21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Neobjasněné události
Skočil nebo byl shozen? Američan zemřel za záhadných okolností
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 9.8.2020
6.2tis
Jedna z posledních fotek Rivery, zachycující ho s jeho manželkou ZDROJ: mysteriousuniverse.com
204
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Psal se rok 2006 a dvaatřicetiletý Rey Rivera z amerického Baltimoru žil klidný a spokojený život. Měl dobrou práci, ženu a plány přestěhovat se do Los Angeles. Namísto toho však tento muž za záhadných okolností zmizel a později byl nalezen mrtvý.

Jedna z posledních fotek Rivery, zachycující ho s jeho manželkou ZDROJ: mysteriousuniverse.com Pádem z velké výšky, právě tak skončil Riverův život ZDROJ: mysteriousuniverse.com Byl Rivera pouze paranoidní? Nebo byl součástí nějaké velké hry? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Rivera naposledy opustil svůj dům kolem čtvrté hodiny odpoledne, 16. května 2006. Údajně ve spěchu a rozzlobený odešel poté, co mu volali z práce, že je třeba něco nutně a rychle dodělat. Když se Rivera do večera nevrátil a ani nezvedal telefon, začali o něj mít jeho blízcí starost.

Když ani jeho kolegové z práce nevěděli, kde by mohl být, vydala se Riverova žena na policii, aby svého muže prohlásila za nezvěstného.

Pádem z velké výšky, právě tak skončil Riverův život ZDROJ: mysteriousuniverse.com

ZDÁNLIVÁ SEBEVRAŽDA

První týden pátrání nevedl nikam. Až osm dní po mužově zmizení nalezli policisté jeho auto na parkovišti na střeše budovy, kde muž pracoval. Uvnitř ale po zmizelém nebylo ani stopy. Až o několik dní později bylo nalezeno také tělo zmizelého.

Stalo se tak na stejném místě, kde si Riverův bývalý kolega všiml díry v proskleném stropě. O několik pater níže uvnitř budovy bylo pak v nepoužívané zasedací místnosti nalezeno Riverovo tělo v notném stupni rozkladu.

Závěr policie byl, i přes protesty všech, kteří Riveru znali, jasný: sebevražda.

S tím se však jeho blízcí nehodlali smířit. Podle nich byl Rivera velmi pozitivní člověk, který zažíval skvělé období svého života. Jeho žena přiznala, že se v posledních dnech před zmizením choval jinak, podle ní ale působil spíše vyděšeně a paranoidně, než ustaraně a v depresi.

Několik jeho blízkých navíc potvrdilo, že měl ohromný strach z výšek. Brzy se objevily i další nesrovnalosti, například podivná technická závada, kvůli které se policii nepodařilo získat záznamy z kamer na střešním parkovišti nebo místo dopadu těla, které bylo příliš vzdáleno od okraje střechy.

I s rozběhem by musel Rivera skočit dost daleko, aby dopadl na toto místo. Nedaleko těla byl pak také nalezen i mužův telefon, který byl ovšem perfektně funkční, a tedy pravděpodobně nespadl spolu s mužem.

Byl Rivera pouze paranoidní? Nebo byl součástí nějaké velké hry? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

VZKAZ BRATRŮM A SESTRÁM

Záhadnost případu dovršila vrcholu poté, co byl v Riverově počítači nalezen podivný vzkaz, který muž v den svého zmizení vytvořil. Je věnovaný „bratrům a sestrám“ a je na míle vzdálený od běžných vzkazů na rozloučenou, které nechávají sebevrazi.

Píše se v něm o svobodných zednářích, filmových hvězdách a filmech, bohatých a slavných osobnostech. To vše zabalené v množství vět, které dohromady nedávaly žádný smysl. Několikrát se v něm však opakovaly zmínky o filmu The Game z roku 1997, kde hlavní postava hrála podivnou hru, která se úzce prolínala s její každodenní realitou.

Herec se ve filmu nakonec pokusí ukončit svůj život skokem z výškové budovy, ale je za podivných okolností zachráněn. Je možné, že Rivera věřil, že je součástí podobné hry? Nebo leží vysvětlení záhady jeho smrti někde úplně jinde?

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 887
Los Angeles je jednou z nejlepších destinací pro lov ve strašidelném domě a tento dům v bavorském stylu v Beverly Hills má obzvlášť děsivou historii. V roce 1932 to byl domov ikonické herečky Jean Harlow a jejího násilnického manžela Paula Berna, který se střelil do hlavy, když stál před zrcadlem. Objevil ho jejich majordomus a […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.6tis
Majestátní Boeing 377 Stratocruiser se pyšní přezdívkou Romance v oblacích. Letecká společnost Pan America v něm jako první aerolinka nabízí luxusní cesty kolem celého světa. A právě během jedné z nich, 8. listopadu 1957, se romance změní v horor. Co přesně se stalo, nikdo netuší, ale stroj se 44 lidmi na palubě navždy zmizí z […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.4tis
V roce 1902 se depozitář Národního muzea rozšíří o dva zajímavé exempláře. Šlechtic Bohuslav Jiruš mu ve své závěti odkáže dvě bedny, jejichž obsah dosud není znám.     Významný lékař, botanik a nadšený cestovatel totiž ustanoví, že smějí být otevřeny až 200 let po jeho smrti, tedy v roce 2101! Jaký má jeho odkaz […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.8tis
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.9tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]