18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Reportáže
Projekt Stargate usiloval o nasazení mentálních špionů, telepatie se však neosvědčila
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.12.2020
4.4tis
Vzdálené sledování se mělo stát nevystopovatelnou špionážní metodou.
187
SDÍLENÍ
4.4tis
ZOBRAZENÍ

Vzdálené sledování, jak je mimosmyslová špionáž nazývána, je ve výzkumných laboratořích testována více než 20 let. Některé pokusné subjekty dosahují ohromujících výsledků. Přesto je jejich využití v praxi nemožné.

Vzdálené sledování se mělo stát nevystopovatelnou špionážní metodou. FOTO2: Americká loď USS Stark po útoku, foto Wikimedia Commons Pracovník amerického ministerstva zahraničí Richard Ivan Queen, foto www.findagrave.com Podle dokumentů projektu není možné se na jasnovidce spoléhat, foto medium.com

Pod drobnohled vědců a armádních expertů se však jasnozřivost a astrální cestování dostává díky tajnému americkému projektu Stargate. Testované subjekty dokáží detailně místo, které nikdy nenavštívily, lokalizovat konkrétní objekty či osoby a v některých případech také úspěšně předpovídat budoucnost.

Jindy však fatálně selhávají, a proto je výzkum po dlouhých letech uzavřen jako slepá ulička.

FOTO2: Americká loď USS Stark po útoku, foto Wikimedia Commons

ŠPIONÁŽ Z BEZPEČNÉ VZDÁLENOSTI

Vznik projektu Stargate se datuje už do roku 1970. Skládá se z několika dílčích projektů založených americkou federální vládou a vesměs stojí na výzkumu paranormálních fenoménů. Projekt nejprve financuje CIA (Ústřední zpravodajská služba USA), pak se však přidávají i další sponzoři, mezi nimi například také FBI (Federální úřad pro vyšetřování).

Největší pozornost je v rámci projektu věnována tzv. vzdálenému sledování. Speciálně trénovaní agenti ukrytí v bezpečí americké základny Fort Meade v Marylandu dostávají od nadřízených zadání. Mají zaznamenat vše, co není možné zjistit dostupnými prostředky, o konkrétním objektu, osobě či události.

K tomu jim mají posloužit různé metody, například jasnozřivost, astrální cestování či dokonce výklad tarotových karet. V době největšího rozmachu projektu Stargate odborníci spolupracují s 22 různými médii, jejichž výsledky někdy překvapují i samotné vědce. Mohly by se snad účastnit skutečného bojového nasazení?

Pracovník amerického ministerstva zahraničí Richard Ivan Queen, foto www.findagrave.com

VÍC NEŽ NÁHODA

Úspěšnost předpovědí vycvičených agentů se pohybuje nápadně nad hranicí náhody. Jedna ze spolupracujících žen ze státu Ohio dokáže v 70. letech s přesností lokalizovat sovětské letadlo, které spadlo do zairské džungle.

Vzdálení pozorovatelé také úspěšně předvídají útok na americkou válečnou loď Stark o dva dny dříve, než k němu skutečně dojde. Při útoku 15. května 1987 je zabito 37 lidí. Dalším úspěšným médiem je Keith Harary, jenž předpovídá propuštění jednoho z 66 rukojmích ze středního východu, kteří byli islamistickými extremisty zajati 4.

listopadu 1979 v Íránu. „Zdá se, že trpí nevolností. Jedna strana jeho těla se zdá poškozená nebo zraněná. Bude v letadle v příštích několika dnech,“ říká tehdy Harary a dodává, že zdravotní stav bude příčinou jeho propuštění.

Za tři týdny je únosci osvobozen pracovník amerického ministerstva zahraničí Richard Ivan Queen (1951–2002). Trpí vážnými zdravotními problémy, díky kterým jej únosci nechali odejít. Harary přitom o tomto incidentu předtím nic nevěděla!

Projekt je však i přes výrazné úspěchy jasnovidců v roce 1995 ukončen. Proč?

Podle dokumentů projektu není možné se na jasnovidce spoléhat, foto medium.com

JASNOZŘIVOST EXISTUJE! ALE NENÍ SPOLEHLIVÁ

Projekt Stargate sice přináší zajímavé výsledky a potvrzuje, že za určitých podmínek je dálkové sledování možné, ovšem konečná bilance není pro další pokračování výzkumu příznivá. Vojenské zpravodajské služby totiž potřebují informace spolehlivé, což u jasnovidců příliš neočekávají.

„Nejdůležitější je, že pozorovateli poskytnuté informace jsou vágní a nejednoznačné a je obtížné, pokud ne nemožné, získat pro rozvědku informace o dostatečné kvalitě a přesnosti. Tak jsme došli k závěru, že další využívání operací dálkového sledování pro shromažďování zpravodajských informací není oprávněné,“ uvádí závěrečná zpráva Amerického výzkumného institutu z 29.

září 1995. Také Rusko v druhé polovině 20. století provádí podobné výzkumy a usiluje o zapojení psychotroniků do boje. Objevují se dokonce informace, že experimenty s psychotroniky provádí v tehdejším Československu i StB. Jak je to tedy se spolehlivostí informací, které jsou schopni poskytnout?

Foto: medium.com, findagrave.com, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]