26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Náboženství a okultismus
Quedlinburg: Tajemný velechrám „božského“ Adolfa Hitlera
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 30.3.2022
79

Quedlinburg je malé historické město ležící na řece Bode, asi 100 kilometrů od Berlína. Na skále nad ním se tyčí historický dóm a zámek. 

V historii město zažívá jeden opravdu slavný moment – císař Ota I. (912–973) zde přijímá roku 973 přísahu věrnosti českého knížete Boleslava I. (915–967 či 972) a polského knížete Měška I. (935–992) V nacistické mentalitě tato skutečnost představuje jasný symbol.

Zdejší půda je ideální k symbolickým oslavám vítězství germánské rasy nad českou a polskou slovanskou lůzou. Když v roce 1936 nastává tisícileté výročí od narození císaře Oty, rozhodne Heinrich Himmler, že se zde bude nacházet výkladní skříň SS mystiky.

Druhého července téhož roku tak přijíždí početná delegace zástupců nacistických funkcionářů včetně „zastupujícího Führera“ Martina Bormanna (1900–1945) do Quedlinburgu. Čeká je tu Himmlerem a Karlem Wiligutem pečlivě připravené divadlo.

Zástupy mladíků z Hitlerjugend lemují cestu, do pochodu vyhrává hrdinská hudba a hradní sál je proměněn na „síň tradic“ SS.

Samotné zasvěcení však proběhne až v katedrále. Z té je odstraněno vše křesťanské a má být nadále jakýmsi velechrámem mystiky germánské rasy – a to pod patronátem starobylého boha Wotana.

Až do roku 1945, kdy Quedlinburg dobývají Američané, se zde konají temné ceremonie plné nočního pochodování se zapálenými loučemi, zpěvu a skandování.

Svědkové jsou ochotni přísahat, že ve vrcholný moment celého obřadu se těm, kdo toho byli hodni, v odlesku plamenů zjevovala podoba samotného Hitlera v nadživotní velikosti a nadpozemské božské slávě. Nebo to byl slavný Ota I., či snad jiný z velkých árijských germánských králů?

Sám Heinrich Himmler strávil v kryptě katedrály nejednu bezesnou noc, kdy podle svých slov naslouchal duchu velkého saského vévody Jindřicha I. Ptáčníka (876–936), který k němu měl promlouvat ze záhrobí – nebo možná germánské Valhally.

Foto: Creative Commons - volná díla, neznámí autoři (foto stavby pochází z fotobanky Shutterstock)
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 582
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.3tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.7tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.2tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.4tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]