3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Sonda Voyager 1 vysílá zmatené signály. Mimozemšťané, tvrdí Uri Geller
Sonda Voyager 1 vysílá zmatené signály. Mimozemšťané, tvrdí Uri Geller
od 6.6.2022
2.8tis
Voyager 1 vysílá zmatené signály, NASA/JPL / Creative Commons / Volné dílo
303
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Mezihvězdná sonda, která se nyní pohybuje v dalekém kosmu za naší sluneční soustavou, překvapila vědce z NASA nečekanými technickými potížemi. Zatímco odborníci se stále snaží najít jejich příčinu, izraelský ohýbač lžiček má jasno. S Voyagerem 1 manipulují mimozemšťané!

Voyager 1 vysílá zmatené signály, NASA/JPL / Creative Commons / Volné dílo Sonda už má na určité potíže svůj věk, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo Ohýbač lžiček Uri Geller za potížemi sondy vidí mimozemšťany, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Sonda do kosmu vypuštěná v roce 1977 opustila naši sluneční soustavu již před deseti lety a v současnosti je nejvzdálenějším objektem, jaký kdy lidstvo vytvořilo. Od Země ji dělí neuvěřitelných 23.3 miliard kilometrů.

reklama

Poslední dobou se ale 45letá sonda chová podivně a systém AACS, který má na starosti orientaci sondy, k Zemi vysílá zcela nesmyslné údaje.

Telemetrická data vypadají, jako by byla generována náhodně a neodrážejí žádný možný stav, ve kterém by se stabilizační digitální systém mohl nacházet.

OPRAVÍME TO

Ať už je problém jakýkoli, nespustil žádný z palubních systémů ochrany proti poruchám, takže přesná příčina anomálních údajů zůstává pro inženýry NASA zatím neznámá, usilovně však pracují na jejím odhalení a následném vyřešení problému.

reklama

Vedoucí projektu Suzanne Dodd připouští, že poruchy, jako je tato, se v současné fázi mise daly očekávat. Sonda už má přeci jen svůj věk a operuje dokonce mnohem déle, než se původně předpokládalo.

„Navíc se nacházíme v mezihvězdném prostoru – v prostředí s vysokým radiačním zářením, ve kterém dosud žádná sonda neletěla.

Takže před týmem inženýrů stojí velké výzvy,“ vysvětluje Dodd, s optimismem ovšem dodává, že pokud existuje způsob, jak tento problém s AACS vyřešit, její tým ho jistě najde.

Sonda už má na určité potíže svůj věk, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo
Sonda už má na určité potíže svůj věk, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo

JSOU ZA TÍM MIMOZEMŠŤANÉ!

Na rozdíl od vědců z NASA má známý izraelský iluzionista Uri Geller (*1946) ohledně potíží sondy jasno. Na svém twitterovém profilu v květnu napsal, že údaje, které sonda vysílá, jsou zmanipulované mimozemšťany.

reklama

„Sonda Voyager 1 opustila Zemi v roce 1977 a nyní je 14,5 miliardy mil daleko! Ale NASA z ní nyní dostává něco, co nazývá ‚nemožnými daty‘. Jejich hlavní teorie = závada v jejím stabilizačním a řídicím systému… Ale možná je to řízený signál? Pokud se ptáte mě, tak ano – mimozemšťané!“ tweetuje Geller.

Ohýbač lžiček Uri Geller za potížemi sondy vidí mimozemšťany, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Ohýbač lžiček Uri Geller za potížemi sondy vidí mimozemšťany, foto Aquarius2000 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.5tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap