9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Síla modlitby: Vzkřísila mrtvého muže?
Síla modlitby: Vzkřísila mrtvého muže?
od 16.11.2023
2.8tis
Dokáže pouhá modlitba vzkřísit mrtvé? Nebo muž ve skutečnosti mrtvý nebyl?
298
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Archeologové občas najdou na spodním víku rakve škrábance od nehtů a další stopy svědčící o tom, že se nebožtík pokoušel dostat z hrobu. V minulosti totiž nebyli lidé schopni spolehlivě určit smrt, a tak často docházelo k pohřbení osob zaživa.

Ač se to zdá neuvěřitelné, nevyhýbají se podobné příhody ani současnosti! Dokáže smrt zvrátit modlitba?

Dokáže pouhá modlitba vzkřísit mrtvé? Nebo muž ve skutečnosti mrtvý nebyl? Komunikoval s lékařem sám Bůh? Nebo jen doktor napravil svou vlastní chybu, kdy přehlédl, že jeho pacient stále může být zachráněn? Dokázal uzdravovat a křísit mrtvé už Ježíš? Dokáží to někteří i lidé i dnes?

Podle Nového zákona vzkřísil Ježíš se svými učedníky hned několik lidí. Skeptici na tato svědectví nahlížejí buď jako na smyšlené historky, nebo prohlašují, že se oživení jedinci ve skutečnosti nacházeli v hlubokém bezvědomí.

Jenže k případům, kdy silně věřící člověk dokázal vzkřísit někoho z mrtvých, prý dochází také dnes. Svědkem toho zázraku se údajně stal i renomovaný americký kardiochirurg Chauncey W. Crandall. K čemu podle jeho slov došlo?

Komunikoval s lékařem sám Bůh? Nebo jen doktor napravil svou vlastní chybu, kdy přehlédl, že jeho pacient stále může být zachráněn?
Komunikoval s lékařem sám Bůh? Nebo jen doktor napravil svou vlastní chybu, kdy přehlédl, že jeho pacient stále může být zachráněn?

Boží vnuknutí?

Lékařský tým se usilovně snaží zachránit pacienta Jeffa Markina. Muži se udělalo na cestě do práce nevolno, jeho šéf ho proto nechal převést do nemocnice. Zde Markin utrpěl těžký infarkt.

Personál nemocnice v města Palm Beach v americkém státě Florida se snaží muže oživit 40 minut, avšak bezvýsledně. Vyčerpaní lékaři nakonec zavolají odborníka na nemoci srdce doktora Chauncey Crandalla. Ten potvrdí pacientovu smrt a vydá pokyn k jeho do márnice.

Vtom mu cosi řekne, aby se za mrtvého pomodlil. Silně věřící doktor považuje hlas ve svém nitru za Boží vnuknutí a skutečně se začne modlit. Poté nařídí, aby byl na Markina ještě jednou použit defibrilátor (přístroj sloužící k obnově srdeční činnosti). Napověděl lékaři skutečně Bůh?

Dokázal uzdravovat a křísit mrtvé už Ježíš? Dokáží to někteří i lidé i dnes?
Dokázal uzdravovat a křísit mrtvé už Ježíš? Dokáží to někteří i lidé i dnes?

Šlo o zázrak?

Sotva se nemocniční personál pokusí srdce nastartovat elektrickým výbojem, životně důležitý orgán téměř okamžitě začíná fungovat. Oživený muž se prý posléze zcela zotaví.

O případu poprvé informují Mezinárodní tisková asociace a Světová síť křesťanských lékařů. Křesťanské organizace mluví o zázraku. Také Crandall je přesvědčen o tom, že muže navrátil k životu sám Bůh. „Nikdy jsem nic podobného neviděl.

Vždycky se najdou lidé, kteří nebudou věřit těmto událostem, ale já jim prostě řeknu, že se to stalo,“ říká lékař. Událost poznamená také Jeffa Markina. Do doby svého „vzkříšení“ se nepovažoval zrovna za věřícího.

To že byl zachráněn, ho však přimělo věřit, že jeho život má vyšší smysl. Opravdu lze popsaný případ vysvětlit jen zásahem shůry?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.12.2023 72
Ježíš Nazaretský se s největší pravděpodobností nenarodil 24. prosince. Kromě dne však zřejmě nesouhlasí ani rok Ježíšova narození, protože náš kalendář nevznikl ihned po narození Krista, nýbrž až o několik století později... Záhada za záhadou... Při výpočtech tak zřejmě došlo k řadě chyb, takže Ježíš Kristus se patrně narodil dříve, údajně někdy mezi roky 2
od 9.12.2023 741
V roce 1095 byla papežem vyhlášena první křížová výprava. Většina křesťanů věřila, že se s pomocí Boží podaří zažehnat muslimskou hrozbu a navrátit do rukou katolíků Boží hrob v Jeruzalémě. Vojsko pochodující pod křížem čekalo tažení vykoupené krví a utrpením, ale i údajné zázraky, které mnohé z nich ještě utvrdily ve víře. Pomohl snad křižákům sám Bůh?
od 7.12.2023 2.1tis
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko nynějšího pelhřimovského náměstí se prý zastavil u studánky zvané Belka a na paměť toho, že se občerstvil její výbornou vodou, zde měl založit město, které po něm získalo jméno Pelhřimov... [gallery
od 7.12.2023 2.6tis
Na skalnatém ostrohu nad Vltavou se chystá obřad, při němž se nový vládce chopí moci nad okolním územím. Později budou na místě nastolována česká knížata a vyroste zde Pražský hrad. Pahorek ale údajně používali už jejich předchůdci. Podle historika Petra Charváta navíc ceremoniál začínal obětí perskému bohu Mithrovi. Je to možné?     K
od 6.12.2023 2.9tis
Emu Destinnovou lze zajisté nazvat renesanční a výjimečnou osobnosti. Proslavila se díky úžasnému sopránu, ale i nevšednímu šarmu! Možná měla ale i skryté stránky. Možná se věnovala okultismu a černé magii!   Plnoštíhlá žena, oblečená v černých šatech, přichází k rozměrné zámecké knihovně. Z ní vytahuje útlý svazek. Zažloutlé listy prozrazují velmi starý původ knihy. Se spisem kráčí ke spole
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a