Skip to content

Projekt Stargate usiloval o nasazení mentálních špionů, telepatie se však neosvědčila

Vzdálené sledování, jak je mimosmyslová špionáž nazývána, je ve výzkumných laboratořích testována více než 20 let. Některé pokusné subjekty dosahují ohromujících výsledků. Přesto je jejich využití v praxi nemožné.

Pod drobnohled vědců a armádních expertů se však jasnozřivost a astrální cestování dostává díky tajnému americkému projektu Stargate. Testované subjekty dokáží detailně místo, které nikdy nenavštívily, lokalizovat konkrétní objekty či osoby a v některých případech také úspěšně předpovídat budoucnost.

Jindy však fatálně selhávají, a proto je výzkum po dlouhých letech uzavřen jako slepá ulička.

FOTO2: Americká loď USS Stark po útoku, foto Wikimedia Commons
ŠPIONÁŽ Z BEZPEČNÉ VZDÁLENOSTI

Vznik projektu Stargate se datuje už do roku 1970. Skládá se z několika dílčích projektů založených americkou federální vládou a vesměs stojí na výzkumu paranormálních fenoménů. Projekt nejprve financuje CIA (Ústřední zpravodajská služba USA), pak se však přidávají i další sponzoři, mezi nimi například také FBI (Federální úřad pro vyšetřování).

Největší pozornost je v rámci projektu věnována tzv. vzdálenému sledování. Speciálně trénovaní agenti ukrytí v bezpečí americké základny Fort Meade v Marylandu dostávají od nadřízených zadání. Mají zaznamenat vše, co není možné zjistit dostupnými prostředky, o konkrétním objektu, osobě či události.

K tomu jim mají posloužit různé metody, například jasnozřivost, astrální cestování či dokonce výklad tarotových karet. V době největšího rozmachu projektu Stargate odborníci spolupracují s 22 různými médii, jejichž výsledky někdy překvapují i samotné vědce.

Mohly by se snad účastnit skutečného bojového nasazení?

Pracovník amerického ministerstva zahraničí Richard Ivan Queen, foto www.findagrave.com
VÍC NEŽ NÁHODA

Úspěšnost předpovědí vycvičených agentů se pohybuje nápadně nad hranicí náhody. Jedna ze spolupracujících žen ze státu Ohio dokáže v 70. letech s přesností lokalizovat sovětské letadlo, které spadlo do zairské džungle.

Vzdálení pozorovatelé také úspěšně předvídají útok na americkou válečnou loď Stark o dva dny dříve, než k němu skutečně dojde. Při útoku 15. května 1987 je zabito 37 lidí. Dalším úspěšným médiem je Keith Harary, jenž předpovídá propuštění jednoho z 66 rukojmích ze středního východu, kteří byli islamistickými extremisty zajati 4.

listopadu 1979 v Íránu. „Zdá se, že trpí nevolností. Jedna strana jeho těla se zdá poškozená nebo zraněná. Bude v letadle v příštích několika dnech,“ říká tehdy Harary a dodává, že zdravotní stav bude příčinou jeho propuštění.

Za tři týdny je únosci osvobozen pracovník amerického ministerstva zahraničí Richard Ivan Queen (1951–2002). Trpí vážnými zdravotními problémy, díky kterým jej únosci nechali odejít. Harary přitom o tomto incidentu předtím nic nevěděla!

Projekt je však i přes výrazné úspěchy jasnovidců v roce 1995 ukončen. Proč?

Podle dokumentů projektu není možné se na jasnovidce spoléhat, foto medium.com
JASNOZŘIVOST EXISTUJE! ALE NENÍ SPOLEHLIVÁ

Projekt Stargate sice přináší zajímavé výsledky a potvrzuje, že za určitých podmínek je dálkové sledování možné, ovšem konečná bilance není pro další pokračování výzkumu příznivá. Vojenské zpravodajské služby totiž potřebují informace spolehlivé, což u jasnovidců příliš neočekávají.

„Nejdůležitější je, že pozorovateli poskytnuté informace jsou vágní a nejednoznačné a je obtížné, pokud ne nemožné, získat pro rozvědku informace o dostatečné kvalitě a přesnosti. Tak jsme došli k závěru, že další využívání operací dálkového sledování pro shromažďování zpravodajských informací není oprávněné,“ uvádí závěrečná zpráva Amerického výzkumného institutu z 29.

září 1995. Také Rusko v druhé polovině 20. století provádí podobné výzkumy a usiluje o zapojení psychotroniků do boje. Objevují se dokonce informace, že experimenty s psychotroniky provádí v tehdejším Československu i StB.

Jak je to tedy se spolehlivostí informací, které jsou schopni poskytnout?

Foto: medium.com, findagrave.com, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články