9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Neobjasněné události
Skočil nebo byl shozen? Američan zemřel za záhadných okolností
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 9.8.2020
6.2tis
Jedna z posledních fotek Rivery, zachycující ho s jeho manželkou ZDROJ: mysteriousuniverse.com
204
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Psal se rok 2006 a dvaatřicetiletý Rey Rivera z amerického Baltimoru žil klidný a spokojený život. Měl dobrou práci, ženu a plány přestěhovat se do Los Angeles. Namísto toho však tento muž za záhadných okolností zmizel a později byl nalezen mrtvý.

Jedna z posledních fotek Rivery, zachycující ho s jeho manželkou ZDROJ: mysteriousuniverse.com Pádem z velké výšky, právě tak skončil Riverův život ZDROJ: mysteriousuniverse.com Byl Rivera pouze paranoidní? Nebo byl součástí nějaké velké hry? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Rivera naposledy opustil svůj dům kolem čtvrté hodiny odpoledne, 16. května 2006. Údajně ve spěchu a rozzlobený odešel poté, co mu volali z práce, že je třeba něco nutně a rychle dodělat. Když se Rivera do večera nevrátil a ani nezvedal telefon, začali o něj mít jeho blízcí starost.

Když ani jeho kolegové z práce nevěděli, kde by mohl být, vydala se Riverova žena na policii, aby svého muže prohlásila za nezvěstného.

Pádem z velké výšky, právě tak skončil Riverův život ZDROJ: mysteriousuniverse.com

ZDÁNLIVÁ SEBEVRAŽDA

První týden pátrání nevedl nikam. Až osm dní po mužově zmizení nalezli policisté jeho auto na parkovišti na střeše budovy, kde muž pracoval. Uvnitř ale po zmizelém nebylo ani stopy. Až o několik dní později bylo nalezeno také tělo zmizelého.

Stalo se tak na stejném místě, kde si Riverův bývalý kolega všiml díry v proskleném stropě. O několik pater níže uvnitř budovy bylo pak v nepoužívané zasedací místnosti nalezeno Riverovo tělo v notném stupni rozkladu.

Závěr policie byl, i přes protesty všech, kteří Riveru znali, jasný: sebevražda.

S tím se však jeho blízcí nehodlali smířit. Podle nich byl Rivera velmi pozitivní člověk, který zažíval skvělé období svého života. Jeho žena přiznala, že se v posledních dnech před zmizením choval jinak, podle ní ale působil spíše vyděšeně a paranoidně, než ustaraně a v depresi.

Několik jeho blízkých navíc potvrdilo, že měl ohromný strach z výšek. Brzy se objevily i další nesrovnalosti, například podivná technická závada, kvůli které se policii nepodařilo získat záznamy z kamer na střešním parkovišti nebo místo dopadu těla, které bylo příliš vzdáleno od okraje střechy.

I s rozběhem by musel Rivera skočit dost daleko, aby dopadl na toto místo. Nedaleko těla byl pak také nalezen i mužův telefon, který byl ovšem perfektně funkční, a tedy pravděpodobně nespadl spolu s mužem.

Byl Rivera pouze paranoidní? Nebo byl součástí nějaké velké hry? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

VZKAZ BRATRŮM A SESTRÁM

Záhadnost případu dovršila vrcholu poté, co byl v Riverově počítači nalezen podivný vzkaz, který muž v den svého zmizení vytvořil. Je věnovaný „bratrům a sestrám“ a je na míle vzdálený od běžných vzkazů na rozloučenou, které nechávají sebevrazi.

Píše se v něm o svobodných zednářích, filmových hvězdách a filmech, bohatých a slavných osobnostech. To vše zabalené v množství vět, které dohromady nedávaly žádný smysl. Několikrát se v něm však opakovaly zmínky o filmu The Game z roku 1997, kde hlavní postava hrála podivnou hru, která se úzce prolínala s její každodenní realitou.

Herec se ve filmu nakonec pokusí ukončit svůj život skokem z výškové budovy, ale je za podivných okolností zachráněn. Je možné, že Rivera věřil, že je součástí podobné hry? Nebo leží vysvětlení záhady jeho smrti někde úplně jinde?

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.3tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.1tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]
od Filip Appl 5.8.2022 2.6tis
Pátrání po hypotetických, vymřelých nebo mýtických tvorech. Právě tím se zabývá tzv. kryptozoologie. Pro mnohé pseudověda plná vymyšlených příběhů a důkazů, které ve skutečnosti důkazy vůbec nejsou. Pro jiné ale důležitá disciplína, která přispívá ke snaze pochopit všechna zákoutí naší planety a čas od času dotlačí seriózní vědce k přehodnocení některých zkostnatělých názorů. Mezi největší jména […]
od Adriana Vojtíšková 4.8.2022 2.9tis
Pozorování mořských hadů jsou četná. Vyskytovat se mají nejen ve všech světových oceánech, ale také v různých historických epochách.     Pověsti a legendy, které o nich kolují, jsou pro jedny důvodem k pátrání, pro další pak objektem výsměchu. Kde ale leží pravda? Proplouvají snad skutečně vodami oceánů obrovští a nebezpeční hadi? Zprávy o mořských […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 2.5tis
V neděli 24. července se nad britským Birminghamem objevila dvojice neznámých objektů. Vypadaly jako světelné koule a divoce manévrovaly na noční oboze. Muž, který si jich všiml jen díky náhodě, pohotově vytáhl chytrý telefon a začal nahrávat. 34letý lékař Mohamed Salama právě vynášel odpadky, když na obloze spatřil dva chaoticky a nevyzpytatelně se pohybující objekty. […]