reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Smrtící italský ostrov Gaiola: Leží na něm kletba čaroděje
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 18.6.2022
1.0tis
Ostrůvek si můžete prohlédnout jen z dálky, foto Peppe Guida / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
84
SDÍLENÍ
1.0tis
ZOBRAZENÍ

V Neapolském zálivu jen kousek od neapolské pevniny se nad mořem tyčí malý skalnatý ostrůvek. Turisté se na něj nedostanou, protože je chráněn italskou vládou, která jej vlastní. Kromě toho je prý chráněn také smrtící kletbou, která stihne každého, kdo se tu pokusí usadit.

Ostrůvek si můžete prohlédnout jen z dálky, foto Peppe Guida / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Stavba zdejšího sídla vypudila poustevníka Čaroděje, foto Armando Mancini / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Majitele vily na ostrově stíhalo jedno neštěstí za druhý, foto Gianfranco Vitolo / Creative Commons / CC BY 2.0

Je to jen dvojice maličkých ostrůvků s jedním rozlehlým chátrajícím sídlem u pobřeží italské Neapole. Starověcí Římané je drželi ve vysoké úctě a na menším z nich vybudovali chrám bohyně Venuše. Gaiola svou rozlohou stačí tak akorát jednomu člověku, který rád rozjímá o samotě.

Téhož názoru byl i jistý poustevník, který na ostrově žil někdy na počátku 19. století. Říkali mu Čaroděj a přežíval jen díky štědrosti místních rybářů, kteří mu čas od času na ostrov přivezli nějaké jídlo.

Pak ale Gaiola padne do oka místnímu boháči Normanu Douglasovi, který pro sebe na ostrově nechá vybudovat honosné sídlo. Ve stejnou dobu Čaroděj zmizí.

Nyní jsou lidé z okolí přesvědčeni, že to byl právě on, kdo ostrov proklel, protože zanedlouho po jeho odchodu se začaly dít podivné věci. Ostrov se mění v neobyvatelnou půdu a smrt stihne každého nového majitele dříve lákavé vily. Pomstil se tak čaroděj za nevítané vyrušení?

Stavba zdejšího sídla vypudila poustevníka Čaroděje, foto Armando Mancini / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM

Až do 20. let minulého století nejsou o ostrově dostupné žádné mimořádné zmínky. Pak je tehdejší majitel vily švýcarský podnikatel Hans Braun na ostrově nalezen zavražděný a jeho tělo je zabalené v koberci.

Nedlouho poté se jeho žena utopí v moři. Dalším majitelem se stává Němec Otto Grunback, který na ostrově dostane infarkt a podlehne mu.

Maurice-Yves Sandoz, další majitel, zase skončí ve švýcarské psychiatrické léčebně, kde spáchá sebevraždu. Vily se ujímá německý průmyslník baron Karl Paul Langheim, který vyvázne „jen“ s bankrotem a naprosto ekonomicky zruinovaný.

O několik let později stavení získává šéf Fiatu Gianni Agnelli. Jeho syn zanedlouho spáchá sebevraždu a zanechává Agnelliho impérium bez dědice. Muž k převzetí společnosti začne připravovat svého synovce Umberta Agnelliho, ten ale onemocní vzácnou formou rakoviny a ve věku 33 let umírá.

Vilu následně kupuje multimiliardář Paul Getty a jen chvíli poté je jeho vnuk unesen. Posledním investorem, který se pokusil zkrotit Gaiolu, je Gianpasquale Grappone. Ten zase končí ve vězení pro daňové podvody. Je série nešťastných událostí výsledkem dávné kletby?

Majitele vily na ostrově stíhalo jedno neštěstí za druhý, foto Gianfranco Vitolo / Creative Commons / CC BY 2.0
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]