2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Smrtící italský ostrov Gaiola: Leží na něm kletba čaroděje
Smrtící italský ostrov Gaiola: Leží na něm kletba čaroděje
od 18.6.2022
1.0tis
Ostrůvek si můžete prohlédnout jen z dálky, foto Peppe Guida / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
84
SDÍLENÍ
1.0tis
ZOBRAZENÍ

V Neapolském zálivu jen kousek od neapolské pevniny se nad mořem tyčí malý skalnatý ostrůvek. Turisté se na něj nedostanou, protože je chráněn italskou vládou, která jej vlastní.

Kromě toho je prý chráněn také smrtící kletbou, která stihne každého, kdo se tu pokusí usadit.

Ostrůvek si můžete prohlédnout jen z dálky, foto Peppe Guida / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Stavba zdejšího sídla vypudila poustevníka Čaroděje, foto Armando Mancini / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Majitele vily na ostrově stíhalo jedno neštěstí za druhý, foto Gianfranco Vitolo / Creative Commons / CC BY 2.0

Je to jen dvojice maličkých ostrůvků s jedním rozlehlým chátrajícím sídlem u pobřeží italské Neapole. Starověcí Římané je drželi ve vysoké úctě a na menším z nich vybudovali chrám bohyně Venuše.

Gaiola svou rozlohou stačí tak akorát jednomu člověku, který rád rozjímá o samotě.

Téhož názoru byl i jistý poustevník, který na ostrově žil někdy na počátku 19. století. Říkali mu Čaroděj a přežíval jen díky štědrosti místních rybářů, kteří mu čas od času na ostrov přivezli nějaké jídlo.

reklama

Pak ale Gaiola padne do oka místnímu boháči Normanu Douglasovi, který pro sebe na ostrově nechá vybudovat honosné sídlo. Ve stejnou dobu Čaroděj zmizí.

Nyní jsou lidé z okolí přesvědčeni, že to byl právě on, kdo ostrov proklel, protože zanedlouho po jeho odchodu se začaly dít podivné věci. Ostrov se mění v neobyvatelnou půdu a smrt stihne každého nového majitele dříve lákavé vily. Pomstil se tak čaroděj za nevítané vyrušení?

Stavba zdejšího sídla vypudila poustevníka Čaroděje, foto Armando Mancini / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Stavba zdejšího sídla vypudila poustevníka Čaroděje, foto Armando Mancini / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM

Až do 20. let minulého století nejsou o ostrově dostupné žádné mimořádné zmínky. Pak je tehdejší majitel vily švýcarský podnikatel Hans Braun na ostrově nalezen zavražděný a jeho tělo je zabalené v koberci.

reklama

Nedlouho poté se jeho žena utopí v moři. Dalším majitelem se stává Němec Otto Grunback, který na ostrově dostane infarkt a podlehne mu.

Maurice-Yves Sandoz, další majitel, zase skončí ve švýcarské psychiatrické léčebně, kde spáchá sebevraždu.

Vily se ujímá německý průmyslník baron Karl Paul Langheim, který vyvázne „jen“ s bankrotem a naprosto ekonomicky zruinovaný. O několik let později stavení získává šéf Fiatu Gianni Agnelli.

Jeho syn zanedlouho spáchá sebevraždu a zanechává Agnelliho impérium bez dědice. Muž k převzetí společnosti začne připravovat svého synovce Umberta Agnelliho, ten ale onemocní vzácnou formou rakoviny a ve věku 33 let umírá.

reklama

Vilu následně kupuje multimiliardář Paul Getty a jen chvíli poté je jeho vnuk unesen. Posledním investorem, který se pokusil zkrotit Gaiolu, je Gianpasquale Grappone. Ten zase končí ve vězení pro daňové podvody. Je série nešťastných událostí výsledkem dávné kletby?

Majitele vily na ostrově stíhalo jedno neštěstí za druhý, foto Gianfranco Vitolo / Creative Commons / CC BY 2.0
Majitele vily na ostrově stíhalo jedno neštěstí za druhý, foto Gianfranco Vitolo / Creative Commons / CC BY 2.0
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 609
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.3tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 2.9tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.4tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly