřin od toho, abych vypnul dýchací přístroje, když mě sestra zarazila svým výkřikem. V tu chvíli už jsme Ruby neresuscitovali, nepodávali jí žádné léky. Její srdce prostě po dvou hodinách naskočilo samo od sebe. Jde o něco nepopsatelného.

Je naprosto zdravotně v pořádku, jako kdyby se jí nikdy nic nestalo. Musel to být zázrak. Nejsem věřící, ale něco takového se běžně nestává…“ Nejen on byl z vývoje situace v šoku.

Za čtyři dny Ruby odchází z nemocnice po svých a nese si domů dcerku, s níž už se málem nesetkala. Neutrpěla žádné poškození mozku, což je v těchto případech extrémně vzácné. Ale takový je i celý Rubyin příběh.

Moderní medicína nám vysvětlení nenabízí, ale co samotná Ruby? Pamatuje si něco z toho, co se dělo během minut, kdy se pohybovala v lidem běžně zapovězeném hájemství smrti?

Rubyino tělo pluje světelným tunelem. FOTO: Unsplash
Rubyino tělo pluje světelným tunelem. FOTO: Unsplash

Světlo života

Co se dělo s Ruby v čase předcházejících nevídanému restartu jejího srdce? Přenesme se do její situace, tak, jak ji popsala. Ruby se vznáší, cítí, že opouští své tělo. Pluje světelným tunelem a najednou si všímá záhadné postavy.

reklama

Věří, že to je její zesnulý otec, obklopený září. Pamatuje si na jasné světlo kolem něj a na další osoby, které tam stály. V tu chvíli ale cítí, že ji nějaká síla zastavuje. Ví, že nemůže pokračovat dál. Jak se zdá, její čas ještě nenastal.

Srdce čerstvé matky se zachvívá a po zdánlivé věčnosti začíná znovu bít. Ruby se vrací zpět do života. Později se televizním kamerám zvědavých reportérů svěří, že už se nebojí smrti. Už ví, že to je něco, nad čím nemáme žádnou kontrolu.

Vrací se také do nemocnice poděkovat svým zachráncům a říká: „Nevím, proč jsem dostala druhou šanci, ale jsem za ní nesmírně vděčná.

Bůh zkrátka poslal ty správné lidi na správné místo, jsem jim všem moc vděčná.“ Zbývá jen dodat, že narozená holčička dostala jméno Taily a že by bylo úžasné, kdyby mohl mít každý příběh takhle šťastný konec.

Foto: Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.0tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.0tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p